blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

blackvelvet

Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste.
 
AcasaAcasa  velvetvelvet  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» hai salut!
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 26, 2024 12:52 pm Scris de Melodia

» Leii - discutii
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:40 am Scris de 3lektra

» La multi Ani de 8 Martie
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:34 am Scris de 3lektra

» URARI PT SARBATORITII NOSTRI DRAGI!
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 12:06 pm Scris de 3lektra

» cum va place ?...cafeaua,ce altceva?
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 6:42 pm Scris de 3lektra

» Pro si contra
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 4:19 pm Scris de 3lektra

» melodii si clipuri dragi inimilor noastre...acceptam si dedicatii:p
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 2:07 pm Scris de 3lektra

» cel mai mare roman
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 8:23 pm Scris de 3lektra

» ploaie de cuvinte
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 16, 2009 9:58 pm Scris de 3lektra

Top postatori
3lektra
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_lcapsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Voting_barsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_rcap 
Bibi
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_lcapsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Voting_barsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_rcap 
cassalbinutza
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_lcapsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Voting_barsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_rcap 
hera
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_lcapsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Voting_barsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_rcap 
recul
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_lcapsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Voting_barsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_rcap 
Lumi
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_lcapsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Voting_barsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_rcap 
alinutza
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_lcapsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Voting_barsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_rcap 
LMO
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_lcapsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Voting_barsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_rcap 
GEO_STUFF
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_lcapsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Voting_barsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_rcap 
Mobyx
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_lcapsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Voting_barsanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Vote_rcap 
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit
Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social
Ceas

I made this widget at MyFlashFetish.com.

Horoscop
HOROSCOP ZILNIC

astromax.eva.ro
Radio


 

 sanatate...ca-i mai buna decat toate...

In jos 
+4
Bibi
cassalbinutza
3lektra
hera
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeMier Mar 25, 2009 8:36 pm

mai ,mai ,mai , povesteste tu fetelor aci cam ce fel de oboseala ai tu ? asteptam cu lux de amanunte geek
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 9:32 am

chiar am vrea amanunte...dar sa fie"picante"...daca e vb doar de somn si leneveala...stim si noi cum e pale
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 9:54 am

leneveala si somn la nicole??? Shocked
n-as prea crede....

hai repejor cu picanterile...sa luam lectii... soricel dansator
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 10:00 am

era vb de tine albi lol! !
tu trebuia sa dai detalii! salut curentat king
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 10:07 am

ceeeeeeee??????????? Shocked Shocked Shocked
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 11:12 am

cassalbinutza a scris:
leneveala si somn la nicole??? Shocked
n-as prea crede....

hai repejor cu picanterile...sa luam lectii... soricel dansator


aplaud aplaud aplaud ras ras ras
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 11:14 am

Doamne ce m-as face fara tine, esti comoara noastra salutaree
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 11:17 am

mah...oriunde trebuie sa existe si un personaj...mai aparte...(sa nu zic negativ)... :drunken:
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 11:20 am

cassalbinutza a scris:
mah...oriunde trebuie sa existe si un personaj...mai aparte...(sa nu zic negativ)... :drunken:

ce negativ????????? tu esti si sarea si piperul si boia iute
esti bestiala lol!

esti cireasa de pe tort
sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 313813ijz6uj8rt3
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 8:50 am

in fara de ceai cu galeata si pastile...ce mai stiti voi despre dureri renale? palma ca mie nu mai vor sa_mi treaca...

un bun prieten, mi-a recomandat asa:"te pui in cada plina de apa calda, ai alaturi o naveta de bere....si pana nu dai toate sticlele pe gat, nu iesi de acolo!!!
ce nu face omu' la necaz! betiv
m-am gandit sa incerc...mi-e teama de inec ca nu stiu sa inot....voi ce spuneti? s-o fac, au ba?

astept raspunsuri si alte propuneri.... iepure
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 12:40 pm

cassalbinutza a scris:
in fara de ceai cu galeata si pastile...ce mai stiti voi despre dureri renale? palma ca mie nu mai vor sa_mi treaca...

un bun prieten, mi-a recomandat asa:"te pui in cada plina de apa calda, ai alaturi o naveta de bere....si pana nu dai toate sticlele pe gat, nu iesi de acolo!!!
ce nu face omu' la necaz! betiv
m-am gandit sa incerc...mi-e teama de inec ca nu stiu sa inot....voi ce spuneti? s-o fac, au ba?

astept raspunsuri si alte propuneri.... iepure

destept prietenul!! sa-ti traiasca! apropos, nu ai nevoie de cineva care sa desfaca sticlele? intrebam si eu...
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 12:54 pm

da, de cineva cu aceiasi afectiune nu ai nevoie? nu de alta ,dar sa-i tinem de urat lui recul cand ne desface sticlele cu bere bere bere bere
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 12:58 pm

in cazul asta NE TREBUIE DOUA LAZI DE BERE!!!!! mai mult ca sigur!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 1:02 pm

recul a scris:
in cazul asta NE TREBUIE DOUA LAZI DE BERE!!!!! mai mult ca sigur!


Embarassed Embarassed Embarassed a venit bautoarea sefa? Embarassed Embarassed Embarassed
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 1:04 pm

nu am zis asa ceva!! dar tratamentul este individual, iar daca ai aceasi problema, poti sa iei medicamentatia pe reteta albinutzei! adica, doi suferinzi, doua lazi...
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 1:06 pm

recul a scris:
nu am zis asa ceva!! dar tratamentul este individual, iar daca ai aceasi problema, poti sa iei medicamentatia pe reteta albinutzei! adica, doi suferinzi, doua lazi...


pai vezi cum te sucesti si tu brusc sa te apuce sciatica, sa fie 3 lazi geek
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 1:11 pm

pai doua sunt ale voastre! eu nu atentez la reteta voastra!! sa fie clar! imi montez un butoi de bere la ciuveta! merge? desi e mai tentant sa urmez si eu tratamentul...adica ssa ne vindecam impreuna , asta am vrut sa spun!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 1:16 pm

vezi ca eu sunt adepta tratamentului"cui pe cui se scoate" . iti provoc niste dureri de spate insuportabile dupa 1 lada cu bere
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 1:20 pm

asta suna mai mult a promisiune , decat a amenintare! si in nici un caz nu mai speriat! mai incearca!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 2:06 pm

recul a scris:
asta suna mai mult a promisiune , decat a amenintare! si in nici un caz nu mai speriat! mai incearca!


oki, sa nu zici ca nu ti-a spus fata salut curentat




Ultima editare efectuata de catre Nicole in Sam Mai 16, 2009 2:11 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 2:10 pm

deci e amenintare!!! asta e , ma anestezies cu 10 berule si gata!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 2:11 pm

recul a scris:
deci e amenintare!!! asta e , ma anestezies cu 10 berule si gata!


cred ca te trec pe tratament intensiv

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 95035711
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 2:12 pm

stii, prefer vinul alb! si sec! asta ca sa aiba efect tratamentul!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 2:14 pm

recul a scris:
stii, prefer vinul alb! si sec! asta ca sa aiba efect tratamentul!

stii, prefer rosu ... de ce oare? am tensiunea mica? sau trebuie sa pulseze sangele in ... vene
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 2:16 pm

cred ca e vb doar de gusturi.bine, fie , rosu, dar tot sec! merlot , daca tot ai adus vorba!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 2:20 pm

recul a scris:
cred ca e vb doar de gusturi.bine, fie , rosu, dar tot sec! merlot , daca tot ai adus vorba!


daca erai atent vinul era alb,doar sticla era neagra Wink , se pare ca stiu ce preferi Rolling Eyes
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 2:23 pm

da! ai dreptate! dar numai o sticla? se poate??????
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 2:30 pm

recul a scris:
da! ai dreptate! dar numai o sticla? se poate??????

o sticla dau eu si una tu.oricum daca beau 2 pahare ... dorm Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 4:07 pm

da? si eu care credeam ca faci urat la bautura...
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 4:17 pm

daca ea adoarme ...nu-i bai Razz Razz Razz eu stau treaza, bautura (in cantitati mici desigur)ma plimbaaaaa palma
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 5:41 pm

recul a scris:
da? si eu care credeam ca faci urat la bautura...


cum crezi tu ca fac eu la bautura? scratch
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeDum Mai 17, 2009 6:36 pm

recul a scris:
cassalbinutza a scris:
in fara de ceai cu galeata si pastile...ce mai stiti voi despre dureri renale? palma ca mie nu mai vor sa_mi treaca...

un bun prieten, mi-a recomandat asa:"te pui in cada plina de apa calda, ai alaturi o naveta de bere....si pana nu dai toate sticlele pe gat, nu iesi de acolo!!!
ce nu face omu' la necaz! betiv
m-am gandit sa incerc...mi-e teama de inec ca nu stiu sa inot....voi ce spuneti? s-o fac, au ba?

astept raspunsuri si alte propuneri.... iepure

destept prietenul!! sa-ti traiasca! apropos, nu ai nevoie de cineva care sa desfaca sticlele? intrebam si eu...


crezi???( ca-i destept?)... si...ba da , am nevoie de tirbuson, cred... Rolling Eyes
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mai 18, 2009 8:12 am

ca tu nu primesti complimente, se stie! dar nici in numele prietenilor??? asta e prea de tot!
iar daca consideri ca tirbusonul ala de care vorbesti e cineva, ia-l cu tine!
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mai 18, 2009 8:21 am

Nicole a scris:
recul a scris:
da? si eu care credeam ca faci urat la bautura...


cum crezi tu ca fac eu la bautura? scratch

nu stiu...stanga la ficat si dreapta la barbie...merge??? Embarassed
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mai 18, 2009 8:29 am

aoleu albiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!! ce fel de bere cumperi tu mey de ai nevoie de tirbuson ca sa o deschizi? scratch
sau te refereai la un alt tip de tirbuson?!! verde de la amor verde de la amor verde de la amor betiv
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mai 18, 2009 10:37 am

la sticla
ziceam la butoi, dar ala nu cred ca necesita tirbuson
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mai 18, 2009 10:45 am

La butoiii ???
Pai beti nu gluma lol!
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mai 18, 2009 1:18 pm

de bucurie...bem! de necaz...bem!cand ne mai si trezim? palma
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mai 18, 2009 2:08 pm

Nu cred ca ne mai trezim...cel putin nu curind
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeLun Mai 18, 2009 5:44 pm

Bibi a scris:
Nu cred ca ne mai trezim...cel putin nu curind


nici nu trebuie sa ne mai trezim,starea de ameteala este perfecta.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
GEO_STUFF

GEO_STUFF


masculin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 36
Localizare : CRAIOVA
Data de inscriere : 26/05/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 10, 2009 6:45 pm

bine v-am gasit.. cu sanatatea cum stati ?
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 10, 2009 6:49 pm

GEO_STUFF a scris:
bine v-am gasit.. cu sanatatea cum stati ?


cam naspa de la o vreme sir batranetea asta furios
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
GEO_STUFF

GEO_STUFF


masculin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 36
Localizare : CRAIOVA
Data de inscriere : 26/05/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iun 10, 2009 7:04 pm

eii... ce batranete... ? nu mai zice asa.. sunteti tinere.. si frumoase cap5
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iun 11, 2009 7:48 am

frumoase da...tinere...hmmmmmm .......poate sufleteste palma
oricum multumim pt aprecieri salutaree ....si mai ales pt ce ascunzi in cutiuta aia de cadou fatitza
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeLun Iun 15, 2009 11:54 am

Uitati aici o stire...idioata de-abinelea

Tampoanele si absorbantele, interzise de UE si OMS

Dupa ce Food and Drug Administration din SUA a tras un semnal de alarma cu privire la pericolele pe care le presupun tampoanele si absorbantele de unica folosinta, acestea au intrat si in atentia Organizatiei Mondiale a Sanatatii, precum si a departamentului de sanatate din cadrul Uniunii Europene, care a anuntat ca se lucreaza la un proiect de lege ce va interzice producerea si comercializarea produselor de igiena intima pe care le folosim astazi. Totul a inceput in anul 2000 cand Federatia Internationala a Ginecologilor si Obstetricienilor a observat o legatura intre infertilitatea feminina si folosirea tampoanelor si absorbantelor intime. Studiile realizate de atunci au aratat ca aceste produse sunt vinovate nu numai pentru infertilitate, ci si pentru o serie de alte afectiuni ginecologice, cum ar fi vaginita, sindromul premenstrual si infectiile aparatului genital. De altfel, pe internet circula de cativa ani avertismente cu privire la tampoanele interne si substantele toxice pe care le contin ele. Este vorba de dioxina (folosita pentru albire) in primul rand, dar si de alte substante cu potential cancerigen. Pe langa aceste riscuri, trebuie luat in seama si aspectul ecologic. Avand in vedere ca o femeie poate folosi pe parcursul vietii pana la 4500 de absorbante sau pana la 7000 de tampoane care nu sunt biodegradabile, cantitatea de deseuri produse este extrem de mare

Dupa ce Food and Drug Administration din SUA a tras un semnal de alarma cu privire la pericolele pe care le presupun tampoanele si absorbantele de unica folosinta, acestea au intrat si in atentia Organizatiei Mondiale a Sanatatii, precum si a departamentului de sanatate din cadrul Uniunii Europene, care a anuntat ca se lucreaza la un proiect de lege ce va interzice producerea si comercializarea produselor de igiena intima pe care le folosim astazi. Totul a inceput in anul 2000 cand Federatia Internationala a Ginecologilor si Obstetricienilor a observat o legatura intre infertilitatea feminina si folosirea tampoanelor si absorbantelor intime. Studiile realizate de atunci au aratat ca aceste produse sunt vinovate nu numai pentru infertilitate, ci si pentru o serie de alte afectiuni ginecologice, cum ar fi vaginita, sindromul premenstrual si infectiile aparatului genital. De altfel, pe internet circula de cativa ani avertismente cu privire la tampoanele interne si substantele toxice pe care le contin ele. Este vorba de dioxina (folosita pentru albire) in primul rand, dar si de alte substante cu potential cancerigen. Pe langa aceste riscuri, trebuie luat in seama si aspectul ecologic. Avand in vedere ca o femeie poate folosi pe parcursul vietii pana la 4500 de absorbante sau pana la 7000 de tampoane care nu sunt biodegradabile, cantitatea de deseuri produse este extrem de mare.

Din aceste motive, OMS a propus interzicerea tampoanelor si absorbantelor de unica folosinta, iar FDA si Comisia pentru Sanatate a Parlamentului European estimeaza ca, peste cel mult cateva luni, vor fi votate legile care reglementeaza acest lucru.

Ca suntem sau nu de acord, trebuie sa ne conformam, mai ales ca sunt in joc sanatatea noastra si viitorul planetei, dupa cum a declarat chiar Androulla Vassilliou, comisarul european pentru sanatate.

Asadar, trebuie sa ne pregatim inca de pe acum. In fond, nu avem la dispozitie decat cateva luni pentru a ne pune la curent cu alternativele, ceea ce este cu atat mai dificil pentru noi, romancele, deoarece se stim inca foaret putine despre cupa menstruala, absorbantele reutilizabile si alte metode care sunt foarte cunoscute si au multe adepte in alte tari.

In locul tampoanelor interne, se va folosi cupa menstruala, un mic recipient in forma de palnie, care se introduce in vagin, unde colecteaza lichidul menstrual. Este fabricata dintr-un material moale, maleabil, care nu produce disconfort si se curata foarte usor. Cupa menstruala se scoate de mai multe ori pe zi, se spala cu apa si se introduce la loc, putand fi folosita astfel pe o perioada de cel putin cativa ani. O alternativa este buretele de mare natural, care arata exact ca un burete obisnuit si se introduce in vagin, la fel ca tampoanele. Poate fi spalat si reutilizat de multe ori.

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 >
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iul 02, 2009 11:09 am

palnie????? affraid affraid affraid


o sa stam 7 zile cu palnie?????????????


cu ce se ocupa oamenii de stiinta! in loc sa acorde atentie problemelor cu adevarat majore!!!

trecem la vata, fetelor....sau, ne informam ce-au folosit strabunicele noastre....ca ale mele strabunici au trait pana la vreo 90 si ceva de ani....(imi cunosc 3 strabunici, dintre care una chiar f bine....) ca tot veni vorba, o strabunica de-a mea, nu-mi putea rosti numele(adina), zicea ca-i f urat si i se parea mult mai usor sa-mi spuna "albina"....de aici...inspiratia pt nick...


ce-am inceput a zice si...cu ce-am sfarsit.,.. dintiii
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iul 02, 2009 11:29 am

bunicile care erau la tara foloseau floarea de bumbac , cele de la oras carpe Embarassed
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iul 02, 2009 11:36 am

groaznic!
poate se vor inventa absorbante ...ecologice si biodegradabile pisi
sper ca nu si comestibile bere
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iul 02, 2009 11:40 am

Melodia a scris:
groaznic!
poate se vor inventa absorbante ...ecologice si biodegradabile pisi
sper ca nu si comestibile bere


yahhhhhhhh, sa dau unuia sa-l suga colti ras ras ras
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitimeVin Iul 03, 2009 8:22 am

rautacios ueeeeec!!!!!!!!!
cata imaginatie!!! debordati ! rautacios rautacios rautacios
Sus In jos
Continut sponsorizat





sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: sanatate...ca-i mai buna decat toate...   sanatate...ca-i mai buna decat toate... - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
sanatate...ca-i mai buna decat toate...
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» hai salut!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
blackvelvet :: SANATATE :: MEDSANA-
Mergi direct la: