blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

blackvelvet

Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste.
 
AcasaAcasa  velvetvelvet  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» hai salut!
cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeVin Ian 26, 2024 12:52 pm Scris de Melodia

» Leii - discutii
cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:40 am Scris de 3lektra

» La multi Ani de 8 Martie
cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:34 am Scris de 3lektra

» URARI PT SARBATORITII NOSTRI DRAGI!
cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 12:06 pm Scris de 3lektra

» cum va place ?...cafeaua,ce altceva?
cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 6:42 pm Scris de 3lektra

» Pro si contra
cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 4:19 pm Scris de 3lektra

» melodii si clipuri dragi inimilor noastre...acceptam si dedicatii:p
cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 2:07 pm Scris de 3lektra

» cel mai mare roman
cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 8:23 pm Scris de 3lektra

» ploaie de cuvinte
cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeLun Noi 16, 2009 9:58 pm Scris de 3lektra

Top postatori
3lektra
cum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_lcapcum sa devenim frumoase si mai cochete Voting_barcum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_rcap 
Bibi
cum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_lcapcum sa devenim frumoase si mai cochete Voting_barcum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_rcap 
cassalbinutza
cum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_lcapcum sa devenim frumoase si mai cochete Voting_barcum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_rcap 
hera
cum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_lcapcum sa devenim frumoase si mai cochete Voting_barcum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_rcap 
recul
cum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_lcapcum sa devenim frumoase si mai cochete Voting_barcum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_rcap 
Lumi
cum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_lcapcum sa devenim frumoase si mai cochete Voting_barcum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_rcap 
alinutza
cum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_lcapcum sa devenim frumoase si mai cochete Voting_barcum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_rcap 
LMO
cum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_lcapcum sa devenim frumoase si mai cochete Voting_barcum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_rcap 
GEO_STUFF
cum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_lcapcum sa devenim frumoase si mai cochete Voting_barcum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_rcap 
Mobyx
cum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_lcapcum sa devenim frumoase si mai cochete Voting_barcum sa devenim frumoase si mai cochete Vote_rcap 
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit
Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social
Ceas

I made this widget at MyFlashFetish.com.

Horoscop
HOROSCOP ZILNIC

astromax.eva.ro
Radio


 

 cum sa devenim frumoase si mai cochete

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 7:07 pm

imi place cum sint machiate...voua ?



Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 8:17 pm

m-ai dat gata adri cu make up asta. este superb. te felicit pentru topic...mai ma inspir si eu cu aceasta ocazie.


Ultima editare efectuata de catre Nicole in Vin Apr 10, 2009 10:39 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeJoi Apr 09, 2009 8:34 pm

Mai invatam si noi singure ca altfel, cum ? ma bucur ca iti place
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 9:04 pm

Parfumuri care starnesc sau inhiba barbatii

Iata ce parfumuri ii starnesc pe barbati si ce parfumuri ii fac sa strambe din nas
Parfumurile fresh – ii excita
cum sa devenim frumoase si mai cochete >
Nu esti singura careia ii place mirosul proaspat pe care-l ai exact dupa ce ai iesit de la dus. Barbatilor le plac miresemele fresh si de aceea le plac si mirosurile care inspira natura. Opteaza pentru parfumui ca J’adore de la Christian Dior, Light Blue de la Dolce & Gabbana si Miracle de la Lancome.

Deserturile – ii fac sa strambe din nas
Barbatii sunt de parere ca femeile nu ar trebuie sa miroasa a mancare si nici a dulciuri, unora dintre ei li se poate face chiar rau. Totusi vanilia se pare ca face exceptie si este acceptata. In locul unui parfum cu un miros pregnant poti opta pentru o crema cum ar fi crema de corp din brandul Laura Mercier French Vanilla Souffle.
Image Hosted by ImageShack.us


Parfumurile lemnoase si florale – ii starnesc

Nu te lasa descurajata daca un parfum contine note lemnoase, de condimente sau mosc. Cu toate ca ai crede ca acestea sunt note masculine, aceste miresme miros bine pe tine si ii vor placea si lui. Multi barbati sunt de parere ca aceste note miros a sex, in adevaratul cuvant. Astfel de parfumuri sunt Very Sexy de la Victoria Secret (piper, vanilie, note lemnoase), Rouge de la Christian Lacroix (piper alb, patchouli si ambra), Secret Obsession de la Calvin Klein si Black Orchid de la Tom Ford.
Image Hosted by ImageShack.us


Parfumurile florale cu miros puternic – ii inhiba

Nu multi barbati se opresc sa miroasa trandafiri – sau orice fel de flori cu miros puternic. Mirosul prea floral ii face pe barbati sa se gandeasca la o femeie in varsta.
Parfumurile condimentate si florale – ii starnesc

Barbatilor le plac parfumurile sofisticate precum Chance de la Chanel sau Daisy de la Marc Jacobs. Opteaza pentru parfumuri florale cu note dulci precum vanilia sau note condimentate. cum sa devenim frumoase si mai cochete >

Parfumurile foarte fructale - ii inhiba

Parfumurile care miros prea dulce si parfumurile fructale ii fac pe barbati sa se gandeasca la un magazin de bomboane sau la o bucatarie, si nu la dormitor.
Parfumurile fructale si usor citrice – ii starnesc

In timp ce parfumurile cu miros pregnant de lamaie sau portocala ii fac pe barbati sa strambe din nas, cele care au doar o mireasma citrica subtila in combinatie cu o nota florala discreta le sunt pe plac. Asa este parfumul Un jardin Apres La Mousson de la Hermes si L.A.M.B. de la Gwen Stefanicum sa devenim frumoase si mai cochete >

Parfumul pe care toti barbatii nu vor sa-l porti

Acest parfum depinde de la barbat la barbat, dar majoritatea sunt de parere ca iubita actuala nu ar trebui sa poarte parfumul fostei iubite. Multi barbati s-ar speria, iar altora le-ar veni sa se intoarca la iubita care se dadea cu acel parfum.
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 9:06 pm

din ce este aici am primele 3 si chanel ,toate miros demential
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeVin Apr 10, 2009 9:09 pm

Nicole a scris:
din ce este aici am primele 3 si chanel ,toate miros demential

Foarte adevarat lol!
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeSam Apr 11, 2009 12:59 pm

Buzele pot fi deshidratate, descuamate, sensibile la vant, soare sau frig. Rujurule sunt create astfel incat pot fi si estetice si de intretinere in acelasi timp. Un ruj ideal trebuie sa contina ceramide (hidratante), vitamine (emoliente, regeneratoare), filtru
de protectie impotriva razelor daunatoare ale soarelui, pigmenti superiori, ceruri fine si sa aiba un termen de garantie avantajos.

Rujurile se impart in mai multe categorii:

# clasice (au ingredientele deja enumerate) sunt rujurile de poseta. Sunt prezente sub forma unui baton solid, standard inalt de max 2,5cm, cu un diametru de 1 cm;

# rezistente la transfer (nu raman pe obiectele cu care au contact) - sunt mai uscate datorita unui continut de pudra care mareste aderenta la buze. Aceste rujuri se prezinta sub forma de stick, creion de lemn care se ascute sau creion automat care nu necesita ascutire;

# rujuri lichide - mai putin grase, rezista foarte bine pe buze. Pot fi ambalate sub forma de stick-uri care au aplicator sau sub forma unui creion cu pensula si cu un rezervor (se poate schimba);

# rujuri de functiune - care indeplinesc un anumit rol, volum suplimentar, luciu sporit, efecte speciale;

# rujuri de tratament - contin ingrediente de tratament: vitaplex, melanina, alfa - ceramide, extract de musetel, filtre solare marite, aloe-vera, ulei de cocos;

# rujuri profesionale - cu agenti puternici de rezistenta (uneori chiar si cu acetona) si pigmenti tari.


Cum se alege culoarea rujului?
Culoarea rujului trebuie aleasa in functie de forma si marimea buzelor, de ocazia pentru care este folosit, de restul machiajului, si de ce nu, in functie de moda. Rujurile "de zi" graviteaza in jurul culorilor blande: bej, roz-bej, roz-caisa, carmine, maro-aluna; pot fi usor lucioase si sidefate. Rujurile pentru seara sau alte ocazii speciale pot avea nuante "agresive": rosu, grena, argintiu, auriu, toate cu mult sidef, gloss, sclipici.


Cum se aplica un ruj?
Aplicarea rujului se realizeaza de obicei, cu o pensula, in interiorul conturului trasat cu ajutorul creionului de contur. Pensula asigura o intindere uniforma si sigura a rujului pe toata suprafata buzelor. In acest fel rujul va rezista mai mult pe buze. Tot pentru o rezistenta crescuta a rujului pe buze se recomanda mai intai aplicarea unui strat fin de fond de ten, fixat cu pudra. Rujurile de tip "stick" se aplica direct pe buze, de obicei sunt rezistente la transfer si sunt special concepute pentru a fi usor de folosit. Rujurile lichide sau cele cu gloss au de obicei un aplicator care le intinde excelent.
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeSam Apr 11, 2009 3:42 pm

eu sunt fan rosu. imi plac femeile cu buze senzuale si rosii. imi mai plac gloss-urile(dimineata cand ma grabesc imi dau cu gloss )
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 12:48 pm

si mie imi place rosul...si am impresia ca nici nu-mi sta bine alta culoare....poate e doar obisnuinta, nu stiu....
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 12:54 pm

folosesc toate culorile,dar rosul este pe gustul meu. cand vreau sa fiu sexi ,provocatoare si sa incit sexi2
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 6:19 pm

Eu nu mi-am dat niciodata cu culoarea rosu pe buze...am impresia ca nu mi-ae sta bine, iti inchipui nici nu am probat
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 6:22 pm

Bibi a scris:
Eu nu mi-am dat niciodata cu culoarea rosu pe buze...am impresia ca nu mi-ae sta bine, iti inchipui nici nu am probat

pai cum nu ti-ai dat? uita-te la avatar si vezi ca esti data cu rosu Wink
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 7:23 pm

ras
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 7:39 pm

Coafuri care ne avantajeza
Fiecare dintre noi poate are vreun neajuns, iata cateva sfaturi pentru mascarea lor. Daca aveti:

nasul lung, renuntati la cararea dreapta, pieptanati-va bretonul spre fata si dati mai mult volum parului de la ceafa;
nasul mic pieptanati-va parul spre ceafa si nu va faceti bucle; straduiti-va sa va descoperiti fata, renuntati la suvitele rebele;
nasul incovoiat lungimea parului nu trebuie sa depaseasca nivelul umerilor si va avantajeaza o coafura voluminoasa cu varfurile intoarse in afara;
gatul scurt pentru a masca acest defect lungimea parului trebuie sa fie medie, se recomanda vopsirea catorva suvite in alta culoare decat cea a parului;
fata plata atunci obligatoriu trebuie sa va deschideti fata fie fixand parul si dandu-i directie dinspre urechi spre fata, fie purtandu-l pur si simplu dupa urechi. De asemenea liniile coafurii dvs ar trebui sa fie asimetrice!
fata alungita cele mai indicate sunt coafurile rotunde, texturate si suvitate;
fata ovala este genul de fata careia i se potriveste orice tunsoare, orice coafura, fie ea cu volum sau fara, par lung sau scurt. Chiar si la o ocazie, fata ovala poate beneficia de coafura dorita: coc, parul lasat liber sau coafat cu mult volum. Orice dorinta este posibila;
fata triunghiulara sunt potrivite coafurile pline de volum in zona crestetului (calota). In caz ca maxilarul este mai lat, se va echilibra cu un breton pe frunte;
fata in forma de inima i se potriveste aproape orice coafura, insa cu mult volum in dreptul pometilor.
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:00 pm

fetelor, nu stiti cum sa deveniti frumoase si cochete???? dar e simplu! ramaneti asa cum sunteti!!!!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:01 pm

mai avem nevoie si de cateva trucuri...pentru voi normal Embarassed
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:03 pm

sint de acord cu NICOL, un truc asezat la locul lui ...e ok
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 9:40 pm

cum sa devenim frumoase cu ajutorul calculatorului

Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeVin Apr 17, 2009 4:18 pm

da si tu site-ul sa incercam si noi...sa ne transformam lol!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeVin Apr 17, 2009 5:40 pm

e in photoshop, cred ca se poate descarca de pe net
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeVin Apr 17, 2009 7:47 pm

Nicole a scris:
e in photoshop, cred ca se poate descarca de pe net

nu stiu ce este photoshop...eu am ? palma
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeVin Apr 17, 2009 7:50 pm

Bibi a scris:
Nicole a scris:
e in photoshop, cred ca se poate descarca de pe net

nu stiu ce este photoshop...eu am ? palma


nu iubita, este un program special pentru fotografii. nici eu nu-l am.dar o sa incerc sa-l iau de pe net si daca reusesc ti-l dau si tie.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeVin Apr 17, 2009 8:19 pm

am inteles
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeVin Apr 17, 2009 9:14 pm

Cum să trăieşti (cel puţin) 100 de ani – reţetă italiană

Rita Levi-Montalcini este una dintre cele mai respectate personalităţi din Italia. Câştigătoare a Premiului Nobel în psihologie în 1986, cadru universitar, senator pe viaţă în legistalivul de la Roma şi militantă pentru drepturile femeilor din Africa, ea a depăşit pragul vârstei de 100 de ani pe 22 aprilie şi continuă să fie foarte activă în lumea ştiinţifică. Are de gând să publice în curând o nouă carte şi participă la conferinţe publice.

Care este formula unei vieţi lungi? „Pofessoressa”, aşa cum îi spun colaboratorii, nu are un răspuns sigur. Dar cei interesaţi ar putea încerca programul său cotidian:

- trezit la ora cinci dimineaţă;

- o singură masă pe zi, la prânz,

- activitate constantă şi intensă pentru creier;

- mers la culcare cu o oră înainte de miezul nopţii.

Uneori mai mănâncă o farfurie de supă ori o portocală seara.

„Nu prea mă interesează hrana sau somnul”, se justifică ea, şi probabil nici bărbaţii – zicem noi – de vreme ce nu a fost niciodată căsătorită.

De fapt, secretul este munca intensă, spune Rita Levi-Montalcini.

„Nu am fost niciodată bolnavă”, afirmă ea, considerând că aparatul auditiv pe care îl poartă nu este în niciun caz un handicap. „Creierul meu funcţionează mai bine acum decât atunci când aveam 20 de ani”.

Un ultim sfat: nu vă gândiţi la moarte, mai ales odată cu înaintarea în vârstă.

„Viaţa nu m-a tratat rău. Sunt o femeie fără regrete şi, cred, fără niciun păcat grav pe conştiinţă. Dacă mă plictisesc de viaţă? Niciodată”, conchide „professoressa” Rita, privind viitorul cu încredere.
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeLun Iun 01, 2009 5:33 pm

Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeLun Iun 01, 2009 6:16 pm

astea sunt mai nearanjate si mai urate decat sunt eu cand ma duc la piata palma , traiasca machiajul si stilistii


Ultima editare efectuata de catre Nicole in Mier Iun 03, 2009 2:10 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeMier Iun 03, 2009 12:11 pm

mah!
trebuie sa recunoasc ca sunt mai urate si decat mine palma affraid
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeMier Iun 03, 2009 1:26 pm

lol! lol! lol!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeMier Iun 03, 2009 2:11 pm

deja suntem pline de noi si cele mai dive dintre dive fatitza ras ras
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeSam Iun 06, 2009 7:43 am

pisi
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeSam Iun 06, 2009 9:25 am

fatitza
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeDum Iun 07, 2009 6:46 pm

Aşa vor arăta divele când vor fi bunicuţe

Andreea Marin, Monica Columbeanu, Mihaela Rădulescu, Alina Plugaru, toate sunt tinere, frumoase şi celebre. Insă varsta nu le va ierta, cum nu iartă pe nimeni. Am făcut un exerciţiu de imaginaţie şi, ajutaţi de un program speciale de prelucrare a imaginii - acelaşi care ajută vedetele să arate perfect în fotografiile de studio! - am încercat să aflăm... cum vor arăta divele când vor fi bunicuţe.

Pozele nu au fost modificate “după ureche”, ci respectând schimbările de fizionomie cauzate de îmbătrânire: buzele se subţiază, muşchii se lasă, pielea îşi pierde fermitatea, ridurile se adâncesc, iar nasul creşte (din pricina faptului că şi cartilagiile cresc, pe durata întregii vieţi). Prin urmare, dacă divele în cauză nu apelează la operaţii estetice pentru a se menţine tinere mai multă vreme, pozele din aceste pagini ar trebui să corespundă, în mare măsură, felului în care ele vor arăta la bătrâneţe

cum sa devenim frumoase si mai cochete >
cum sa devenim frumoase si mai cochete >

cum sa devenim frumoase si mai cochete >
cum sa devenim frumoase si mai cochete >

cum sa devenim frumoase si mai cochete >
cum sa devenim frumoase si mai cochete >
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeDum Iun 07, 2009 6:50 pm

cum sa devenim frumoase si mai cochete >
cum sa devenim frumoase si mai cochete >
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeDum Iun 07, 2009 7:53 pm

pffffffffff, mie mi se pare cam exagerat, totusi arata ca niste mumii
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitimeLun Iun 08, 2009 8:24 am

Shocked Shocked Shocked


soc si groaza!!!
sa ne dorim sa murim tineri???? scratch
Sus In jos
Continut sponsorizat





cum sa devenim frumoase si mai cochete Empty
MesajSubiect: Re: cum sa devenim frumoase si mai cochete   cum sa devenim frumoase si mai cochete Icon_minitime

Sus In jos
 
cum sa devenim frumoase si mai cochete
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
blackvelvet :: FRUMUSETE :: FRUMUSETE SI STIL-
Mergi direct la: