blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

blackvelvet

Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste.
 
AcasaAcasa  velvetvelvet  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» hai salut!
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 26, 2024 12:52 pm Scris de Melodia

» Leii - discutii
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:40 am Scris de 3lektra

» La multi Ani de 8 Martie
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:34 am Scris de 3lektra

» URARI PT SARBATORITII NOSTRI DRAGI!
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 12:06 pm Scris de 3lektra

» cum va place ?...cafeaua,ce altceva?
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 6:42 pm Scris de 3lektra

» Pro si contra
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 4:19 pm Scris de 3lektra

» melodii si clipuri dragi inimilor noastre...acceptam si dedicatii:p
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 2:07 pm Scris de 3lektra

» cel mai mare roman
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 8:23 pm Scris de 3lektra

» ploaie de cuvinte
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeLun Noi 16, 2009 9:58 pm Scris de 3lektra

Top postatori
3lektra
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_lcapdiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Voting_bardiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_rcap 
Bibi
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_lcapdiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Voting_bardiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_rcap 
cassalbinutza
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_lcapdiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Voting_bardiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_rcap 
hera
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_lcapdiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Voting_bardiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_rcap 
recul
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_lcapdiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Voting_bardiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_rcap 
Lumi
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_lcapdiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Voting_bardiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_rcap 
alinutza
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_lcapdiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Voting_bardiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_rcap 
LMO
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_lcapdiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Voting_bardiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_rcap 
GEO_STUFF
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_lcapdiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Voting_bardiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_rcap 
Mobyx
discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_lcapdiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Voting_bardiscutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Vote_rcap 
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit
Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social
Ceas

I made this widget at MyFlashFetish.com.

Horoscop
HOROSCOP ZILNIC

astromax.eva.ro
Radio


 

 discutii...discutii si iar discutii

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 07, 2009 8:14 pm

Prima impresie - mit sau realitate

Poate ca nu este tocmai usor sa fii vesel, sociabil, impecabil aranjat si bine dispus in fiecare zi. Destul de improbabil sa le
reusesti pe toate simultan, intotdeauna. Posibil ca persoanele care te cunosc sa aiba o impresie buna despre tine, iar altora, in functie de omul respectiv, dar si de starea ta din acea zi, sa le lasi o impresie mai putin favorabila.

este foarte important sa faci o prima impresie buna. Acest aspect ne urmareste mereu . Dar cat de importanta este aceasta prima
impresie?
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 07, 2009 8:36 pm

Prima impresie ?
hmmm...ce sa spun conteaza
In viata de toate zilele ne gasim adesea in situatia de a face cunostinta cu cineva. Orice prietenie, iubire sau simpla relatie incepe prin 'faceti cunostinta'. Ceea ce este esential pentru actul de a face cunostinta cu cineva este faptul ca cei care fac cunostinta nu s-au vazut niciodata anterior acelui moment. Uneori, a face cunostinta cu cineva este doar vizualizarea reciproca, intrucat persoana poate fi cunoscuta sau se stie ceva despre ea, dar nu a mai fost vazuta niciodata.

Exista multe proverbe care exprima nu numai cat de mult conteaza 'prima impresie', dar si ce consecinte are ea asupra viitorului unei relatii interpersonale. Expresia 'cum a depasit pragul' sugereaza ideea de demarcatie intre un spatiu al necunoasterii - ceea ce psihologii numesc 'gradul zero al cunoasterii' - si cel al cunoasterii propriu-zise. De fapt, dincolo de faptul ca orice relatie intre doua persoane are anumite trasaturi particulare, un anumit continut, se poate spune ca registrul pe care il reprezinta cunoasterea interpersonala este larg.

'Prima impresie' este o realitate psihologica deloc simpla. Ea a fost si este studiata de psihologii care se ocupa de domeniul relatiilor interpersonale, mai ales pentru rolul ei in determinarea viitoarelor interactiuni
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 08, 2009 12:49 pm

Nicole a scris:
Prima impresie - mit sau realitate

Poate ca nu este tocmai usor sa fii vesel, sociabil, impecabil aranjat si bine dispus in fiecare zi. Destul de improbabil sa le
reusesti pe toate simultan, intotdeauna. Posibil ca persoanele care te cunosc sa aiba o impresie buna despre tine, iar altora, in functie de omul respectiv, dar si de starea ta din acea zi, sa le lasi o impresie mai putin favorabila.

este foarte important sa faci o prima impresie buna. Acest aspect ne urmareste mereu . Dar cat de importanta este aceasta prima
impresie?


cred ca situatia difera de la caz la caz...
cand ai un scop anume si doresti neaparat sa faci o impresie buna, faci tot posibilul sa-ti reuseasca...asta e ceva premeditat...
in situatia in care se intampla pe neasteptate, lucrurile pot fi altfel decat am dori...desi aspectul fizic e esential, poate un singur cuvant sa-l determine pe celalalt sa-si schimbe radical atitudinea fata de tine...si sa ramana cu un "gust amar" in ceea ce te priveste....

e relativ oricum...am fi stupizi sa ramanem cu aceeasi impresie despre cineva, ca la inceput, daca relatia continua...rareori se intampla asta...insa, impresiile se schimba....
deci, din pctul meu de vedere, prima impresie conteaza doar atunci cand ai un tel...in rest, ....totul se schimba, totul e in miscare..."e pour si mouve"..ca tot mi-am amintit ca mai zicea cineva asta odata...
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 08, 2009 2:13 pm

eu am o problema, daca fac cunostinta cu cineva si persoana respectiva mi se pare respingatoare,o persoana pe care nu o doresc in preajma mea, apoi niciodata nu-mi va intra la suflet, orice ar face si oricat de placuta s-ar face dupa...
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 08, 2009 3:52 pm

Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 08, 2009 3:53 pm

Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 08, 2009 4:07 pm

Nicole a scris:
eu am o problema, daca fac cunostinta cu cineva si persoana respectiva mi se pare respingatoare,o persoana pe care nu o doresc in preajma mea, apoi niciodata nu-mi va intra la suflet, orice ar face si oricat de placuta s-ar face dupa...


da, asta e o problema intr-adevar...fiecare avem dreptul la o a doua sansa, si-apoi , cine nu stie ca aparentele inseala?
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 08, 2009 6:25 pm

cassalbinutza a scris:
Nicole a scris:
eu am o problema, daca fac cunostinta cu cineva si persoana respectiva mi se pare respingatoare,o persoana pe care nu o doresc in preajma mea, apoi niciodata nu-mi va intra la suflet, orice ar face si oricat de placuta s-ar face dupa...


da, asta e o problema intr-adevar...fiecare avem dreptul la o a doua sansa, si-apoi , cine nu stie ca aparentele inseala?

asa sunt si nu am ce face, cum pentru prieteni as sari si in foc. sunt persoana extremelor .
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 29, 2009 10:02 am

cuvinte frumoase spuse de un barbat ...

Sa nu spui nici macar in gluma TE IUBESC, daca nu simti sensul cuvantului in adancul inimii tale, daca nu vibrezi atunci cand il
pronunti, daca nu-ti da fiori ca ghiata , daca nu-ti taie rasuflarea cand visezi cu ochii deschisi si daca nu ametesti cand privesti in ochi
dragostea si daca somnul iti e pecetluit,daca nu simti ca vrei sa te daruiesti acelei persoane si sa faci totul pentru a-i arata cat de mult
o pretuiesti, atunci nu te juca ca ranile pot fi adanci si fara vindecare ... si mai ales nu uita, dragostea se simte nu se spune in cuvinte...in vorbe-n vant...

E periculos să iubeşti! Iubirea e ca un drog. La început ai senzaţia de euforie, de abandon total. Apoi, a doua zi, vrei mai mult, încă nu e un viciu, dar îţi place senzaţia şi îţi închipui că o poţi ţine sub control. Te gândeşti la persoana iubită vreme de două minute şi uiţi de ea vreme de trei ore. În scurt timp însă, te obişnuieşti cu acea persoană şi începi să fii complet dependent de ea. Acum te gândeşti la ea trei ore şi o uiţi două minute. Dacă ea nu e lângă tine, încerci aceeaşi senzaţie ca şi drogaţii când nu îşi obţin drogul. În acel moment, aşa cum drogaţi fură şi se înjosesc ca să facă rost de ceea ce le trebuie, şi tu eşti dispus să faci orice pentru dragoste!
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 29, 2009 12:28 pm

ne poti da autorul? sexi
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mai 30, 2009 2:27 pm

autorul este un tip de pe net, am intrat din intamplare pe blogul lui si mi s-a parut interesant. cuvintele sunt scrise de un barbat ,dar parca spuse din suflet de femeie...o contradictie
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iun 18, 2009 9:24 am

DEMISIONEZ


" Mult timp, pe vremea cand varsta imi permitea sa emit judecati de valoare (sic), ii blamam pe adultii care vroiau sa para copii,
respectiv pe doamnele care umblau inca in jeans, isi faceau doua coditze si ascultau house si pe domnii pierde-vara care nu renuntau la iesitul in cluburi si sloganul “we are young till we die”. In acele vremuri imemoriale eu purtam sacouri scortoase si tocuri rezonabile
pentru a parea ceea nu eram: un adult.


Intre timp, orele au curs, doamnele si domnii au devenit prietenii mei de generatie si atunci am realizat ca nu, nu vreau sa umblu in
taior si fusta pana la genunchi si cu atat mai mult sa arborez un aer serios, matur si responsabil. Ca vreau sa pastrez rasul, jocul,
shotiile, experientele inedite, lipsa regulilor si optimismul in tot ceea ce fac, dar mai ales in viata profesionala. Atunci am decis sa
demisionez din meseria de adultJ Daca cineva are un merit special pentru aceasta intoarcere brusca, atunci cu siguranta “el” este: my one and only guy. N-as fi crezut ca el o sa-mi dea energia sa petrec pana in zori si sa ma trezesc apoi dis de dimineata, eu care adormeam prima si ma trezeam ultima. El mi-a dat cheful sa vad in fiecare zi intoarcerea la copilaria vesela, experimentala si induiosatoare.

El m-a obligat sa demisionez din meseria de adult, exact cand in carti scria ca trebuie sa devin un matur responsabil in meseria de
parinte. “El” este copilul meu.


Si el imi spune, chiar daca nu vorbeste inca foarte clar, in fiecare dimineata cand se trezeste: “Înţelepciunea şi iubirea mea e
jocul!”


Stay young, my friends! "
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iul 02, 2009 11:03 am

ma recunosc intru totul!!!!
la 14 ani spuneam ca am 17, la 18-spuneam ca am 20, la 20 mai adaugam vreo 4, la 25 ziceam 27....si, asta pana cand, la un moment dat am fost obligata sa spun......30!!!! mi-a fost greu sa accept cifra, mai mult!mintea si sufletul imi ramasesera undeva la 20 si ceva...dar, m-am consolat cu gandul ca, balzac vedea femeia ideala si implinita la 30 de ani...nu va mint! jur! am citit "femeia la 30 ani "atunci, doar ca sa-mi spun mie mai intai, ca de fapt , abia atunci sunt in starea perfecta!(de functionare Embarassed )....
dupa cei 30 de ani....am inceput sa stau pe loc vreo 2 ani...au trecut inca 5...si inca...si tot nu pot crede ca vorbesc despre mine...
ma simt atat de tanara, incat aproape ca ma doare fizic varsta asta ...

de fapt timpul nu trece...el sta si ne impinge in adancimea vremii...

desi sunt tot eu, acea copila nebunatica de 18 ani....oglinda pare sa nu vrea sa recunoasca... palma
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iul 02, 2009 11:41 am

avem suflete de copiii in trupuri de adulti affraid
se spune ca sufletul se oglindeste in ochii si in chipul purtatorului....astfel ajung la concluzia...ca suflet tanar...inseamna si chip tanar indragostiti
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iul 02, 2009 12:28 pm

Eu altfel simt, diferit fata de tine Albi
Nu m-am gindit asa profund ca mai trece un an , mai trece unul...ii acceptam normal fara sa-mi prea pese. Anii de peste 30 au fost minunati pentru mine, poate si pentru ca m-am casatorit mai tirziu...
acum insa imi pasa de anii care trec, ii astept cu putin regret ca au trecut asa de repede, ca nu mai sint chiar asa de tanara. Recunosc nici nu ma simt ca la 20 de ani, in toate privintele , nimic nu mai este cum era atunci.Asta este timpul trebuie sa treaca...
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 03, 2009 8:20 am

mah...eu m-am casatorit la 18 ani...deci am o scuza Embarassed

eram un copil...partea proasta e ca nu-mi mai trece! palma
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 03, 2009 9:40 am

ceea mai frumoasa perioada a fost copilaria , m-as reintoarce oricand si as fi ceea mai fericit fiinta de pe planeta. nu cred ca cineva nu-si doreste reintoarcerea in copilarie.doar cei care au fost nefericiti si au patimit . copilaria este partea lipsita de griji , inocenta si savoare.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 03, 2009 12:57 pm

sigur ca ne-am intoarce in copilarie, a fost ceva unic. Am avut o copilarie frumoasa, linistita alaturi de inca o sora si un frate. A fost frumos si imi aduc aminte cu palcere ...
Sus In jos
Continut sponsorizat





discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: discutii...discutii si iar discutii   discutii...discutii si iar discutii - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
discutii...discutii si iar discutii
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Leii - discutii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
blackvelvet :: SANATATE :: SFATURI SI DISCUTII-
Mergi direct la: