blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

blackvelvet

Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste.
 
AcasaAcasa  velvetvelvet  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» hai salut!
Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeVin Ian 26, 2024 12:52 pm Scris de Melodia

» Leii - discutii
Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:40 am Scris de 3lektra

» La multi Ani de 8 Martie
Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:34 am Scris de 3lektra

» URARI PT SARBATORITII NOSTRI DRAGI!
Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 12:06 pm Scris de 3lektra

» cum va place ?...cafeaua,ce altceva?
Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 6:42 pm Scris de 3lektra

» Pro si contra
Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 4:19 pm Scris de 3lektra

» melodii si clipuri dragi inimilor noastre...acceptam si dedicatii:p
Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 2:07 pm Scris de 3lektra

» cel mai mare roman
Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 8:23 pm Scris de 3lektra

» ploaie de cuvinte
Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeLun Noi 16, 2009 9:58 pm Scris de 3lektra

Top postatori
3lektra
Eternul Feminin - Pagina 3 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 3 Voting_barEternul Feminin - Pagina 3 Vote_rcap 
Bibi
Eternul Feminin - Pagina 3 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 3 Voting_barEternul Feminin - Pagina 3 Vote_rcap 
cassalbinutza
Eternul Feminin - Pagina 3 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 3 Voting_barEternul Feminin - Pagina 3 Vote_rcap 
hera
Eternul Feminin - Pagina 3 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 3 Voting_barEternul Feminin - Pagina 3 Vote_rcap 
recul
Eternul Feminin - Pagina 3 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 3 Voting_barEternul Feminin - Pagina 3 Vote_rcap 
Lumi
Eternul Feminin - Pagina 3 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 3 Voting_barEternul Feminin - Pagina 3 Vote_rcap 
alinutza
Eternul Feminin - Pagina 3 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 3 Voting_barEternul Feminin - Pagina 3 Vote_rcap 
LMO
Eternul Feminin - Pagina 3 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 3 Voting_barEternul Feminin - Pagina 3 Vote_rcap 
GEO_STUFF
Eternul Feminin - Pagina 3 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 3 Voting_barEternul Feminin - Pagina 3 Vote_rcap 
Mobyx
Eternul Feminin - Pagina 3 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 3 Voting_barEternul Feminin - Pagina 3 Vote_rcap 
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social
Ceas

I made this widget at MyFlashFetish.com.

Horoscop
HOROSCOP ZILNIC

astromax.eva.ro
Radio


 

 Eternul Feminin

In jos 
+4
cassalbinutza
Bibi
hera
3lektra
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeSam Feb 07, 2009 9:05 am

ai perfecta dreptate albina...chiar asa este nicole.... pt cei care o cunosc
e mai sensibila decat noi toate la un loc,dar a a invatat sa ascunda asta de teama de a nu fi ranita.
si-a luat-o prea des si prea dur in viata ca sa se mai expuna cu partile ei vulnerabile Crying or Very sad
dar noi o cunoastem si o percepem exact asa cum e.
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeSam Feb 07, 2009 12:16 pm

Foarte frumos
Sint minunate fetele, sint minunate florile...imi place mult melodia pentru ca este in ton
sint emotionata si sincer mi-ar place mult sa va cunosc si personal...in momentul acela stiu sigur ca as fi foarte fericita!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeSam Feb 07, 2009 1:58 pm

va multumesc din suflet pentru cuvintele voastre frumoase, asa este, ca structura sunt timida si fragila sufleteste Embarassed sunt persoana care-si iubeste prietenii neconditionat si repede ma poate rani cineva Crying or Very sad de aceeia m-am asuns dupa o platosa

imi doresc si eu ca si bibi sa avem ocazia sa ne cunostem in realitate , sa va pot strange in brate si sa va pup pentru toate momentele frumoase pe care le-am petrecut si le vom mai petrece flower


Ultima editare efectuata de catre Nicole in Sam Feb 07, 2009 8:05 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeSam Feb 07, 2009 7:48 pm

Vor exista mereu oameni care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeSam Feb 07, 2009 7:50 pm

Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeLun Feb 09, 2009 9:39 am

frumos bibi lol!
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 10:15 am

Am cerut putere...Si viata mi-a dat dificultati pentru a ma face puternic.Am cerut intelepciune...Si viata mi-a dat probleme ca sa le rezolv.Am cerut prosperitate...Si viata mi-a dat un creier si muschi pentru a munci.Am cerut sa pot sa zbor...Si viata mi-a dat obstacole de a le depasi.Am cerut iubire...Si viata mi-a dat oameni pe care sa ii ajut in problemele lor.Am cerut favoruri...Si viata mi-a dat potential.
nu am primit nimic din ce am cerut...Dar am primit tot ce aveam nevoie.

Ce parerea aveti ?Daca ni s-ar permite sa ne traim viata fara a intalni obstacole,am fi limitati ? Nu am putea fi atat de puternici cum suntem ?Nu am putea zbura NICIODATA!
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 3:08 pm

e f frumos spus aici....
dar eu nu sunt de acord cu cei care cer putere....e la figurat in context, insa chiar sunt unii care cer asa ceva...si acum iau ca atare cele scrise mai sus...daca ceri putere, e clar ca n-ai ce sa faci cu ea decat s-o folosesti impotriva altor semeni, nu? apoi, de ce sa ceri..iubire???? iubirea trebuie s-o ai ca s-o daruiesti...in momentul in care daruiesti iubire, poti avea pretentia si de a cere...altfel...nu vad cine iti da neconditionat iubire...ceri prosperitate?!toti visam asta, toti muncim pt asta, insa nu putem fi cu totii la fel de bogati...insa daca muncim cat de cat, nu cred ca ajungem la limita inferioara a umanitatii...deci, oarecum avem prosperitate....


si acum, cine vrea sa creada bine, cine nu-nu,...va spun sincer, ca eu n-am cerut niciodata altceva decat sanatate...in primul pt fiica mea, pt mine, pt sotul meu...acestia sunt oamenii importanti din viata mea...si atat cer in viata asta, ...SANATATE! .....pt mine, e cel mai important lucru...banii vin si se duc, ...dar sanatatea....e cel mai pretios lucru...care daca se duce...poti sa spui ca nu mai ai nimic pe lume...esti cel mai sarac om ....
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 17, 2009 8:55 am

albi tu ai dat acestei postari o semnificatie aparte!
parerea mea despre postarea nicolei este diferita..
seamana putin cu proverbul chinezesc cu pescarul!
nu-i da peste omului in fiecare zi...ci invata-l sa pescuiasca!
am cerut putere...am obtinut dificultati care sa ma faca puternic
am cerut intelepciune...mi s-a oferit ocazia de a o capata...si cum altfel decat dandu-mi-se prb spre rezolvare...
am cerut prosperitate...si nu mi s-a dat...ci mi s-au dat uneltele pt a o obtine(ramane la latitudinea fiecaruia daca stie sa se foloseasca de ceea ce i s-a dat)
am cerut sa zbor...si mi s-au dat obstacole de depasit...perfect normal...senzatia de fericire pe care o ai atunci cand depasesti un obstacol greu...poate fi asemanata cu zborul...
am cerut iubire...si am avut oameni in jurul meu pt a darui....in viata primesti ceea ce oferi...oferind dragoste...ai sanse sa si primesti ceea ce ai oferit...
am cerut favoruri si mi s-a dat potentialul de a otine singura favorurile pe care le-am solicitat
marele adevar al acestei postari consta chiar in faptul...ca nu trebuie sa ceri totul pe tava...ci sa cauti resursele pt a obtine singur ceea ce iti propui...omul e un angrenaj puternic si inteligent...daca isi doreste..poate sa si infaptuiasca...
nu am primit ceea ce am cerut...ci am descoperit in mine resursele pt a obtine exact ceea ce imi trebuie.
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 17, 2009 9:00 am

da asa e...dar am specificat de la inceput ca voi lua cele scrise la figurat...
am inteles si eu esenta...e mai degraba o pilda, sau morala , mai bine spus....

dar nu cred ca e tocmai cuv potrivit "a cere"....e o invatatura despre cum ar trebui sa ne ghidam viata,,,
numai becali se roaga sa aiba bani si succese... :twisted:
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 17, 2009 9:03 am

si chiar le are! lol! lol! lol!
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 17, 2009 9:08 am

ie...da' lasa ca face el foc la cazan in fundul iadului!!!! lol!
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 17, 2009 9:14 am

da spaga la michidutza si il baga la un loc mai "caldutz"...o sa fie responsabil cu stivuirea lemnelor...sef de obiectiv :twisted: :twisted:
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 17, 2009 9:34 am

intotdeauna cerem...cu alte cuvinte ,dar tot cerem
Doamne da-mi sanatate mie si familiei mele...
Doamne ajuta-ma sa iau acest examen...
Doamne ajuta-ma sa gasesc un serviciu bun sa-mi ajut familia ...

Inclusiv am cerut viata cand eram doar o stea,am cerut laptele de la sanul mamei pentru a ne potolii foamea. Viata este o intreaga "CERERE".

Dar cum spune si un proverb "Dumnezeu iti da ,dar nu-ti baga si-n traista" .
In viata de zi cu zi ar trebui sa devenim fluturi si sa lasam larva sa moara . Sa ne inaltam aripile si sa razbatem in inaltul cerului si sa ne luam nectarul singuri fara ajutorul nimanui.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 17, 2009 10:48 am

daca totul ar fi asa de simplu....daca si lucrurile s-ar petrece dupa cum se astern vorbele....
eu nu spun ca nu cerem....insa , multe persoane fac cereri nelalocul lor...nu stiu, ...nesabuite...
dar....daca avem credinta si optimism, eu cred ca multe lucruri bune ni se petrec in viata... Neutral
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 17, 2009 11:07 am

categoric ca da !
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 18, 2009 8:38 am

conform zicalei"ai grija ce-ti doresti ca se poate indeplini"...eu zic sa ne dorim sa fim sanatoase...si noi si familiile noastre si sa fim iubite....restul mai dobandim si prin munca Cool
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeMier Feb 18, 2009 10:07 am

"A fost odata ca niciodata, pentru ca daca n-ar fi nu s-ar povesti, un urias cu ochi albastri, indragostit de o femeie maruntica care iubea o casa foarte mica, cu o gradina sub fereasta iar in gradina mult caprifoi cu florile-n lumina. Dar uriasul, o iubea...o iubea cu...dragostea-i de urias, si mainile-i facute sa inalte un intreg oras se-mpiedicau si nu erau in stare sa apuce lucruri maruntele, adica sa dureze o casa foarte mica, cu o gradina sub fereastra, iar in gradina mult caprifoi cu florile-n lumina. A fost odata ca niciodata, pentru ca daca n-ar fi nu s-ar povesti, un urias cu ochi albastri, indragostit de o femeie maruntica. Si, intr-o buna zi, visand la geamul casei sale cu gradina, ea, ochilor albastri le-a spus: "Ramaneti cu bine". Si, a venit un oarecine cu stare, si avere, si a dus-o pe femeia maruntica la visul ei, adica i-a construit o casa foarte mica, cu gradina sub fereastra, iar in gradina mult caprifoi cu florile-n lumina. Si uriasul...dar uriasul...uriasul a-nteles...ca dragostea-i de urias nu poate ca sa-ncapa intr-o casuta foarte mica, cu o gradina sub fereastra iar in gradina mult caprifoi cu florile-n lumina."

Nazim Hikmet
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 2:26 pm

cu siguranta la fumat..nu renuntam, cu siguranta la cosmetice...nu renuntam, ...la mancat bine ...nu renuntam, la sedentarism ...nu..
dar oare ...pt sanatatea noastra renuntam la ceva???? Shocked
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 2:33 pm

frumos comentariu....... la frumoasa poveste postat de nicole! affraid :drunken: king scratch
lol! :[IMG]http://i4 lol!
albi! tine-o tot asa! jocolor lol!
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 2:41 pm

da mah...iar m-ai prins la colt!eram de fapt la prima pagina ca-mi bate soarele in ...monitor!!!
:twisted: :twisted: :twisted:

nicoleee....n-a prins frumoasa ta poveste la mel!!! ea a fost mai ocupata sa-mi dea replica!!! te-ai chinuit degeaba... :twisted:

dar eu, o mare pasionata a lecturarilor...apreciez esenta , sa stii...mi-a placut tare mult! ❤ e chiar impresionanta!!! :bounce:
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 2:41 pm

vaiii cat am putut sa rad........ mi-au dat si lacrimile

What a Face lol! lol! lol!
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 2:43 pm

vaaaaaaai...si eu!!!! lol! lol!
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 2:45 pm

si eu lacrimez...dar nu spun motivul! lol! lol! lol!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 2:46 pm

cassalbinutza a scris:
vaaaaaaai...si eu!!!! lol! lol!

se potriveau cele doua posturi perfect ... ca nuca-n perete Suspect
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 2:54 pm

va multumesc pentru apreciere si sunt fericita ca ma cititi cap - coada Rolling Eyes
nu am mai ras asa de ceva vreme , vaiiii de mine
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 2:58 pm

te citeste mai ales albi...care a extras din randurile tale esenta filozofica a intregii povesti!
e experta in a intelege lucrurile la adevarata lor valoare...si mai ales in a trage concluzii la care nici socrate nu s-ar fi gandit Embarassed Razz Cool
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 3:00 pm

in sfarsit cineva vede adevarul! tu esti aceea , nicole....ai observat ca eu te-am citit "cap-coada',nu? ...insa "UNII" , nu-si apreciaza decat propria lor munca.... :twisted:
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 3:01 pm

si app...parca socrate facea altceva in afara de a trage...concluzii.... lol!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 3:02 pm

am un simt ascutit al observatiei ... vad cu un ochi si cu ala dupa colt
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 3:03 pm

unii nu vor sa starneasca controverse vis a vis de un sb asa interesant cu e iubirea...altii in schimb fac comparatii socante...cu renuntarile la fumat...si alte cele....
in veci nu m-as fi gandit ca renuntarea uriasului la iubirea pt micuta doamna s-ar putea compara cu sacrificiul renuntarii (contemporane) la fumat Embarassed Laughing
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 3:06 pm

dar daca aprofundezi ideea, si nu iei lucrurile ca atare, poate reusesti sa observi ca mai repede renunti la orice..decat la fumat...(si o sa-ti dau citat pe masura la postarile tale, doar ca acum n-am timp) :twisted:

deci, am fost ...romantica,...m-am incadrat perfect in peisaj Wink
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 3:15 pm

te-ai incadrat perfect , asa o profunzime si ai reusit sa extragi esenta din acele fraze, tanguirea si durerea uriasului au fost expuse perfect , am lacrimat si am suferit alaturi de el . mi-a dat seama ce rece si dura a fost micuta doamna si numai cuvintele tale m-au facut sa inteleg aceasta drama
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 9:00 am

daaaaaaaa.....am fost rea! am fost dura! dar ,am reusit sa va atrag atentia cu asta!!!
simt cum mi se lungeste coada maturii...(pe masura ce creste puterea vrajitoreasca)
incep sa conduc detasat la capitolul.....................................................................gafe Embarassed :D cheers scratch
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 9:18 am

sunt cu ochii pe tine lol! lol! lol! lol!
iubita mea...tu esti deliciul acestui forum geek flower
fara tine nu s-ar mai crea aceste momente pline de farmec king
loviu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 9:31 am

cred ca nici sotul nu ti-l urmaresti cu atata pasiune!!!! Embarassed
"sarea si piperul."....auzi acolo....
orice-ar fi...oricum...loviu si eu tare! Basketball
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 9:28 pm

Sint asa de geloasa cum nici nu va inchipuiti :twisted: :twisted: :twisted:
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 8:47 am

de ce esti geloasa??????? pe cine??? Shocked
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 11:40 am

Pe tine bre ca nu pot fi si eu ca tine...sa dau si eu oleaca farmec acestui forum :[IMG]http://i4
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 12:43 pm

[quote="Bibi"]Pe tine bre ca nu pot fi si eu ca tine...sa dau si eu oleaca farmec acestui forum Neutral

Adri tu esti farmecatoare prin simpla ta aparitie ,esti o prietena draga si noi te iubim foarte mult
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 12:56 pm

Multumesc Nicol...asa este
ma bucur ca sin tem impreuna chiar daca sintem numai patru
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 1:04 pm

suntem patru (+ Lumi care intra din cand in cand) ...dar bune . in plus acum il avem si pe recul care este extraordinat de inteligent si imi place sa-l stiu prin preajma noastra.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 1:11 pm

Asa este , eu insa ma refeream la altceva
Cu aceasta ocazie ii urez si eu bun venit lui Recul, sint sigura ca daca sta in preajma noastra e inteligent
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 26, 2009 10:27 am

Nu poate sa existe prietenie intre barbati si femei.
Intre ei exista pasiune, dusmanie, adoratie, iubire, dar nu prietenie." Oscar Wilde

ce parere aveti? poate exista o prietenie sincera fara a se implica intr-o relatie de dragoaste?
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 26, 2009 10:34 am

nu poate exista!
spun cu certitudine asta si mai ales am trait propria experienta!!!
imi sustin parerea 100%!!!
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 26, 2009 11:21 am

eu cred ca nu. fara suparare, traim intr-o lume guvernata de sex.
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 26, 2009 11:26 am

recul a scris:
eu cred ca nu. fara suparare, traim intr-o lume guvernata de sex.


la cat esti tu de cugetator asa , raspunsul mi se pare saracacios si fad
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 26, 2009 11:32 am

Nicole a scris:
recul a scris:
eu cred ca nu. fara suparare, traim intr-o lume guvernata de sex.


la cat esti tu de cugetator asa , raspunsul mi se pare saracacios si fad

cugetator? de unde pana unde? cugetatori au fost altii, Noica , Cioran, Tutea, Nae Ionescu, Marin Preda....
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 26, 2009 11:37 am

recul a scris:
Nicole a scris:
recul a scris:
eu cred ca nu. fara suparare, traim intr-o lume guvernata de sex.


la cat esti tu de cugetator asa , raspunsul mi se pare saracacios si fad

cugetator? de unde pana unde? cugetatori au fost altii, Noica , Cioran, Tutea, Nae Ionescu, Marin Preda....


pastrand proportiile ...nu ne raportam la ilustrii
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitimeVin Feb 27, 2009 2:09 pm

Deoarece prima dragoste, de regula, o intalnim la o varsta frageda, atunci cand suntem doar niste copii, ea este pura, sincera, puerila, platonica de multe ori si, tocmai de aceea este asa de frumoasa. La acasta varsta, a adolescentei, nu prea stim sa mintim, sa tradam. Nu stim ca uneori nu e bine sa-ti expui sentimentele. Facem ce simtim, doar iubim. Fara a gandi prea mult....

ce spuneti...prima iubire nu se uita niciodata?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Eternul Feminin - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Eternul Feminin
Sus 
Pagina 3 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
blackvelvet :: CLUB FEMINA :: ETERNUL FEMININ-
Mergi direct la: