blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

blackvelvet

Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste.
 
AcasaAcasa  velvetvelvet  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» hai salut!
sporturi extreme Icon_minitimeVin Ian 26, 2024 12:52 pm Scris de Melodia

» Leii - discutii
sporturi extreme Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:40 am Scris de 3lektra

» La multi Ani de 8 Martie
sporturi extreme Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:34 am Scris de 3lektra

» URARI PT SARBATORITII NOSTRI DRAGI!
sporturi extreme Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 12:06 pm Scris de 3lektra

» cum va place ?...cafeaua,ce altceva?
sporturi extreme Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 6:42 pm Scris de 3lektra

» Pro si contra
sporturi extreme Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 4:19 pm Scris de 3lektra

» melodii si clipuri dragi inimilor noastre...acceptam si dedicatii:p
sporturi extreme Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 2:07 pm Scris de 3lektra

» cel mai mare roman
sporturi extreme Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 8:23 pm Scris de 3lektra

» ploaie de cuvinte
sporturi extreme Icon_minitimeLun Noi 16, 2009 9:58 pm Scris de 3lektra

Top postatori
3lektra
sporturi extreme Vote_lcapsporturi extreme Voting_barsporturi extreme Vote_rcap 
Bibi
sporturi extreme Vote_lcapsporturi extreme Voting_barsporturi extreme Vote_rcap 
cassalbinutza
sporturi extreme Vote_lcapsporturi extreme Voting_barsporturi extreme Vote_rcap 
hera
sporturi extreme Vote_lcapsporturi extreme Voting_barsporturi extreme Vote_rcap 
recul
sporturi extreme Vote_lcapsporturi extreme Voting_barsporturi extreme Vote_rcap 
Lumi
sporturi extreme Vote_lcapsporturi extreme Voting_barsporturi extreme Vote_rcap 
alinutza
sporturi extreme Vote_lcapsporturi extreme Voting_barsporturi extreme Vote_rcap 
LMO
sporturi extreme Vote_lcapsporturi extreme Voting_barsporturi extreme Vote_rcap 
GEO_STUFF
sporturi extreme Vote_lcapsporturi extreme Voting_barsporturi extreme Vote_rcap 
Mobyx
sporturi extreme Vote_lcapsporturi extreme Voting_barsporturi extreme Vote_rcap 
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social
Ceas

I made this widget at MyFlashFetish.com.

Horoscop
HOROSCOP ZILNIC

astromax.eva.ro
Radio


 

 sporturi extreme

In jos 
+2
Lumi
hera
6 participanți
AutorMesaj
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 8:05 pm

oricand pe acest topic veti fi bineveniti si.....aveti din partea mea tot ajutorul si....la nevoie un umar de sprijin sau ....ce va doriti
http://www.viatalaserviciu.ro/view_vide ... ;category=
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 8:07 pm

multumim ...pentru tot ce ne dorim noi
Sus In jos
Lumi
Moderator
Moderator
Lumi


feminin
Numarul mesajelor : 124
Varsta : 46
Data de inscriere : 29/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 8:10 pm

BUNGEE JUMPING
Bungee Jumping este unul din cele mai frumoase si spectaculoase sporturi extreme , este o sfidare a gravitatiei si necesita mult curaj ,experienta si rezistenta. Acest sport a aparut pentru prima data in Noua Zeelanda cind a fost brevetat de neozeelandezul Alan John Hackett Bungy

BUNGEE JUMPING IN ROMANIA

Promotorul acestui gen de sport in tara noastra este SC.EXTREMME.SRL prin cunoscutul iubitor al muntelui si alpinist Mihai Mindreanu ,gratie acestuia si echipei sale de operatori de salt: Bogdan Hudisteanu (Broasca) si Costel Porumbel puteti sa practicati acest sport

Inceputul a fost nu tocmai usor ,a fost achizitionat echipamentul:

-corzile elastice marca VERTIGE AVENTURES GRENOBLE garantate pentru un numar de 500 de salturi fiecare ,fiind folosite in functie de greutatea saritorului 40-60 kg ,60-85 kg ,85-125 kg

-jambierele cu kingi si catarame autoblocante

-hamuri si veste pentru asigurare

-sa inchiriat o macara de productie americana de la o firma romaneasca ,macaraua este telescopica de 120 t ,inaltimea 58 m la un unghi de 20 de grade

Pentru prima oara in tara noastra a fost instalata macaraua la sfirsitul luni aprilie acest an in Parcul Herastrau la Disco Club Herastrau ,pina la data de 1 iunie se efectuase de catre amatori peste 800 de salturi ,schimbindu-se deja doua corzi

De mentionat este faptul ca sariturile sint efectuate intr-o maxima securitate ,in cazul ruperi jambierelor speciale in timpul saltului asigurarea fiind preluata de un al doilea sistem de asigurare format din ham si vesta ,legate intre ele cu o coarda

In perioada verii firma Extremme instalatia bungee a fost amplasata in statiunea Neptun ,,La steaguri" cu aceasta ocazie a fost depasita cifra de 2000 de salturi.

ACUM VI SE PREGATESTE CEVA...

In Muntii Postavarul-Cheile Rasnoavei va fi amplasata una din cele mai mari instalatii bungee jumping din Europa

* inaltime - 160 m
* saritura se va efectua de la 135 -140 m
* urcarea la instalatie se va face cu un troliu

MERITA SA INCERCI AVENTURA

Informatii privind programul la :

092.850.609 BOGDAN

O92.603.406 COSTICA

PODURILE UN LOC EXCELENT PENTRU BUNGEE :...

In Franta prestigioasa firma Vertige Adventures din Grenoble a amplasat instalatii bungee pe doua poduri: Ponsonnas si Sautet.

Podul Ponsonnas cu cei 103 de metri ai sai este unul dintre cele mai inalte locuri din Europa pentru bungee jumping. Frecventa de utilizare a acestui pod a facut ca acest pod sa fie primul din centrul Europei in sarituri cu elasticul.

Podul Sautet este un pod de 95 de metri inaltime. Situat in avalul unui baraj hidroelectric, se efectueaza sarituri intr-un cadru foarte deosebit pe un perete imens de beton.

PONSONNAS:
o Inaltimea podului 103 m
o Lungimea elasticului 25-30 m
o Inaltimea totala a caderii 90 m
o Timp total de salt 5 sec
o Viteza maxima atinsa 100 Km/h

Intinderea maxima a elasticului 250-300% ,rezistenta mecanica a elasticului 3500-7000 kg, reglementarea asupra elasticului: distrugerea la 150 de sarituri, numarul si tipul elasticelor utilizate: 4 pentru greutati de la 35 la 70, 60 la 90, 80 la 130.

Pentru a sari este necesara o rezervare cu 15 zile inainte de ziua sariturii ,telefonand la Vertige Adventures

VERTIGE AVENTURES
45, route de Lyon, 38 000 Grenoble - France
Tél : ( 00 33 ) 4 76 47 42 80
Fax : ( 00 33 ) 4 76 87

ECHIPAMENTUL BUNGEE JUMPING

Daca incercati sa practicati bungee jumping fara o instuire corecta este foarte periculos. Instuirea corecta este chiar, mai importanta decat echipamentul corespunzator.

COARDA ELASTICA:

Exista doua tipuri importante de corzi pentru bungee jumping tecuite si cele care sunt in totalitate din guma.

Corzile tecuite, adeseori aceste corzi sunt numite coarda soc sau mil-spec (de la specificatia militara, ele erau desemnate sa lege parasutele sau echipament greu precum jeep-uri, cand aruncau greutati din elicopter, corzile absorb socul deschiderii baldachinului, prevenind deteriorarea parasutei).

Aceste corzi au un miez de guma, infasurat in bumbac si/sau teaca de nilon. Aceste corzi arata ca niste versiuni mari ale corzilor bungee care se folosesc la prinderea unei greutati pe capota masinilor, de aici si numele de bungee.

Corzile facute in totalitate din guma au fost facute pentru prima oara in Noua Zeelanda in mod special pentru bungee jumping. Ele sunt alcatuite din peste 1000 de suvite individuale de guma stranse toate intr-o coarda solida. Corzile facute in totaliate din guma se intind pana la aproximativ de patru ori lungimea lor in timpul sariturii.

Aceasta rezulta intr-un impact mai mic asupra corpului celui care sare, in comparatie cu corzile tecuite. Lipsa tecii determina o mai mica frictiune, prin urmare consumarea energiei este mai mica. Variatiile acestei corzi cu o mai mica elasticitate s-au dezvoltat, intinderea este de aproximativ trei ori mai mare decat lungimea corzii. Acest lucru are un impact si asupra duratei corzilor la 1000 de sarituri in comparatie cu 400.

HAMUL:

Hamurile pentru piept si talie ar trebui folosite pentru saritorii incepatori si pentru sariturile scurte. Cu aceste hamuri coarda este legata de corp foarte strans de centrul de gravitatie/ rotatie

Hamurile de glezna dau posibilitatea la coborarea in cap, pentru perfomanta si pentru sariturile conduse. Ar trebui sa fie folosite de saritorii cu putina experienta. La sfarsitul sariturii cand astepti sa fii ridicat la platforma sariturii sau sa fii lasat la pamant, esti agatat sau esti adus in pozitia de pogo.

CONTRAINDICATII
# Practicarea acestui sport presupune foarte mult curaj ,rezistenta fizica si psihica si nu in ultimul rind vointa.

# Din punct de vedere medical este interzis bungee jumping-ul persoanelor care sufera de :

# cardiopatii de orice natura
# hipertensiune arteriala
# afectiuni ale oaselor ,intinderi musculare si ale articulatiilor
# boli ale sistemului nervos
# paralizii ,pareze ,epilepsii ,psihoze
# bolii ale ochilor - miopie ,miopie degenerativa ,glaucom ,etc.
# deasemenea este contraindicat persoanelor aflate sub influenta drogurilor si alcoolului
# femeilor gravide.

sporturi extreme B
Sus In jos
Lumi
Moderator
Moderator
Lumi


feminin
Numarul mesajelor : 124
Varsta : 46
Data de inscriere : 29/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 8:12 pm

sporturi extreme 2-1
sporturi extreme 3-1
sporturi extreme 4
sporturi extreme 5
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 1:56 pm

n-as incerca asa ceva....dar imi place sa vad ...
consider ca e prea mare riscul doar de dragul adrenalinei... cheers
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 12:32 pm

Sa ma uit Da , dar pe mine nu ma pasioneaza...
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 12:45 pm

de la atat adrenalina cred ca mi-ar sarii calota la craniu affraid
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 1:13 pm

Eu nici nu vreau sa-mi inchipui imi este teama
oricum sint prea lenesa sa fac asa ceva
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeSam Feb 28, 2009 10:23 am

KIIKING on spordiala, kus inimene, sundides oma tahet ja näidates oma lihaste vägevust, paneb pendli, st kiige järjest suureneva amplituudiga võnkuma, kuni nad teevad ringi ümber võlli. Mida pikemate aistega on kiik, seda rohkem vajab sooritus sportlaselt jõudu ja energiat. Mida tugevam on sportlane, seda kõrgemale ta suudab ennast maapinnast rebida ja seda pikem on trajektoor, mille kiik läbib, trotsides gravitatsioonijõudu. Sportlase pingutust on põnev pealt vaadata ja sellele kaasa elada.

Kes teab, millal Eestimaal ehitati esimene ülevõllikiik ja mis ajendid olid sellel mehel, kes otsustas, et inimestel on seda vaja?

Fakt, et see oli väga ammu ja ajaloolased võivad uurida, kas see oli enne või pärast Kristuse sündi. Kindel on see, et üle võlli kiikumine oli eestlastel esimene spordiharrastus, mis on jäädvustatud kujutavas kunstis.

Mis sundis Limbaþi apteekri poega Theodor Gehlhaari (1805-1871) kujutama oma litol eestlasi just üle võlli kiikumas?

Kindlasti oli sel ajal eestlaste seas osavaid vehklejaid, täpseid laskureid, vapraid purjetajaid ja väledaid jooksjaid, kuid kunstnikku paelus eestlasi kujutades just üle võlli kiikuja.


Üheksateistkümnenda sajandi esimesel poolel olid maailmas globaalspordiks lakkamatud sõjad, tänapäeva mõistes spordivõistlusteni oli jäänud veel palju aastaid. See oli eestlastele ärkamisaeg, oma identiteedi leidmise aeg. Eesti Vabariigi sünnini oli veel kolmveerand sajandit.

Poolteist sajandit hiljem, 1997. aastal võttis Pärnu mees Ado Kosk nõuks hakata mõõtma, kui pikkade aistega kiigel on inimesed võimelised üle võlli kiikuma? Siis sündiski spordiala KIIKING.

KIIKING kui spordiala on püstitanud ülesande leida maailmas inimesed, kes kõiki loodusseadusi trotsides suudavad kõige pikemate aistega üle võlli kiikuda. On põnev teada, millises riigis on kõvemad kiikujad või millised rahvad sellel alal silma paistavad. Selleks on alustatud lõputuid võistlusi ja treeninguid.

Proovi Sinagi üle võlli kiikuda, kindlasti oled ka tegija!
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeSam Feb 28, 2009 10:40 am

Shocked Shocked Shocked
scuzati , scuzati si iar scuzati va rog!!!! Embarassed Embarassed Embarassed

am vrut sa pun si eu ceva interesant....n-am vazut ce am pus...........
daca l-as sterge...ma certati,...offffff
dar, era in romaneste! zau! eu asa l-am vazut!!!! Crying or Very sad
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeSam Feb 28, 2009 10:51 am

Frica iti da curaj
Ce-i face pe oameni sa caute frica doar ca sa se elibereze apoi de ea? Tu, cel rational si serios, iti spui ca e absurd sa te expui unui risc inutil, insa micul demon din tine invinge si te convinge sa uiti de riscuri. Pentru ca e o senzatie inegalabila sa te joci un pic cu tine insuti, sa-ti afli limitele fricii si ale curajului deopotriva, ale fortei de a invinge si de a stapani. E momentul in care esti doar tu cu frica ta, cu bataia insuportabila a inimii tale, cu creierul care tipa la tine sa nu-i ignori instinctul de conservare. E, apoi, momentul de lasitate, cand iti spui ca e o prostie sa te expui, ca a fi destept inseamna sa nu te joci cu pericolele ca un teribilist infantil. Si e, in fine, momentul zborului, cand te simti liber, te simti langa Dumnezeu (oricine ar fi el, Darth Vader sau Superman), te simti invingator si puternic, iar fiecare fibra a corpului si a mintii tale iti spune ca totul e posibi, ca nu exista limite, ca… Bine-bine, dar chiar trebuie sa te arunci in cap ca sa afli cine esti cu-adevarat? Hmm, de ce nu, la urma urmei?! Atentie, asta a fost o metafora!


am vrut sa compensez oarecum.... king
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeSam Feb 28, 2009 1:19 pm

Te scuzam cum nu...
Stii imi inchipui ca tu stai agatata cu capul in jos si imi vine sa mor de ris,,,
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeLun Mar 02, 2009 12:30 pm

eu sunt lasa si niciodata nu am dorit sa-mi cunosc limitele,sa stau fata in fata cu fricile mele.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeLun Mar 02, 2009 12:49 pm

albiii
extrem de interesant reportajul postat de tine affraid
imi cer scz ca nu ti-am raspuns pana acum :twisted: lol!
si eu gandesc cam la fel cu autorul si cam in aceeasi limba king
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeLun Mar 02, 2009 1:24 pm

Melodia a scris:
albiii
extrem de interesant reportajul postat de tine affraid
imi cer scz ca nu ti-am raspuns pana acum :twisted: lol!
si eu gandesc cam la fel cu autorul si cam in aceeasi limba king


mustiuc mustiuc mustiuc Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeLun Mar 02, 2009 1:59 pm

beyyy...mi-am cerut scuze....dar vad ca nu-si au rostul!!!
cum sa nu citesti tu? cum sa nu observi? ... rautacios


palmuire


Ultima editare efectuata de catre cassalbinutza in Lun Mar 02, 2009 2:03 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeLun Mar 02, 2009 2:02 pm

iarta-ma ca citesc!
iarta-ma ca sunt atenta!
iarta-ma ca exist! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeLun Mar 02, 2009 2:48 pm

...te iert.... salut curentat
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeMar Mar 03, 2009 7:45 pm

ras ras ras
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeDum Mar 15, 2009 12:24 pm

FELICITARI LUCIAN BUTE...


Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeDum Mar 15, 2009 4:42 pm

da, merita chiar toate felicitarile!!!
pacat ca nu se mediatizeaza mai mult si alte sporturi in afara de fotbal...
mi se face lehamite de la o vreme de rubrica sportiva... rautacios
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeDum Mar 15, 2009 5:24 pm

Mie nu imi place boxul sub nici o forma... pumn
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeDum Mar 15, 2009 8:59 pm

mie imi place foarte mult boxul si imi plac sporturile dure,barbatesti
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeLun Mar 16, 2009 3:26 pm

affraid affraid affraid
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeSam Apr 11, 2009 1:19 pm

Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeSam Apr 11, 2009 3:35 pm

Clubul moto buzoian XM Raid organizeaza in weekendul 10 - 12 aprilie 2009 cursa de enduro XM Raid, Zilele Buzaului, acest oras gazduind primul prolog nocturn organizat in Romania la motociclism.

Vineri, 10 aprilie, ora 21, in parcarea Mall-ului Galeria Buzau (la iesirea din Buzau catre Ramnicu Sarat), unii dintre cei mai buni piloti de enduro din Romania vor face un adevarat show pe traseul prologului.

Pentru a le dovedi fanilor motociclismului cu ce se vor confrunta pilotii in cele doua zile de concurs propriu-zis (sambata, 11 aprilie, si duminica, 12 aprilie), organizatorii au inclus in traseul prologului rampe, saritori si treceri peste busteni.

Dupa o prima seara incendiara, pentru piloti urmeaza cea mai grea etapa a XM Raid, Zilele Buzaului. Sambata, 11 aprilie se va pleca intr-un traseu de aproximativ 100 km, pilotii avand de luptat cu dificultatile Subcarpatilor de Curbura din zona Tisau-Sarata Monteoru.

Cea mai lunga zi a competitiei va fi urmata, duminica, 12 aprilie, de parcurgerea unui traseu de endurocros amenajat la 7 km de Buzau, in satul Ciobanoaia.
Locatii de unde puteti vedea XM Raid Zilele Buzaului


Vineri, 10 aprilie
Ora 21.00 Prolog nocturn – Buzau Mall Galeria, iesirea din Buzau catre Ramnicu Sarat
Sambata, 11 aprilie
Ora 09.30 Startul in proba, iesirea din Buzau catre Ploiesti, in apropierea statiei Lukoil
Ora 14.30 Punct de intersectare a traseului, Sarata Monteoru, zona Paducel
Duminica 12 aprilie
Ora 10.00 Proba de endurocros, sat Ciobanoaia, la 7 km de Buzau

CLASE si numar de piloti admisi

1.

Clasa extrem - 30 piloti – individual, obligatoriu GPS
2.

Clasa oldboys - 20 piloti – individual, obligatoriu GPS
3.

Clasa open - 60 piloti – echipe (2-3 concurenti), obligatoriu un GPS de echipa
4.

Clasa atv - 30 piloti – individual, obligatoriu GPS
5.

Proba Nocturna – 30 piloti – individual
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeVin Apr 17, 2009 6:27 pm

Nu mai suport sa mai aud de fotbal! M-am saturat sa vad numai stiri despre fc faurei and restul.au trecut pe strada, doua autocare pline de suporteri, isi scosesera capetele scuipatoare de scuipati, pe geam, si urlau ca niste maimute urlatoare de urlete:muiiieeee steauaaa, muiiieee dinamo, muiiieeee la toata familia ta etc etc. Imi creste tensiunea de cate ori vad asa ceva. palmuire palmuire palmuire
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeMar Apr 21, 2009 8:13 am

rautacios rautacios rautacios

total de acord! de altfel, acum ma repet, dar zic iar, ca nici macar rubrica sportiva de la tv n-o mai suport!
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeMar Apr 21, 2009 3:47 pm

ooofff! grea problema! este un adevarat efect de bumerang...e ca si cum ar trebui sa urasti teatrul din pricina unor spectatori galagiosi !
de fapt voi nu urati fotbalul, ii urati pe cei care strica imaginea fotbalului, nu-i asa? va rog, spuneti-mi ca am dreptate....pana la urma, trebuie omorat cancerul, nu corpul care il poarta, nu????
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeMar Apr 21, 2009 4:02 pm

hai sa va spun eu ce ma iisteaza pe mine...
sambata, 18 aprilie, Patriarhia Romana. lume multa. pioasa. smerita. surprinzator, rabdatoare si civilizata! nimeni nu se imbulzeste, nimeni nu vb tare, desi slujba s-a tinut in curte. trei tiganci care isi intind fustele pe jos pe treptele palatului patriarhal iti aduc aminte ca esti in Romania.atat. se imparte lumina. liniste si bucurie! se imparte paste. toata lumea s-a asezat cuminte la o coada formata ad-hoc. NIMENI NU SE INGHESUIE! deci se poate , imi spun in gand. se termina slujba si oamenii o iau linistiti spre Piata Unirii. As fii zis ca a fost o seara perfecta....dar sunt trezit brutal de cateva voci puternice:,, ba tarane, luati-as fata-n..." , ,,ba sa-mi b... -n ma-ta!" ....d'astea, dealtfel intrate de ceva timp in cotidian. nu pot sa imi stapanesc iritarea si ii spun unuia:,, abia ce ai inghitit sfintele paste si ai inceput sa mananci de ,, dulce" ? " se uita mirat la mine, vrea sa spuna ceva, dar vorbele i se opresc in gat. sunt surprins de cata putere de convingere am! abia atunci am vazut ca in spatele meu erau vreo 5 jandarmi, care sigur nu aveau chef de glume. Stau si ma intreb si acum, daca nu erau ei mancam si eu de dulce? mai mult ca sigur, chiar daca nu imi place carnea de bou!
si apoi, ce m-o fi apucat si pe mine? doar se terminase postul, nu?
ganduri bune!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitimeMar Apr 21, 2009 4:51 pm

da, din pacate asta este. nu-mi place sa spun ,dar cateodata urasc oamenii care traiesc in tara asta si imi doresc sa ma duc si sa nu ma mai uit in urma. sunt convinsa ca nu vom civiliza niciodata,pot trece 10 ,20,30 de generatii si tot degeaba.cine crede altfel este un mare optimist sau un mare prost. raul si mitocania se transmit din generatie in generatie ca Miorita palma
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





sporturi extreme Empty
MesajSubiect: Re: sporturi extreme   sporturi extreme Icon_minitime

Sus In jos
 
sporturi extreme
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
blackvelvet :: DIVERTISMENT :: SPORTURI SI SPORTIVI DE ELITA-
Mergi direct la: