blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

blackvelvet

Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste.
 
AcasaAcasa  velvetvelvet  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» hai salut!
Stiati ca ? ... Icon_minitimeVin Ian 26, 2024 12:52 pm Scris de Melodia

» Leii - discutii
Stiati ca ? ... Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:40 am Scris de 3lektra

» La multi Ani de 8 Martie
Stiati ca ? ... Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:34 am Scris de 3lektra

» URARI PT SARBATORITII NOSTRI DRAGI!
Stiati ca ? ... Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 12:06 pm Scris de 3lektra

» cum va place ?...cafeaua,ce altceva?
Stiati ca ? ... Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 6:42 pm Scris de 3lektra

» Pro si contra
Stiati ca ? ... Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 4:19 pm Scris de 3lektra

» melodii si clipuri dragi inimilor noastre...acceptam si dedicatii:p
Stiati ca ? ... Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 2:07 pm Scris de 3lektra

» cel mai mare roman
Stiati ca ? ... Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 8:23 pm Scris de 3lektra

» ploaie de cuvinte
Stiati ca ? ... Icon_minitimeLun Noi 16, 2009 9:58 pm Scris de 3lektra

Top postatori
3lektra
Stiati ca ? ... Vote_lcapStiati ca ? ... Voting_barStiati ca ? ... Vote_rcap 
Bibi
Stiati ca ? ... Vote_lcapStiati ca ? ... Voting_barStiati ca ? ... Vote_rcap 
cassalbinutza
Stiati ca ? ... Vote_lcapStiati ca ? ... Voting_barStiati ca ? ... Vote_rcap 
hera
Stiati ca ? ... Vote_lcapStiati ca ? ... Voting_barStiati ca ? ... Vote_rcap 
recul
Stiati ca ? ... Vote_lcapStiati ca ? ... Voting_barStiati ca ? ... Vote_rcap 
Lumi
Stiati ca ? ... Vote_lcapStiati ca ? ... Voting_barStiati ca ? ... Vote_rcap 
alinutza
Stiati ca ? ... Vote_lcapStiati ca ? ... Voting_barStiati ca ? ... Vote_rcap 
LMO
Stiati ca ? ... Vote_lcapStiati ca ? ... Voting_barStiati ca ? ... Vote_rcap 
GEO_STUFF
Stiati ca ? ... Vote_lcapStiati ca ? ... Voting_barStiati ca ? ... Vote_rcap 
Mobyx
Stiati ca ? ... Vote_lcapStiati ca ? ... Voting_barStiati ca ? ... Vote_rcap 
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit
Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social
Ceas

I made this widget at MyFlashFetish.com.

Horoscop
HOROSCOP ZILNIC

astromax.eva.ro
Radio


 

 Stiati ca ? ...

In jos 
+2
Bibi
3lektra
6 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeMar Feb 10, 2009 3:13 pm

despre un exemplar al speciei Balaena mysticetus, sau Balena de Groenlanda, se afirma ca ar fi trait 211 ani? Sursa nu este inca verificata dar, daca informatia s-ar dovedi adevarata, respectiva balena ar deveni cel mai in varsta mamifer din lume.

Stiati ca ? ... Bowhea10

cercetatorii au descoperit exemplare ale micutilor arici de mare care au trait peste 200 de ani? Intalnite in Oceanul Pacific, aceste fiinte traiesc pe fundul apei, in zone stancoase, cu putine valuri si materii solide (nisip, pamant etc).

Tu`i Malila, o testoasa din specia Geochelone radiata, este cea mai batrana testoasa din lume? Totodata, ea este si cel mai batran exemplar din categoria reptilelor gasit pana acum de cercetatori. Ea a murit la varsta de 188 de ani si a apartinut familei regale din statul Tonga, fiind o donatie din partea capitanului britanic James Cook.

in Ianuarie 2009 un homar urias, botezat George de catre angajatii City Crab and Seafood, un restaurant din New York care a carui mascota era, avea 140 de ani conform expertilor? El a fost aruncat inapoi in mare dupa interventia activistilor PETA.

Charlie, femela de macau galben-albastru despre care se presupune (fals) ca a apartinut lui Winston Churchil (fostul premier al Marii Britanii), s-a nascut in 1899? Astfel, ea (sau el dupa prenume) ar fi cel mai longeviv membru al speciei sale. Charlie este vestit/a pentru sloganurile anti-naziste obscene pe care le rostea.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeMar Feb 10, 2009 8:04 pm

Albina - este o insecta remarcabila - nu au urechi, dar au un simt al mirosului excelent cu chimioreceptori in antene. Albinele vad culorile diferit fata de noi. Ele sunt insensibile la rosu dar detecteaza lumina ultravioleta care este invizibila pentru noi.

Hipopotamul - Cascatul hipopotamului nu este un semn de adormire sau plictiseala ci este de fapt un gest amenintator, ce arata caninii lungi, grosi, ca o lama, sau coltii, cu care este capabil sa faca bucati o barca mica. Aparandu-si teritoriul si puii fara nici o frica, hipopotamii au ucis mai mult de 400 de oameni in Africa.
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeMier Feb 11, 2009 8:24 am

[quote="Bibi"]Albina - este o insecta remarcabila - nu au urechi, dar au un simt al mirosului excelent cu chimioreceptori in antene. Albinele vad culorile diferit fata de noi. Ele sunt insensibile la rosu dar detecteaza lumina ultravioleta care este invizibila pentru noi.

stiam eu ceva, dar acum m-am convins....asa ca , daca aveti candva nevoie de un etilotest...va stau la dispozitie!!!! Razz
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeMier Feb 11, 2009 9:30 am

[quote="cassalbinutza"]
Bibi a scris:
Albina - este o insecta remarcabila - nu au urechi, dar au un simt al mirosului excelent cu chimioreceptori in antene. Albinele vad culorile diferit fata de noi. Ele sunt insensibile la rosu dar detecteaza lumina ultravioleta care este invizibila pentru noi.

stiam eu ceva, dar acum m-am convins....asa ca , daca aveti candva nevoie de un etilotest...va stau la dispozitie!!!! Razz

Razz stai intai sa ne matolim si dupa aia suflam in antenele tale Rolling Eyes
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeMier Feb 11, 2009 9:58 am

astept cu nerabdare....desi, stiu ca n-am de asteptat prea mult!!! :drunken:
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeMier Feb 11, 2009 7:06 pm

Adica ce vrei sa spui ? Noi bem ????? lol!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 9:27 am

pai cand tragem noi o pertecere virtuala curg rauri,rauri de vinisor Rolling Eyes :D
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 10:40 am

pey??? ....asa e, ...doar nu demult ne-am facut manga in grup :drunken:

ai si uitat adri, draga??? king
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 10:44 am

era prea ametita ca sa-si mai aminteasca! :drunken: :drunken: rendeer king
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 10:47 am

daaaaaa.....dar ar trebui sa-si aminteasca macar ziua urmatoare, cand mi-a golit butoiul de varza de zeama.... Laughing
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 10:49 am

ti l-a golit de zeama...de varza lol! nu de varza de zeama...(iar la postarea mea hi hi hi)
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 10:51 am

pffffffffff...esti piaza rea a scrisului meu.... Mad Mad Mad

da mah. zeama de varza!!! nah! ...esti multumita....soacro??? :albino:
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 10:53 am

extrem de multumita...si ,mai ales zambitoare...
iar mi-ai facut ziua buna! Razz Embarassed
loviu!
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 10:56 am

nici un loviu...

soacra -soacra poama acra!!! Evil or Very Mad
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 10:59 am

da, a uitat adri de cand lucreaza la ciocolata,da... cred ca bea lichiorul din bomboane Razz
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 11:00 am

lol! lol! lol! lol!
hai! mai saboteaza-ma te rog!
fii rea si dura! stii ca sunt sado-maso lol! lol! lol!
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 11:01 am

nu nicole! cica mananca numai ciocolata cu lapte Razz
cine o crede?! Shocked
cred ca e gramada pe lichiorul din bomboane lol!
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 11:07 am

nu-ti dori sa fiu rea!

daca-mi scot la interval biciul si bilutele...o sa vii in genunchi la mine...

stai asa ca bine stai! cheers
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 11:12 am

Melodia a scris:
nu nicole! cica mananca numai ciocolata cu lapte Razz
cine o crede?! Shocked
cred ca e gramada pe lichiorul din bomboane lol!

cred ca strange picatura cu picatura si tot scote de-o sticluta Stiati ca ? ... 08
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 11:33 am

breeee....daca va pun fiola....am impresia ca stiti mai multe decat mine...sau ca ati primit deja de la adri....ceva... scratch
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 11:35 am

iti dai seama ca ne trimite si noua ca de aia suntem off topyc...de la beutura Laughing
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 11:37 am

mah...puteati sa-mi dati si mie....sunt majora si vaccinata!!! Sad Sad Sad
Sus In jos
Lumi
Moderator
Moderator
Lumi


feminin
Numarul mesajelor : 124
Varsta : 46
Data de inscriere : 29/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 7:52 pm

Ziua Sfantului Valentin , consacrata drept ziua indragostitilor , sarbatorita anual mai ales in occident , pe data de 14 februarie , este incarcata de semnificatii stravechi , crestine si romane.
Biserica catolica recunoaste 11 sfinti purtand numele de Valentin (Valentine) sau Valentinus .
La jumatatea lunii februarie sunt comemorati doi sfinti purtand acest nume , Valentin din Roma si Valentin din Temi.Faptul ca nu exista multe date istorice despre cei doi a favorizat nasterea ,de-a lungul vremii, a unor legende , dar si indepartarea Sfantului Valentin din "calendarul general romano-catolic" , cu prilejul unei revizuiri din anul 1969.

Intr-una din legende , Valentin este infatisat ca un preot din Roma secolului III .In acea perioada , imparatul Claudius II, convins ca soldatii fara obligatii familiale sunt mai eficienti in batalii , le-a interzis tinerilor barbati sa se mai insoare.Preotul Valentin nu s-a conformat acestei legiferari si a continuat sa oficieze , in secret , casatoriile perechilor de indragostiti.Afland despre nesupunerea lui Valentin , imparatul l-a condamnat la moarte.

Conform culegerii de hagiografii din jurul anului 1260 , "Legenda Aurea" , imparatul Claudius al II-lea , impresionat de personalitatea preotului crestin Valentin , a incercat sa il converteasca la religia pagana romana.La randul sau , Sfantul Valentin a facut tentativa de a-l apropia pe imparat de crestinism , sfarsind , datorita acestui lucru , prin a fi executat.

Unele istorisiri sugereaza ca Valentin a fost ucis pentru ca incerca sa ii ajute sa evadeze pe crestinii torturati si schingiuiti din inchisorile romane.

Intr-o alta legenda , se spune ca Valentin , in timp ce era in inchisoare , s-a indragostit de fiica temnicerului sau.Inainte de a muri , el i-ar fi trimis iubitei lui o scrisoare , care se incheia cu expresia "De la al tau Valentin" , cuvinte folosite in zilele noastre pentru scrisorile schimbate intre indragostiti .
Avand sau nu o samanta de adevar , aceste istorisiri il infatiseaza pe Valentin ca un personaj eroic si romantic totodata , fiind unul din sfintii cei mai populari ai Evului Mediu , in Franta si Anglia.

Sarbatorirea Sfantului Valentin la mijlocul lunii februarie este controversata.Pe de o parte , se sustine ca in acest interval de timp a avut loc moartea sau inmormantarea sfantului (in jurul anului 270 e.n.) , pe de alta parte , exista voci care sustin ca biserica catolica a decis astfel in incercarea de a "crestina" festivalul pagan Lupercalia.In Roma antica , perioada dintre jumatatea lui ianuarie si cea a lui februarie era luna Gamelion , dedicata casatoriei sacre dintre Zeus si Hera , care anunta in mod oficial inceputul primaverii si era considerata o perioada a purificarii .
Lupercalia avea loc intre 13 si 15 februarie si era o sarbatoare a fertilitatii , dedicata lui Faunus , zeul agriculturii si fondatorilor Romei , Remulus si Romus.
Stiati ca ? ... Gfk
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 9:14 pm

Am ris cu pofta la cum v-ati distrat voi aici...auzi la ele sa beau lichiorul din bomboane affraid
chiar nu ma gindisem la asa ceva, noroc ca nu sint bomboane Razz
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeVin Feb 13, 2009 8:28 am

ia te uite cum i-am sugerat ideea...n-o sa bea lichiorul din bomboane, dar il bea pe ala din oua...!!!
mah adri...nu puteai sa lucrezi si tu cu alta materie prima??? ne impingi numai rele, ...pe bune... scratch
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeVin Feb 13, 2009 9:08 am

daaaaa,bea lichior din oua

scate adri tot ce-i mai rau din noi,nici nu-mi trecea prin minte ca pot fi asa Laughing
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeVin Feb 13, 2009 10:22 am

mare dreptate ai nicole...
la mine ma mai asteptam, ...insa la tine..., dulceato ce esti...,te face adri cum nu se poate mai...rea... :D
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeVin Feb 13, 2009 10:32 am

cassalbinutza a scris:
mare dreptate ai nicole...
la mine ma mai asteptam, ...insa la tine..., dulceato ce esti...,te face adri cum nu se poate mai...rea... :D

of,of cum ma face ea din om neom ⭐
la tine ma asteptam si eu 🐱
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeVin Feb 13, 2009 11:34 am

mersi de incredere.... :D


biata de tineee...., cum aluneci incetisor pe panta pacatului.... king
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeVin Feb 13, 2009 12:26 pm

cassalbinutza a scris:
mersi de incredere.... :D


biata de tineee...., cum aluneci incetisor pe panta pacatului.... king

uite asa pune stapanire negura peste sufletul meu Rolling Eyes
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeVin Feb 13, 2009 6:37 pm

Mititelele de voi ce neprihanite sinteti, chiar m-ati induiosat :D
Sus In jos
Lumi
Moderator
Moderator
Lumi


feminin
Numarul mesajelor : 124
Varsta : 46
Data de inscriere : 29/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeVin Feb 13, 2009 8:15 pm

Bibi a scris:
Mititelele de voi ce neprihanite sinteti, chiar m-ati induiosat :D


pana la lacrimi Sad
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 9:33 am

si cand te gandesti ca toate au inceput de la jobul tau cel dulce.... :D

deci, din pct de vedere moral...tu esti vinovata! :drunken:
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 9:35 am

adri esti penalizata!
te infiintezi la noi cu un carton..... de oua Laughing Laughing Laughing ...de ciocolata Cool
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 9:42 am

...umplute cu lichior! pt iertare deplina! king
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 9:43 am

absolut king :drunken:
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 11:14 am

ei si acu,....stam in asteptare...
bibiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 1:02 pm

ne lasa sa asteptam...asteptarea e lunga ,dar si cand primim recompensa sunny
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 2:18 pm

Ce sa mai spun ? nu stiu ce sa mai spun , ce sa mai fac, cum sa fac sa va trimit niste oua fie ele si de alt gen ...pt ca vad ca sinteti pofticioase si sincer imi face mare placere sa va pot satisface cuimva pofta cheers
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 9:26 am

Ecartamentul standard al cailor ferate din Statele Unite este de 143,5 cm. Este un numar foarte ciudat.
De ce se foloseste acest ecartament? Pentru ca asa se construiau in Anglia si primele cai ferate din SUA au fost facute de englezi expatriate.

De ce construiau englezii asa? Pentru ca primele cai ferate au fost facute de oamenii care construisera tramvaiele premergatoare trenului si acesta era ecartamentul folosit de ei.

De ce il foloseau? Atunci cand au inceput sa faca tramvaiele au folosit aceleasi scule si sabloane pe care le foloseau pentru a construi trasuri, iar acestea aveau aceasta spatiere a rotilor.

De ce trasurile aveau nevoie de aceasta distant intre roti? Ei bine, daca ar fi incercat sa foloseasca orice alta spatiere, rotile s-ar fi rupt in cele din urma pe vreunul din vechile drumuri din Anglia, pentru ca aceasta era departarea dintre santurile sapate de alte roti de-a lungul timpului.

Cine construise aceste drumuri? Primele drumuri ce acopereau mari distante in Europa au fost construite de Roma Imperiala pentru legiunile ei. Multe drumuri au fost folosite de atunci pana in ziua de azi. Iar carele de lupta romane au sapat primele santuri in ele, iar dupa aceea toata lumea si-a potrivit rotile dupa ele, ca sa nu riste sa si le strice. De vreme ce carele de lupta erau facute de romani (sau la comanda lor) erau toate la fel in privinta standardelor. Ecartamentul cailor ferate din Statele Unite de 143,5 cm deriva din specificatiile originale pentru carele de lupta romane.

Birocratia este nemuritoare. Astfel ca, daca vreodata va intalniti cu cine stie ce specificatii stranii si va intrebati “de unde curu’ calului le-au scos astia?” este perfect posibil sa fie o intrebare corecta, pentru ca, de exemplu, carele de lupta romane erau facute astfel incat latimea lor sa fie cat fundurile celor doi cai. Astfel am gasit raspunsul la intrebarea de la care am pornit initial.

Si acum partea interesanta. Cand privim naveta spatiala pe platforma ei de lansare, vedem doua rachete auxiliare atasate de rezervorul principal de combustibil. Acestea sunt “Solid Rocket Boosters” – SRB. SRB-urile sunt facute de Thiokol la fabrica din Utah. Inginerii care au proiectat SRB-urile ar fi vrut sa le faca mai mari in diametru, dar ele trebuiau transportate cu trenul de la fabrica pana la locul de lansare. Calea ferata trece printr-un tunel in munti. SRB-urile trebuiau sa incapa in tunel. Tunelul este facut pe masura caii ferate, care este la randul ei cam cat dosurile a doi cai.

Astfel ca, una din trasaturile esentiale a propulsiei celui mai puternic mijloc de transport din ziua de azi a fost determinata acum mai mult de doua mii de ani, de latimea unui dos de cal. What a Face
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 2:52 pm

un adevarat lant al slabiciunilor....
dar..asta cu dosul calului,...n-as fi stiut-o in veci pururea.... scratch
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 3:35 pm

cassalbinutza a scris:
un adevarat lant al slabiciunilor....
dar..asta cu dosul calului,...n-as fi stiut-o in veci pururea.... scratch


Laughing Laughing Laughing cat conteaza un cur de cal
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeMar Feb 17, 2009 9:02 am

mey...pana la urma ..un cal e un cal (habar n-aveam cat e de important....dar ma prind in joc)

daca si un regat s-a dat pt un cal.... queen
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeMar Feb 17, 2009 9:05 am

pt un dos de cal se da si printesa si toata imparatia lol! queen
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeMar Feb 17, 2009 9:06 am

si uite-asa ma mai cultiv si eu.... Embarassed
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 12:22 pm

CEA MAI BUNA POVESTIRE A ANULUI(caz real)

Un avocat din SUA a cumparat o cutie de tigari, foarte rare si deosebit de scumpe. Pe urma le-a asigurat, printre altele si impotriva incendiului.

In decurs de o luna, fumand toate tigarile din cutie si fara sa fi facut nici macar prima plata pentru polita de asigurare, avocatul a solicitat companiei de asigurari sa fie despagubit, aratand ca tigarile au fost distruse intr-o serie de „mici focuri".

Compania de asigurari a refuzat plata, invocand motivul evident si anume ca avocatul a fumat tigarile.

Avocatul a chemat in judecata compania de asigurari si A CASTIGAT.

(Citeste mai departe)

Administrand probatoriul, judecatorul a fost de acord cu societatea de asigurari si anume ca cererea de despagubire era cel putin „neserioasa". Totusi, judecatorul a retinut faptul ca avocatul detinea o polita de asigurare pentru tigari care garanta ca acestea erau asigurate inclusiv impotriva foculului, fara a defini ce este considerat a fi „foc acceptabil", iar societatea de asigurari a fost obligata sa-l despagubeasca pe asigurat.

Decat sa treaca printr-un proces lung si costisitor, societatea de asigurare a acceptat sentinta si a platit 15.000 $ avocatului pentru pierderea tigarilor in „incendiu".

ACUM URMEAZA FAZA TARE

Dupa ce avocatul si-a incasat cecul, compania de asigurari a cerut ca acesta sa fie arestat pentru 24 de cazuri de incendiere.
In urma propriei cereri de despagubire si a declaratiei de la procesul anterior (folosite acum impotriva lui), avocatul a fost condamnat pentru incendiere intentionata a bunurilor sale asigurate si a fost condamnat la 24 de luni de inchisoare si o amenda de 24.000$
Aceasta este o povestire adevarata si a castigat Locul I la concursul „Recent Criminal Lawyers Award Contest"
ONLY IN AMERICA , NO WONDER THIRD WORLD COUNTRIES THINK WE'RE NUTS
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 2:28 pm

macar a incercat...bravo lui ca a avut curaj...nu pe multi i-ar duce mintea la asa ceva...cred king
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 1:44 pm

Cea mai mica pasare din lume face parte din familia pasarilor colibri si este denumita "pasarea albina" (stiintific "mellisuga helenae"). Numele "colibri" provine din limba unui trib amerindian, Tainos, si se traduce prin "pasarea zeilor". Colibri-albina este putin mai mare decat un bondar. Ea masoara doar 5,7 centimetri si cantareste 1,6 grame.
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 1:45 pm

Cea mai mica albina din lume cea pitică (Trigona minima) cu lungimea de circa 2.1 mm.
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 1:52 pm

Neil Amstrong a pasit pe luna cu piciorul stang?


Cercetarile indica faptul ca tantarii sunt mai mult atrasi de persoanele care tocmai au mancat banane.

Daca iei orice numar, il dublezi, aduni 10, imparti prin 2, si apoi scazi numarul initial, raspunsul va fi 5.


9 x 9 + 7 = 88
98 x 9 + 6 = 888
987 x 9 + 5 = 8888
9876 x 9 + 4 = 88888
98765 x 9 + 3 = 888888
987654 x 9 + 2 = 8888888
9876543 x 9 + 1 = 88888888
98765432 x 9 + 0 = 888888888



Frumusetea numerelor:
1 x 9 + 2 = 11
12 x 9 + 3 = 111
123 x 9 + 4 = 1111
1234 x 9 + 5 = 11111
12345 x 9 + 6 = 111111
123456 x 9 + 7 = 1111111
1234567 x 9 + 8 = 11111111
12345678 x 9 + 9 = 111111111
123456789 x 9 +10 = 1111111111


Barbatilor le creste mai repede barba atunci cand sunt pe cale sa faca sex.

Din punct de vedere biochimic, sexul se aseamana cu consumul de cantitati mari de ciocolata.

Sexul reduce dureri de cap migrenice. Actul sexual reduce contractia vaselor capilare din creier.



[Sexul este o cură cu efect imediat asupra depresiei. Provoaca secretia endorfinei în sânge, care te face sa te simti bine.

Femeile în timpul actului sexual secretă un hormon (estrogen) ce face părul mai lucios iar pielea devine mai netedă.


99% din femei nu au incercat sa faca sex in birou.


70% din femei prefera sa faca sex dimineata.

20% din barbati au facut sex intr-un loc excentric.


45% din femei prefera barbatii cu par negru si ochi albastri.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stiati ca ? ... Empty
MesajSubiect: Re: Stiati ca ? ...   Stiati ca ? ... Icon_minitime

Sus In jos
 
Stiati ca ? ...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
blackvelvet :: CLUB FEMINA :: MINI ENCICLOPEDIE-
Mergi direct la: