blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

blackvelvet

Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste.
 
AcasaAcasa  velvetvelvet  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» hai salut!
Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeVin Ian 26, 2024 12:52 pm Scris de Melodia

» Leii - discutii
Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:40 am Scris de 3lektra

» La multi Ani de 8 Martie
Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:34 am Scris de 3lektra

» URARI PT SARBATORITII NOSTRI DRAGI!
Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 12:06 pm Scris de 3lektra

» cum va place ?...cafeaua,ce altceva?
Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 6:42 pm Scris de 3lektra

» Pro si contra
Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 4:19 pm Scris de 3lektra

» melodii si clipuri dragi inimilor noastre...acceptam si dedicatii:p
Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 2:07 pm Scris de 3lektra

» cel mai mare roman
Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 8:23 pm Scris de 3lektra

» ploaie de cuvinte
Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeLun Noi 16, 2009 9:58 pm Scris de 3lektra

Top postatori
3lektra
Astazi cu ce ma imbrac ... Vote_lcapAstazi cu ce ma imbrac ... Voting_barAstazi cu ce ma imbrac ... Vote_rcap 
Bibi
Astazi cu ce ma imbrac ... Vote_lcapAstazi cu ce ma imbrac ... Voting_barAstazi cu ce ma imbrac ... Vote_rcap 
cassalbinutza
Astazi cu ce ma imbrac ... Vote_lcapAstazi cu ce ma imbrac ... Voting_barAstazi cu ce ma imbrac ... Vote_rcap 
hera
Astazi cu ce ma imbrac ... Vote_lcapAstazi cu ce ma imbrac ... Voting_barAstazi cu ce ma imbrac ... Vote_rcap 
recul
Astazi cu ce ma imbrac ... Vote_lcapAstazi cu ce ma imbrac ... Voting_barAstazi cu ce ma imbrac ... Vote_rcap 
Lumi
Astazi cu ce ma imbrac ... Vote_lcapAstazi cu ce ma imbrac ... Voting_barAstazi cu ce ma imbrac ... Vote_rcap 
alinutza
Astazi cu ce ma imbrac ... Vote_lcapAstazi cu ce ma imbrac ... Voting_barAstazi cu ce ma imbrac ... Vote_rcap 
LMO
Astazi cu ce ma imbrac ... Vote_lcapAstazi cu ce ma imbrac ... Voting_barAstazi cu ce ma imbrac ... Vote_rcap 
GEO_STUFF
Astazi cu ce ma imbrac ... Vote_lcapAstazi cu ce ma imbrac ... Voting_barAstazi cu ce ma imbrac ... Vote_rcap 
Mobyx
Astazi cu ce ma imbrac ... Vote_lcapAstazi cu ce ma imbrac ... Voting_barAstazi cu ce ma imbrac ... Vote_rcap 
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit
Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social
Ceas

I made this widget at MyFlashFetish.com.

Horoscop
HOROSCOP ZILNIC

astromax.eva.ro
Radio


 

 Astazi cu ce ma imbrac ...

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMier Feb 11, 2009 11:42 am

Tendinte,noutati in lumea modei
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMier Feb 11, 2009 11:45 am

Rochia fara umar, cel mai nou trend al primaverii

Rochia cu un umar gol este unul dintre cele mai noi trenduri in materie de moda, ale acestei primaveri. Popularitatea sa a crescut in timp deoarece se potriveste tuturor tipurilor de silueta, astfel incat designerii s-au hotarat sa o scoata din nou pe podiumuri, in acest sezon. Daca si tu iti doresti o astfel de rochie, sau vrei sa fii in tendinte, iata care ar fi cele mai indicate imprimeuri si culori pentru primavara 2009:

1. Combinatii de culori tari sau degradeuri - Poti opta pentru diferite combinatii de culori tari - verde, mov, albastru sau pentru degradeuri. Acestea din urma se vor purta foarte mult in aceasta primavara si, in plus, te pot ajuta sa-ti ascunzi micile defecte ale corpului, in functie de modul in care sunt asezate, pe verticala pentru persoanele mai plinute, pentru a crea efectul de alungire a siluetei sau pe orizontala, pentru acelea dintre voi care vor sa dea putin volum vizual siluetei.
Astazi cu ce ma imbrac ... Rochii10
2. Nude - O rochie pe un singur umar, din voal, in straturi suprapuse, intr-o nuanta de bej nude sau roz somon va avea o pretiozitate aparte si va arata minunat pe o silueta atent lucrata. Daca aveti insa probleme cu silueta este bine sa optati pentru o varianta ceva mai lunga si cu mai putin volum. In orice caz, rochiile pe un singur umar au mai multe avantaje chiar si pentru femeile mai plinute, pentru ca ajuta vizual la diminuarea volumului umerilor, alungind silueta.
Astazi cu ce ma imbrac ... Rochii11
3. Imprimeurile geometrice - Culorile naturale - bej, maro, galben, bleu - se potrivesc perfect in imprimeuri geometrice, oferind tinutei un dramatism aparte. In plus, accesorizata corect, o astfel de rochie te va salva in multe situatii. O poti purta atat la un eveniment, cat si in oras cu prietenii. Atentie insa, daca optezi totusi pentru bijuterii, alege unele din materiale naturale, cum ar fi o bratara foarte lata din lemn.
Astazi cu ce ma imbrac ... Rochii12
4. Alb - Inspirata din rochiile grecesti, dar adaptata designului pe un umar, o astfel de rochie este foarte eleganta si se potriveste perfect unui eveniment atent ales. Poart-o cu accesorii aurii si nu uita sa o accesorizezi cu o curea, pentru a-ti marca talia.
Astazi cu ce ma imbrac ... Rochii13
5. Alb-negru - Combinatia deja celebra se potriveste perfect cu o astfel de rochie. Daca imprimeul este unul clasic, elegant, designul rochiei il va completa, oferindu-i tinutei o nota tinereasca si sexi. Perfecta pentru o seara de dans, in club, o astfel de tinuta te va scoate din anonimat.
Astazi cu ce ma imbrac ... Rochii14
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMier Feb 11, 2009 11:56 am

Salopeta, o noutate pentru primavara 2009

Salopeta este cea mai noua aparitie pe podiumurile de moda in prezentarile pentru aceasta primavara. Confortabila, preponderent in culori pastelate si in croieli nonconformiste, ea are toate datele necesare pentru a deveni un obiect vestimentar in voga in primavara ce urmeaza. In plus, majoritatea designerilor au prezentat-o in colectiile proprii, adaptand-o cerintelor lor si punandu-si amprenta fiecare in stilul sau caracteristic asupra ei, astfel incat vei avea de unde alege!

1. Derek Lam - In colectia pentru primavara a lui Derek Lam, salopetele au fost prezente in croieli clasice, usor cambrate pe talie, cu unu sau doua sireturi si inchise cu capse. In functie de silueta, acest model este ajustabil, potrivindu-se si femeilor cu forme mai plinute.
1. Derek Lam - In colectia pentru primavara a lui Derek Lam, salopetele au fost prezente in croieli clasice, usor cambrate pe talie, cu unu sau doua sireturi si inchise cu capse. In functie de silueta, acest model este ajustabil, potrivindu-se si femeilor cu forme mai plinute.
Astazi cu ce ma imbrac ... Mari1_10
2. Salvatore Ferragamo - Salvatore Ferragamo propune croieli nonconformiste, cu doar o maneca si sistem de inchidere asemanator unei camasi, cu nasturi. Culorile sunt insa mai puternice, acesta optand pentru nuante de rosu, roz sau albastru in colectiile sale.
Astazi cu ce ma imbrac ... Mari3_10
3. Etro - Casa Etro alege eleganta usor boema. Pantalonii evazati, sacoul in linii drepte si culorile intregului ansamblu amintesc de epoca hippy si indeamna la intoarcerea catre natura, prin tonuri de bej, maro sau mustar.
Astazi cu ce ma imbrac ... Mari5_10
4. Bottega Veneta - Creatiile Bottega Veneta se remarca prin taieturile atente, croiala usor minimalista si nuantele nude de bej sau gri. Salopetele sunt clasice, cu buzunare laterale si stranse in talie cu o curea incorporata tinutei.
Astazi cu ce ma imbrac ... Mari7_10
5. Chloe - Asa cum ne-am obisnuit, creatiile Chloe surprind prin volume, croiala si detalii. Aceasta salopeta se incadreaza perfect in toate caracteristicile aducand cu ea un alt trend al primaverii - funda. Detaliul prezent pe bust este unul elegant si delicat in acelasi timp; femeia care imbraca Chloe stie exact de ce are nevoie pentru a iesi in evidenta.
Astazi cu ce ma imbrac ... Mari9_10
6. Sophia Kokosalaki - Inspirata putin din tinutele punk ale anilor 70, creatia Sophiei Kokosalaki se adreseaza in special tinerelor carora nu le e teama sa incerce ceva nou. Salopeta are doua buzunare laterale care se continua pana aproape de genunchi si ofera un aspect aparte intregului ansamblu.
Astazi cu ce ma imbrac ... Mari1110
7. Stella McCartney - Eleganta si stilul au fost dintotdeauna caracteristice tinutelor Stellei McCartney. Iata ca nici salopetele propuse pentru aceasta primavara nu se abat de la aceste reguli, acestea avand o croiala perfecta, linii drepte si o eleganta aparte.
Astazi cu ce ma imbrac ... Mari1310
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMier Feb 11, 2009 7:10 pm

Rochiile fara un umar imi plac dar salopetele mai putin
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 9:10 am

si salopetele sunt frumoase... mai ales pe un corp ca al tau Cool
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 10:02 pm

poate face parte dintr-o reclama la sampon...super tare

Astazi cu ce ma imbrac ... Cool-hair-wetting
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMar Feb 17, 2009 8:39 am

puteti rade de mine...ma puteti considera demodata...dar in asa salopete nu m-as imbraca...oricat ar fi ele "de la moda" Embarassed iar rochitele fara umar...sunt pt cela care au umerase in loc de umeri lol! eu trebuie sa ma acopar cat mai mult in partea de sus scratch
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMar Feb 17, 2009 8:52 am

lol! lol! lol!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMar Feb 17, 2009 11:25 am

nu e mell asa, daca ai umerase in loc de umeri este dizgratios ,asa ca trebuie sa ai umeri frumosi si cine conturati nu slabi si ososi
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMar Feb 17, 2009 7:56 pm

Sa inteleg ca daca esti titoasa nu merge o asa rochita ?ura eu nu-s asa ca poate am sa si port...
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMier Feb 18, 2009 8:15 am

nu la sani ma refeream Embarassed ci strict la umerii mei...care sunt destul de "impliniti" scratch
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMier Feb 18, 2009 9:49 am

Melodia a scris:
nu la sani ma refeream Embarassed ci strict la umerii mei...care sunt destul de "impliniti" scratch

asta-i si frumos ! sa vezi umeri bine conturati nu ciolane care strapung pielea No
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMier Feb 18, 2009 3:48 pm

9 moduri de a purta o esarfa pe cap

Pentru ca se apropie primavara, inviorata de muzicalitatea naturii, am decis sa incep reorganizarea garderobei si am observat cu mare uimire ca un raft intreg il pot umple numai cu esarfe. Primite cadou, cumparate dintr-un impuls de moment sau ca suvenir din concedii, esarfele mele stau nefolosite. Multitudinea de modele asociate cu natura destul de mofturoasa specifica primaverii, m-au facut sa incep sa folosesc esarfele ca accesoriu de coafare. Si pentru ca sunt sigura ca multe dintre voi sunteti in aceeasi situatie ca si mine, mai jos va voi oferi cateva metode de purtare a acestui accesoriu deosebit. Care sunt avantajele? Pe timp de primavara protejeaza parul de excesul de umiditate care face parul sarmos si greu de coafat si te scapa de nervii intinsi la maxim cand nu mai stii cum sa-ti aranjezi parul. In plus, asortate in culoare cu hainele dau o nota de feminitate, pun ochii in evidenta si te salveaza de adierile distrugatoare ale vanturilor primavaratice.

Bentita
Cea mai simpla metoda de a folosi o esarfa pe cap este de a o transforma intr-o bentita. Nu uita sa o prinzi peste breton si sa o lasi sa sustina restul de par. Daca ai bretonul foarte lung, elibereaza o suvita intr-o parte, pe care sa o lasi sa cada pana in dreptul barbiei, iar capatul sa-l introduci sub esarfa. Avantajul este ca dintr-o esarfa poti sa contruiesti o bentita cat vrei tu de lata, iar nodul poate fi transformat intr-un adevarat accesoriu, sub forma de funda sau curgand pur si simplu pe un umar.
Astazi cu ce ma imbrac ... Coafur10
Bandana
Un alt mod foarte usor de a fi feminina cu ajutorul unei esarfe: bandana. Esarfa trebuie sa acopere capul de la linia de intalnire a parului cu fruntea si nu trebuie sa lase sa se vada parul. Apoi prinsa la spate, la nivelul urechilor. Daca tu consideri ca iti scoate prea tare in evidenta urechile, poti trece esarfa peste varful urechilor. Daca nu, linia esarfei poate trece deasupra si prin spatele lor. Dedesubt poti lasa parul liber sau poti prinde o coada de cal, a carei baza sa fie infasurata de restul esarfei.
Astazi cu ce ma imbrac ... Coafur11
Retro
De cate ori nu am admirat frumoasele actrite care se bucurau de adieri mediteraneene intr-o masina decapotabila cu capul infasurat intr-o esarfa? Acest mod de a purta esarfa a fost adus in atentia publicului de vedete care incercau sa se fereasca de paparazzi, acoperindu-si in intregime capul cu o esarfa pe care o prindeau in fata si o infasurau in jurul gatului. Bineinteles, ca la o astfel de optiune nu trebuie sa lipseasca ochelarii de soare, daca vrei sa te simti ca o vedeta.
Astazi cu ce ma imbrac ... Coafur12
Copilaresc
Iata o optiune potrivita pentru esarfele batista mai micute si pentru a inlocui elasticele de par. Indoaie un colt al esarfei si aseaza-l pe cap peste linia fruntii. Lasa coltul opus liber, sa cada peste par. Cele doua colturi din parti prinde-le la ceafa sub par si esti gata. Este un stil mai casual, care se potriveste unor tinute pe masura, casual sau sport.
Astazi cu ce ma imbrac ... Coafur13
Senzual
Este stilul preferat al vedetelor contemporane. Prinde parul la ceafa si infasoara-l intr-un coc rotund. Aseaza esarfa putin peste linia fruntii si prinde-o sub coc cu un nod. Apoi infasoara restul de esarfa in jurul cocului. Poti elibera o suvita care sa incadreze fata sau sa lasi tot parul prins sub ea. Secretul acestui look consta in a opta pentru o pereche de cercei rotunzi foarte mari.
Astazi cu ce ma imbrac ... Coafur14
Oriental
Daca ai ochi frumosi, iata cea mai buna metoda de a-i pune in evidenta: infasurarea capului cu o esarfa asa cum o fac femeile musulmane. Desi este un stil mai complicat, este extrem de feminin si protejeaza parul foarte bine de intemperiile naturii.
Astazi cu ce ma imbrac ... Coafur15
Turban
Este un stil pe care l-am descoperit in cultura egipteana si o metoda eficienta de a te proteja de soare si vant. Alege o esarfa mare si prinde-o in jurul capului, lasand intr-o parte o bucata mare libera. Bucata libera rasuceste-o si trece-o peste esarfa deja prinsa, desupra fruntii, apoi prinde-o sub esarfa la ceafa.
Astazi cu ce ma imbrac ... Coafur16
Accesorizata
La oricare dintre optiunile de mai sus poti adauga un accesoriu inedit: o floare, o agrafa, o brosa. Un astfel de accesoriu poate schimba automat imaginea esarfei, mai ales daca stii sa te joci cu nuantele si sa le asortezi ochilor sau hainelor.
Astazi cu ce ma imbrac ... Coafur17
In jurul cozii de cal
Daca te-ai plictisit sa tot prinzi parul in coada de cal, atunci foloseste o esarfa pentru a optimiza look-ul. Poti prinde esarfa in jurul bazei cozii de cal si sa-i lasi colturile libere sau poti infasura coada de cal in esarfa, astfel incat sa formezi un coc mare.
Astazi cu ce ma imbrac ... Coafur18
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 8:56 am

pfffffffffffffffffff!!!!!!!!!!!!!!!!!!
la cat sunt de frumoase fetele astea le-ar sta bn si cu un sac in cap :twisted: :twisted: :twisted:
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 9:37 am

completez....tinere si frumoase... :twisted: :[IMG]http://i4
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 9:57 am

:[IMG]http://i4
adik noi nu suntem tinere? sau cum? :[IMG]http://i4
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 10:11 am

ei...ba da...doar ca la noi incepem numaratoarea de la ....25 incolo geek
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 10:14 am

asa daaaaaaaaaaaaaa !deci am 15 ani!
uraaaaaaaaaaaa si la gara! cheers sunny :albino:
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 10:19 am

breeee...am zis "incolo"...adica, inainte.... :drunken:

ca de-ar fi s-o luam inapoi...v-as acuza de corupere de minori... lol!
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 10:25 am

breeee inainte ziceam si eu!
doar ca incepem numaratoarea de la 25 in sus :twisted: :twisted:


Ultima editare efectuata de catre Melodia in Joi Feb 19, 2009 4:46 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 10:28 am

si la matematica ta, dupa 25 ce e???? cum ai facut sa ajungi la cinspe? Shocked lol!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 11:14 am

mah, va iubesc de nu mai pot si ce mi-as dori sa va vad fata in fata cheers
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 11:16 am

eu sunt fan esarfe
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 11:18 am

cassalbinutza a scris:
si la matematica ta, dupa 25 ce e???? cum ai facut sa ajungi la cinspe? Shocked lol!
alooooooooooooo!!!!!!!!!!!!
ce fel de contabila esti mah daca nici adunarea n-o stii?!
fir-ar de calculator cu mama lui!
daca incepi numaratoarea de la 25....+15=exact varsta mea!
ce e asa greu? affraid
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 11:27 am

aha si pe aia 25 i-ai pierdut dupa virgula Rolling Eyes :idea:
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 11:43 am

Embarassed Embarassed Embarassed i-am facut pierduti :twisted: :twisted: :twisted:
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 2:03 pm

eiii...acu o intorci ca la braila soro!....
tu declarasi ca ai 15! nu ca-i aduni...bla-bla...
....asa ca....unde dai si unde crapa!!! :[IMG]http://i4
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 4:09 pm

in emoticoanele mele diverse da' identice Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing


Ultima editare efectuata de catre Nicole in Joi Feb 19, 2009 4:28 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 4:27 pm

breeee inainte ziceam si eu!
doar ca incepem numaratoarea de la 25 in sus :twisted: :twisted: :twisted:
asta ai afirmat tu albinutza...si de la asta am pornit eu.......




pfffffffffff din postarea ta am tras bre concluzia ca incepem numaratoarea de la 25 in sus Evil or Very Mad ...deci..pana la 25 nu se pune ci doar de la 25 incolo...deci am 15 ani


daca incepem de la 25...inseamna ca la 40 am doar 15 ani....am fost explicita? chiar si pt o ardeleanca? sau...nu renuntam la aia...la aia si la aialalta lol! lol![/quote] Embarassed Embarassed
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 9:40 pm

Imi plac tare mult cum le st cu esarfe ...sigur mie nu mi-ar sta bine...nu stiu de ce poate ca sint asa putin baba ? :[IMG]http://i4
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 8:57 am

Adri, pai nu le pui la pe broboada, le porti smechereste si sa vezi ce sexi esti Wink
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 9:06 am

am un duel in exercitiu si musai sa-l continuu...scuze, please...
mai draga! (mell)
tu zi cum vrei , eu inteleg cum imi place! te-ai micsorat la ani pana ai devenit adolescenta, ceea ce eu nici nu puteam visa ca ai putea face....oricum, eu scrisesem altceva...tu dadui cu bata-n balta! :twisted: deci.... lol!


despre ce e vorba....in dialogul paralel? n-am prins ideea....ce trebuie purtat smechereste? Embarassed
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 9:12 am

oare ce trebuie purtat smechereste?
dialogul? lol! lol! lol! lol! sau esarfele de pe cap?! flower
albi daca recitesti postarile o sa constati ca n-am dat cu bata in balta...si daca am dat...bata a fost preluata de la tine scratch geek king jocolor
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 9:19 am

aha...esarfeleeee..... :D

multam soro! rau cu rau , dar mai rau fara rau!!! Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 2:42 pm

Ce genti purtam in aceasta primavara?
Roxana Totolici

Nimic nu pune mai mult in valoare o tinuta decat o geanta eleganta. Tendintele primaverii 2008 in materie de genti te ajuta sa conferi un plus de frumusete vestimentatiei tale. Afla care sunt cele mai in voga genti in aceasta primavara.

Primavara lui 2008 nu te invita sa porti doar genti metalice, din piton, crocodil, soparla sau sarpe. In acest sezon domina gentile cu imprimeuri florale, motive abstracte si tribale. In materie de dimensiuni, geanta mica revine, mai ales sub forma de plic.

In ceea ce priveste materialele, sunt binevenite lana, rafia si pielea cu incrustatii. Originalitatea gentilor din acest sezon consta insa in modele si, mai ales, in materilalele din care sunt confectionate: bumbac, piele combinata si perforata, piton metalizat…

S-a terminat cu nuantele sumbre si, daca vrei sa tii pasul cu tendintele, vei fi nevoita sa iti iei ramas bun de la geanta ta neagra preferata. Nu vei regreta insa prea mult despartirea, caci culorile vii ale sezonului te vor cuceri. Noile colectii de genti iti propun sa alegi intre: albastru electric, verde crud, orange, mov, fuchsia, rosu si galben. Poti insa opta si pentru culorile pastel: verde migdala, roz, crem sau alb. De asemenea, nu poti sa nu observi ca albul este din ce in ce mai prezent in marochinarie, atat in sezonul cald cat si in cel rece.

Geanta colorata va fi prietena ta cea mai buna in aceasta primavara. Mai ales ca se potriveste de minune rochiilor vaporoase din matase sau tinutelor elegante din in. In plus, poate fi o pata de culoare in vestimentatia ta, avand avantajul de a improspata si inveseli orice tinuta sobra. Chiar si un simplu costum negru sau gri poate fi transformat prin accesorizarea lui cu o geanta de o culoare indrazneata.

Geanta multicolora este pe val. Dupa ce mult timp s-au purtat gentile iuni, creatorii au indraznit combinatii de culori puternice. Inspira-te din colectiile Dolce&Gabbana, Emilio Pucci, Phillip Lim sau Valentino.

Poseta plic este vedeta sezonului. Poti opta atat pentru o poseta mica cat si pentru geanta supradimensionata, important este sa le alegi in functie de tinuta ta. Tine cont insa de faptul ca una dintre tendintele in materie este poseta plic. Ea revine si castiga teren mai ales pentru tinutele de seara. O vei gasi atat in dimensiuni mici cat si mari si o poti purta si la intalnirile de afaceri. Tine minte ca poseta plic este accesoriul momentului!

Geanta supradimensionata Daca preferi o geanta mare, alege una care se poarta pe umar. Sunt la moda modelele simple, fara multe buzunare si ornamente, accentul punanadu-se pe material si croiala, nu pe detalii. Asteapta-te sa intalnesti si acest tip de genti in culori stralucitoare cum ar fi galbenul, orange, verdele si albastrul. Astfel vei tine pasul cu tendintele sezonului in materie de culori.

Geanta metalica adauga o nota de stralucire si opulenta modei de primavara. Asteapta-te sa o vezi in forma de poseta plic, geanta retro si de marime medie. In materie de culoare, poti alege argintiul, aramiul, auriul si alte nuante metalizate. Geanta metalica este potrivita mai ales tinutelor de seara si devine un punct forte al acesteia. Daca optezi pentru o astfel de genta vei obtine o tinuta sofisticata si eleganta.

Gentile decorate cu franjuri mai sunt inca la moda, dar sunt mai temperate in ceea ce priveste forma si culoarea. Le-ai vazut pe podium la Derek Lam, Marni si Roberto Cavalli.

Geanta retro bine compartimentata si de mari dimensiuni, cu toarte scurte si inspirata din anii 60-70’, nu lipseste in acest sezon desi s-a purtat si in 2007. Au inclus-o in prezentari Bottega Veneta, Dolce&Gabbana si Versace.
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 9:32 pm

Bre , mi-am luat si eu asta seara o poseta ...
am sa-i fac o poza sa-mi spuneti parerea voastra
:[IMG]http://i4
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 8:46 am

ai luat salariul? Shocked
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 12:59 pm

NUUU ...era promisa mai demult

Astazi cu ce ma imbrac ... 015
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 1:00 pm

Astazi cu ce ma imbrac ... 014
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 1:01 pm

Imi cer scuze pt eticheta dar am lasat-o asa poate ma razgindesc si o schimb . Am voie in 5 zile...de obicei asa fac cheers
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 2:05 pm

imi place foarte mult geanta, eu spun sa nu o schimbi ca este superba si ca nuanta si croiala. mi s-ar potrivi perfect What a Face
sa nu o schimbi...parerea mea
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 2:31 pm

Multumesc ...ma simt mai bine . Intodeauna cind imi iau ceva simt nevoia si de alta parere
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 2:32 pm

wooooooww....e pe stilul meu geanta ta!!!!! :twisted:
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 3:51 pm

si pe al tau ? pai atunci ce ma fac ? inseamna ca avem gusturi asemanatoare
dar ce spuneti ce tinuta ar merge ? ce culori ?
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeLun Mar 02, 2009 7:36 pm

Nu există femei urâte!!!


Această fotografie a fost făcută la o competiţie în luna iunie.
Concursul a fost între 9 femei care au avut parte de un “makeover”:
li s-au facut toate tratamentele de frumuseţe disponibile,
într-o anumită perioadă de timp.
Concluzia - nu există femei urâte, ci doar femei sărace.


Astazi cu ce ma imbrac ... Poze
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeLun Mar 02, 2009 8:31 pm

Foarte interesant si ...totul spre bine
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMar Mar 03, 2009 9:34 am

ce transformareeeeeee!!!!!!!!!!!!
parca nu-ti vine sa crezi ca se poate intampla asa ceva!
mi-ar placea si mie sa intru pe mana unui stilist priceput Embarassed Embarassed Embarassed
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMar Mar 03, 2009 11:42 am

si mie mi-ar placea...
dar consider ca la noi inca nu e cazul! n-ar avea ce retusa! pisi
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMar Mar 03, 2009 7:23 pm

Mi-ar place la maxim sa petrec o zi cu un stilist si sa ma aranjeze, uf...ce fericita as fi. Imi puteti face voi cadou coco coco coco
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitimeMar Mar 03, 2009 7:46 pm

daaa , ma gandeam sa va fac un cadou de 8 Martie What a Face
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Astazi cu ce ma imbrac ... Empty
MesajSubiect: Re: Astazi cu ce ma imbrac ...   Astazi cu ce ma imbrac ... Icon_minitime

Sus In jos
 
Astazi cu ce ma imbrac ...
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
blackvelvet :: FRUMUSETE :: FRUMUSETE SI STIL-
Mergi direct la: