blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

blackvelvet

Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste.
 
AcasaAcasa  velvetvelvet  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» hai salut!
ingrijirea corpului Icon_minitimeVin Ian 26, 2024 12:52 pm Scris de Melodia

» Leii - discutii
ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:40 am Scris de 3lektra

» La multi Ani de 8 Martie
ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:34 am Scris de 3lektra

» URARI PT SARBATORITII NOSTRI DRAGI!
ingrijirea corpului Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 12:06 pm Scris de 3lektra

» cum va place ?...cafeaua,ce altceva?
ingrijirea corpului Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 6:42 pm Scris de 3lektra

» Pro si contra
ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 4:19 pm Scris de 3lektra

» melodii si clipuri dragi inimilor noastre...acceptam si dedicatii:p
ingrijirea corpului Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 2:07 pm Scris de 3lektra

» cel mai mare roman
ingrijirea corpului Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 8:23 pm Scris de 3lektra

» ploaie de cuvinte
ingrijirea corpului Icon_minitimeLun Noi 16, 2009 9:58 pm Scris de 3lektra

Top postatori
3lektra
ingrijirea corpului Vote_lcapingrijirea corpului Voting_baringrijirea corpului Vote_rcap 
Bibi
ingrijirea corpului Vote_lcapingrijirea corpului Voting_baringrijirea corpului Vote_rcap 
cassalbinutza
ingrijirea corpului Vote_lcapingrijirea corpului Voting_baringrijirea corpului Vote_rcap 
hera
ingrijirea corpului Vote_lcapingrijirea corpului Voting_baringrijirea corpului Vote_rcap 
recul
ingrijirea corpului Vote_lcapingrijirea corpului Voting_baringrijirea corpului Vote_rcap 
Lumi
ingrijirea corpului Vote_lcapingrijirea corpului Voting_baringrijirea corpului Vote_rcap 
alinutza
ingrijirea corpului Vote_lcapingrijirea corpului Voting_baringrijirea corpului Vote_rcap 
LMO
ingrijirea corpului Vote_lcapingrijirea corpului Voting_baringrijirea corpului Vote_rcap 
GEO_STUFF
ingrijirea corpului Vote_lcapingrijirea corpului Voting_baringrijirea corpului Vote_rcap 
Mobyx
ingrijirea corpului Vote_lcapingrijirea corpului Voting_baringrijirea corpului Vote_rcap 
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social
Ceas

I made this widget at MyFlashFetish.com.

Horoscop
HOROSCOP ZILNIC

astromax.eva.ro
Radio


 

 ingrijirea corpului

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMier Mar 25, 2009 9:05 am

De ce nu imi creste parul?

Ne dorim par sanatos, frumos si lung, in cel mai scurt timp posibil. Nu e de mirare ca din aceasta cauza am cazut in capcana zecilor si sutelor de reclame la produse cosmetice, suplimente si lotiuni care ne promit toate acestea. Parul tau poate spune multe despre sanatatea ta, dar si despre alimentatia si stilul tau de viata.

Daca ti se pare ca parul tau nu creste suficient de repede, este posibil sa ai de-a face cu una dintre urmatoarele situatii: fie mostenirea ta genetica ii determina o crestere mai lenta, fie alimentatia ta este deficitara si nu-i confera suficienta energie pentru a creste asa cum ar trebui.

Pe de alta parte, stresul, diverse afectiuni sau chiar medicamente ii pot incetini ritmul de crestere.

Ce trebuie sa stii despre parul tau?

"Numarul foliculilor de par de la nivelul scalpului este de aproximativ 100.000, cu o rata de crestere de 1 cm pe luna si o rata fiziologica de cadere de 100-150 de fire pe zi", declara Dr. Andra Cristina Muscalu, medic dermatolog.

Parul are etape de crestere si etape de stagnare, iar viteza de crestere este determinata genetic. Trebuie sa ai in vedere si acest factor cand vine vorba de "asteptarile" pe care le ai de la parul tau. Daca, de exemplu, prietenei tale ii creste parul mult mai repede, nu inseamna neaparat ca tu nu il ingrijesti cum trebuie, ci doar ca aveti bagaje genetice dferite.

"Ciclul de crestere al firului de par are mai multe stadii si este programat genetic. Stadiul anagen are o durata intre 2 si 6 ani pentru firele de par de la nivelul scalpului si se caracterizeaza prin crestere activa. In stadiul catagen, radacina sufera un proces de involutie, urmand o faza stationara de aproximativ 3 luni, numita telogen ", declara Dr. Andra Cristina Muscalu.

"Un fir de par sufera intre 10 si 20 de astfel de cicluri de-a lungul vietii, astfel ca in mod normal procentul de fire la nivelul scalpului este de 85-90% pentru anagen (crestere activa), 10-15% pentru telogen (stagnare) si sub 1% pentru catagen (involutie a radacinii)", adauga Dr. Muscalu.
Dar dincolo de mostenirea genetica, exista si alti factori care pot incetini cresterea parului. Deficientele nutritionale sunt adesea principalii vinovati pentru o crestere lenta a parului.

Putem spune ca parul si unghiile nu se afla tocmai in topul prioritatilor organismului tau. Daca nu primeste suficiente substante nutritive, organismul directioneaza putinul pe care il are catre tesuturi si organe vitale. Efectul: un par ce creste cu dificultate si ajunge sa fie rar, subtire si casant.

Parul tau este o proteina, prin urmare, o dieta saraca in proteine are ca efect un par subtire si o intarziere in ciclul de crestere, potrivit lui Karen Marie Shelton, fondatoarea hairboutique.com. Surse bune de proteine sunt pestele, ouale, carnea, iaurtul etc.

Dezechilibrul hormonal, precum si anumite medicamente pot incetini cresterea parului. Pentru a afla daca te confrunti cu o problema medicala ce are ca efect incetinirea cresterii, este necesar sa te adresezi unui medic. Nu apela la suplimente, lotiuni sau tincturi pentru stimularea cresterii parului inainte de a discuta cu un medic.

Tincturile pe baza de plante sunt folosite de multa vreme pentru a stimula cresterea parului. Desi nu exista studii care sa le demonstreze eficienta, extractele din plante sunt benefice, unele dintre ele avand efecte detoxifiante sau de stimulare a circulatiei sanguine la nivelul pielii capului.

In ceea ce priveste pierderea ireversibila a parului, descoperiri recente aduc speranta pentru cei care se lupta cu astfel de probleme. Cercetatorii de la Stanford University School of Medicine au descoperit o molecula numita laminin-511, ce actioneaza ca un stimulator de crestere a parului.

"Injectarea laminin-511 in piele, in anumite circumstante, poate stimula cresterea parului", a declarat Prof. Dr. Peter Marinkovich, unul dintre coordonatorii studiului.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 4:52 pm

Am sa postez aici niste poze cu unghii frumoase si ingrijite...

ingrijirea corpului >
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 4:55 pm

ingrijirea corpului >
ingrijirea corpului >ingrijirea corpului >ingrijirea corpului >
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 4:57 pm

ingrijirea corpului >ingrijirea corpului >ingrijirea corpului >
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 6:45 pm

sunt minunate, eu nu concep ca o femeie sa nu aiba manechiura si pedichiura impecabila. chiar daca lucreaza, este mama,spala,calca nu trebuie sa isi neglijeze unghiile. sa si le curete si chiar daca nu sunt lungi sa le lacuiasca frumos . dupa maini vezi cat de ingrijita este femeia ,dar si barbatul. eu de exemplu , nu ma gandesc la o posibila relatie cu un barbat daca imi displac mainile lui.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 8:14 am

asta asa e, intr-adevar!
eu optez de regula, pt manichiura frantuzeasca....imi place demult si nu ma prea pot obisnui cu floricelele...insa, n-am nimic impotriva lor, chiar le admir pe purtatoare. flower
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 8:53 pm

trucuri pentru silueta ta


1. Stop dulciuri!
Gandeste-te cum acea prajitura, de exemplu, ar arata pe soldurile tale!

2. Educa-ti stomacul!
Portiile mari de mancare largesc stomacul, asa ca incearac sa mananci mai des dar mai putin!!

3. Bauturile calde!
Da, aceastea dau o senzatie de satietate! Foarte bune sunt ceaiul sau sucul de rosii!

4. Periajul limbii!
Dupa fiecare masa atunci cand te speli pe dinti, periaza-ti si limba!

5. Culorile inchise!
Daca manaci din farfurii inchise la culoarea vei manca mai putin!

6. Mirosuri impotriva foamei!
Se spune ca mirosul de menta si de mar verde transmit creierului semnalul ca stomacul este plin.

7. Mai mult parfum!
Parfumul puternic iti taie pofta de ciocolata!

8. Curea mai stransa
Legati cordonul sau cureaua in asa fel incat sa va stranga putin; astfel va veti aduce aminte ca trebuie sa va abtineti si sa mai dati jos!

9. Mancarea care nu se vede, se uita!
Nu lasati la indemana alimente tentante: ciocolata, chipsuri, etc! Ceea ce nu se vede se uita si nu vi se va mai face pofta!

10. Gatiti la foc mic!
Atunci cand gatiti la foc mic se foloseste mai putina grasime decat atunci cand se gateste la foc mare!

11. Lumina mai putina!
Lumina puternica activeaza toate simturile, inclusiv pofta de mancare! In concluzie ar fi bine sa folosim macar la cina o lumina difuza!

12. O farfurie impartita la 4!
Impartiti farfuria in 4: pe 3 dintre parti puneti legume si fructe, iar pe a 4-a puneti carne si lactate!

13. Telina
Incercati sa inlocuiti alunele sau snacks-urile cu telina; este buna, hranitoare, stimulatoare si in plus 500gr. au doar 75kcal;

14. Paine uscata
Cand va este foame roadeti o felie de paine uscata! Va calma imediat papilele gustative!

15. Dezintoxicarea organismului
O zi destinata detoxifierii la o anumita perioada de timp va ajuta organismul extrem de mult! In acea zi renuntati complet la cafea, si inlocuiti-o cu ceai de urzici; beti minim 1,5l de apa, mancati doar castraveti, cartofi, rosii, ardei, patrunjel si ananas.

16. Dusuri alternative
Metabolismul functioneaza asa cum trebuie in momentul in care circulatia sangelui este optima. De aceea alternarea dusului cand cu apa rece cand cu apa calda timp de 2 minute ajuta la mai buna functionare a organismului si la eliminarea celulitei.
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 8:55 pm

ce instructiv este totul ochi2 ,dar ... greu de tot
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeSam Apr 11, 2009 12:14 pm

mi-a parut interesant titlul, si l-am pus aici, desi nu prea are legatura...
insa, m-am gandit sa-i facem o rubrica si lui recul...ca tot spunea ca are parul ff scurt... scratch

Un alt fenomen ciudat pe care-l vedem este "Revolutia cheliosilor" adusa de moda tot a anglo-saxonilor din Anglia si America de Nord si care s-a raspindit ca focul.

Barbatilor bucurati-ve de podoaba capilara(cit o mai aveti!)
Fiecare gest de imitare a celor din Vest ca aparenta fizica(lasind vestimentatia deoparte) este in felul ei o tradare si o abatere de la nornele Ortodoxe, si nu trebuie sa te calugaresti ca sa-ti formezi o coloana vertebrala a ta si a credintei si a apartenentei tale!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeSam Apr 11, 2009 2:00 pm

cassalbinutza a scris:
mi-a parut interesant titlul, si l-am pus aici, desi nu prea are legatura...
insa, m-am gandit sa-i facem o rubrica si lui recul...ca tot spunea ca are parul ff scurt... scratch

Un alt fenomen ciudat pe care-l vedem este "Revolutia cheliosilor" adusa de moda tot a anglo-saxonilor din Anglia si America de Nord si care s-a raspindit ca focul.

Barbatilor bucurati-ve de podoaba capilara(cit o mai aveti!)
Fiecare gest de imitare a celor din Vest ca aparenta fizica(lasind vestimentatia deoparte) este in felul ei o tradare si o abatere de la nornele Ortodoxe, si nu trebuie sa te calugaresti ca sa-ti formezi o coloana vertebrala a ta si a credintei si a apartenentei tale!


recul are parul foarte scurt sau mai are par de un dus ? What a Face
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeSam Apr 11, 2009 2:02 pm

cica ar fi f scurt....dar, ...cum suntem noi destepte.....intelegem ce-a vrut sa spuna! secret
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeSam Apr 11, 2009 2:05 pm

adica, parul prost paraseste capul destept . bag seama ca ne este cam dor de el si ii simtim lipsa Sad
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeDum Apr 12, 2009 12:05 pm

salutaree
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeDum Apr 12, 2009 12:07 pm

cassalbinutza a scris:
cica ar fi f scurt....dar, ...cum suntem noi destepte.....intelegem ce-a vrut sa spuna! secret

Si vrei sa il ajutam noi cu sfaturi sa ii creasca ??? scoala
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeDum Apr 12, 2009 12:26 pm

Bibi a scris:
cassalbinutza a scris:
cica ar fi f scurt....dar, ...cum suntem noi destepte.....intelegem ce-a vrut sa spuna! secret

Si vrei sa il ajutam noi cu sfaturi sa ii creasca ??? scoala


poate ii creste daca il mangaiem ,ii masam pe ...cap Rolling Eyes


Ultima editare efectuata de catre Nicole in Dum Apr 12, 2009 5:14 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeDum Apr 12, 2009 12:37 pm

lol! lol! lol!
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 11:00 am

aloooo...doamnelor....
nu ma faceti sa regret c-am spus toate astea! lui recul ii cere serviciul o anumita postura! palma



recul...iarta-ne..ca nu stim ce vorbim!!!! pupi
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 11:34 am

cassalbinutza a scris:
aloooo...doamnelor....
nu ma faceti sa regret c-am spus toate astea! lui recul ii cere serviciul o anumita postura! palma



recul...iarta-ne..ca nu stim ce vorbim!!!! pupi

Pai domnita tu ai deschis subiectul...noi doar comentam...
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 12:40 pm

ca o prietena adevarata....acu tre sa ma ajuti sa ma scot...nu sa ma bagi la fund de tot!

ca o s-o faca recul...pt toate! scratch :
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 4:38 pm

Nicole a scris:
cassalbinutza a scris:
mi-a parut interesant titlul, si l-am pus aici, desi nu prea are legatura...
insa, m-am gandit sa-i facem o rubrica si lui recul...ca tot spunea ca are parul ff scurt... scratch

Un alt fenomen ciudat pe care-l vedem este "Revolutia cheliosilor" adusa de moda tot a anglo-saxonilor din Anglia si America de Nord si care s-a raspindit ca focul.

Barbatilor bucurati-ve de podoaba capilara(cit o mai aveti!)
Fiecare gest de imitare a celor din Vest ca aparenta fizica(lasind vestimentatia deoparte) este in felul ei o tradare si o abatere de la nornele Ortodoxe, si nu trebuie sa te calugaresti ca sa-ti formezi o coloana vertebrala a ta si a credintei si a apartenentei tale!


recul are parul foarte scurt sau mai are par de un dus ? What a Face

mai are de un dus-intors, nu numai de un dus!
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 4:39 pm

Bibi a scris:
cassalbinutza a scris:
cica ar fi f scurt....dar, ...cum suntem noi destepte.....intelegem ce-a vrut sa spuna! secret

Si vrei sa il ajutam noi cu sfaturi sa ii creasca ??? scoala

pai cine a zis ca vrea sa ii creasca????
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 4:40 pm

inseamna ca mai exista o speranta ...
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 5:26 pm

cassalbinutza a scris:
ca o prietena adevarata....acu tre sa ma ajuti sa ma scot...nu sa ma bagi la fund de tot!

ca o s-o faca recul...pt toate! scratch :

Eu te ajut cu mare drag...si RECUL nu are de ce sa se supere, doar ne cunoaste acum mustiuc
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 8:18 am

ieteeee...c-a gasit topicul recul....si n-a fost nici rau... flower flower flower


deci tine la glume, totusi...aveam pareri gresite! salutaree
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 5:03 pm

mai bine vb serios dacat sa faci glume de parul meu! vei suporta razbunarea mea...cand iti va fi lumea mai draga! dar daca imi spui unde au femeile parul cretz, te las in pace!
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 5:05 pm

Nicole a scris:
inseamna ca mai exista o speranta ...

numai una? stai sa le numaram....ispe...s'opt....zecisi noua.....gata! 897 de sperante! cu carare pe mijloc!
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 5:07 pm

m-am dus sa imi fac transplant, dar nu m-au primit. cica nu am gaurile facute!
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 5:16 pm

super tare lol! lol! lol!
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 5:24 pm

apropos...stiti pe cineva care poate sa ma gaureasca si pe mine??? in cap? in afara de mell, bineinteles...
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:00 pm

recul a scris:
apropos...stiti pe cineva care poate sa ma gaureasca si pe mine??? in cap? in afara de mell, bineinteles...


te gauresc eu Wink cu drag
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:06 pm

vai, am ajuns la gauri...si ma rog Mell de ce nu ???
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:08 pm

despre ea stiu sigur ca ar vrea sa imi gaureasca capul, nu e nevoie sa imi spuna!!!
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:10 pm

Nicole a scris:
recul a scris:
apropos...stiti pe cineva care poate sa ma gaureasca si pe mine??? in cap? in afara de mell, bineinteles...


te gauresc eu Wink cu drag

vezi ca e de gaurit , nu gluma! ai masina de cusut? ar fi mai usor pt tine....
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:11 pm

recul a scris:
Nicole a scris:
recul a scris:
apropos...stiti pe cineva care poate sa ma gaureasca si pe mine??? in cap? in afara de mell, bineinteles...


te gauresc eu Wink cu drag

vezi ca e de gaurit , nu gluma! ai masina de cusut? ar fi mai usor pt tine....


tu lasa-te pe mana mea Rolling Eyes vedem noi ce iese...sita scratch
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:12 pm

Esti dispus la suferinta vad...bravo tie!
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:15 pm

ce ot sa fac, bibi? nu vezi ca sunt incoltit? decat sa fug, mai bine ma impiedic, nu?
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:17 pm

bibi,vezi !!! singur se da pe mana mea colti
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:19 pm

recul a scris:
ce ot sa fac, bibi? nu vezi ca sunt incoltit? decat sa fug, mai bine ma impiedic, nu?

eu zic ca faci foarte bine...nu ai fi barbat daca ai luao la fuga asa ca...da-te pe mina ei...sint sigura ca nu ai sa regreti Razz
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:22 pm

zici tu? dar nu te-am intrebat pe care mana, stanga sau dreapta? hmmmm...
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:24 pm

recul a scris:
zici tu? dar nu te-am intrebat pe care mana, stanga sau dreapta? hmmmm...


ei ...acum tu decizi, vrei sa sti chiar totul de la inceput?
trebuie sa fii atent la amindoua miini
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:28 pm

sa sti ca ai dreptate! cand m-o prinde nicole si mi-o da doua părechi dă pălmi, mă plictisesc in aer!!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:31 pm

recul a scris:
sa sti ca ai dreptate! cand m-o prinde nicole si mi-o da doua părechi dă pălmi, mă plictisesc in aer!!


daaa, doar asta pot face eu palmuire
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:37 pm

Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed ros de unghii ros de unghii ros de unghii tristete tristete tristete
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:42 pm

recul a scris:
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed ros de unghii ros de unghii ros de unghii tristete tristete tristete


poate daca te las ,dar trebuie sa cersesti asta ,sa implori
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:56 pm

te implor, te rog, uita-te in sufletul meu sa vezi cat imi pare de rau ! daca nu ma ierti , ma arunc in urma trenului!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 7:18 pm

recul a scris:
te implor, te rog, uita-te in sufletul meu sa vezi cat imi pare de rau ! daca nu ma ierti , ma arunc in urma trenului!



uite unde era Ana Karenina in varianta masculina ras
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 7:53 pm

recul a scris:
te implor, te rog, uita-te in sufletul meu sa vezi cat imi pare de rau ! daca nu ma ierti , ma arunc in urma trenului!


vad ca te sacrifici pina la ultima suflare...asa barbat DA
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 7:57 pm

recul a scris:
te implor, te rog, uita-te in sufletul meu sa vezi cat imi pare de rau ! daca nu ma ierti , ma arunc in urma trenului!

cam asa sta treaba cu imploratul

ingrijirea corpului Pusca
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 7:58 pm

ce fainnnnnnn... verde de la amor
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 8:03 pm

Bibi a scris:
ce fainnnnnnn... verde de la amor


sexi sexi
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





ingrijirea corpului Empty
MesajSubiect: Re: ingrijirea corpului   ingrijirea corpului Icon_minitime

Sus In jos
 
ingrijirea corpului
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
blackvelvet :: FRUMUSETE :: FRUMUSETE SI STIL-
Mergi direct la: