blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

blackvelvet

Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste.
 
AcasaAcasa  velvetvelvet  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» hai salut!
Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeVin Ian 26, 2024 12:52 pm Scris de Melodia

» Leii - discutii
Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:40 am Scris de 3lektra

» La multi Ani de 8 Martie
Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:34 am Scris de 3lektra

» URARI PT SARBATORITII NOSTRI DRAGI!
Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 12:06 pm Scris de 3lektra

» cum va place ?...cafeaua,ce altceva?
Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 6:42 pm Scris de 3lektra

» Pro si contra
Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 4:19 pm Scris de 3lektra

» melodii si clipuri dragi inimilor noastre...acceptam si dedicatii:p
Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 2:07 pm Scris de 3lektra

» cel mai mare roman
Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 8:23 pm Scris de 3lektra

» ploaie de cuvinte
Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeLun Noi 16, 2009 9:58 pm Scris de 3lektra

Top postatori
3lektra
Eternul Feminin - Pagina 5 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 5 Voting_barEternul Feminin - Pagina 5 Vote_rcap 
Bibi
Eternul Feminin - Pagina 5 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 5 Voting_barEternul Feminin - Pagina 5 Vote_rcap 
cassalbinutza
Eternul Feminin - Pagina 5 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 5 Voting_barEternul Feminin - Pagina 5 Vote_rcap 
hera
Eternul Feminin - Pagina 5 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 5 Voting_barEternul Feminin - Pagina 5 Vote_rcap 
recul
Eternul Feminin - Pagina 5 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 5 Voting_barEternul Feminin - Pagina 5 Vote_rcap 
Lumi
Eternul Feminin - Pagina 5 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 5 Voting_barEternul Feminin - Pagina 5 Vote_rcap 
alinutza
Eternul Feminin - Pagina 5 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 5 Voting_barEternul Feminin - Pagina 5 Vote_rcap 
LMO
Eternul Feminin - Pagina 5 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 5 Voting_barEternul Feminin - Pagina 5 Vote_rcap 
GEO_STUFF
Eternul Feminin - Pagina 5 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 5 Voting_barEternul Feminin - Pagina 5 Vote_rcap 
Mobyx
Eternul Feminin - Pagina 5 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 5 Voting_barEternul Feminin - Pagina 5 Vote_rcap 
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit
Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social
Ceas

I made this widget at MyFlashFetish.com.

Horoscop
HOROSCOP ZILNIC

astromax.eva.ro
Radio


 

 Eternul Feminin

In jos 
+4
cassalbinutza
Bibi
hera
3lektra
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 07, 2009 4:49 pm

Sufletul oricărui bărbat conţine în el imaginea eternului feminin sau, altfel spus, femeia lui interioară sau anima. Din punct de vedere astrologic, acest aspect poate fi determinat dacă cunoaştem poziţia Lunii în astrograma natală. Dacă planeta Venus indică tipul de femeie de care un b ărbat este atras la nivel fizic, Luna indică ce fel de femeie îşi doreşte el la nivel intim, sufletesc şi reflectă cea mai intimă nevoie a inimii lui. Cu alte cuvinte, aceasta indică “sufletul lui pereche”, ceea ce pe el îl completează cel mai mult, contrapartea lui feminină.
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 07, 2009 5:41 pm

asa este adri, animus anima in psihologie se numeste complex contrasexual. la femei se numeste animus si este de sex masculin,iar acest complex la barbatii este de sex feminin si se numeste anima

ANIMA inseamna suflet si organizeaza viata interioara tinand cont de sex, mai bine va dau ceva sa cititi si va edificati .
o sa redau mai jos anima si animus...


ANIMA - Arhetip al Totalitãtii sau al Sinelui
O invitatie adresatã bãrbatului de a fi complet.
Pentru a realiza acest deziderat bãrbatul trebuie sã exprime partea femininã a individualitãtii sale, adicã pãrtile complementare ale personalitãtii sale totale.
Arhetipul Anima desemneazã aceastã aspiratie, fiind un arhetip fundamental care se proiecteazã sub forma unor figuri diferite în functie de cele 4 stadii de integrare.
Anima, partea femininã interiorizatã a sufletului bãrbatului, se proiecteazã în exterior sub forme variate.
În primul stadiu se exprimã sub forma femeii-femelã: femeia cu atribute sexuale evidente si pronuntate.
Al doilea stadiu este femeia-zânã: romanticã, delicatã, diafanã, vaporoasã ( apare sub forma vedetelor de cinema )
În al treilea stadiu Anima se exprimã sub forma femeii-doamne care impune un asemenea respect si admiratie încât nu trezeste dorinta de unire sexualã ci devotamentul si dãruirea sufleteascã ( exemplu Fecioara Maria )
Al patrulea si ultimul stadiu îl reprezintã femeia-înteleaptã, care lumineazã si seduce doar spiritul ( de exemplu Atena, zeita întelepciunii în antichitate sau Gioconda, mai aproape de timpurile noastre ).
Anima este deci imaginea complementarã femininã mediatoare fireascã între bãrbat si inconstientul sãu.
Este un ghid interior care transmite mesajele Sinelui.
Calitãtile sale sunt: intuitia, dragostea, rãbdarea, tandretea, compasiunea, blândetea, generozitatea, delicatetea, dezinteresul, solidaritatea, iubirea de naturã, respectul fatã de viatã, etc.
Anima gresit integratã în personalitatea bãrbatului face ca acesta sã manifeste negativ calitãtile precedente ( dezordine, moliciune, brutalitate, asprime, lene, grosolãnie, trivialitate, etc.) si îl face sã fie prea capricios, schimbãtor, lipsit de delicatete si iubire.


ANIMUS - Arhetip al Totalitãtii sau al Sinelui.
O invitatie adresatã femeii de a fi completã. Pentru a realiza aceastã integralitate, ea trebuie sã exprime partea masculinã a individualitãtii sale, adicã pãrtile complementare ale personalitãtii sale totale.
Animus desemneazã aceastã aspiratie, fiind un arhetip fundamental care se proiecteazã sub diferite figuri, în functie de cele 4 stadii de integrare.
Animus, partea masculinã interiorizatã a sufletului femeii, se proiecteazã în exterior în imagini variate.
Primul stadiu îl reprezintã bãrbatul-mascul: atletul, omul muschiulos si puternic fiziceste.
Al doilea stadiu este omul de actiune: aventurierul, soldatul, cântãretul, poetul, muzicantul.
Al treilea stadiu, omul de cuvânt: profesorul, predicatorul, scriitorul, oratorul.
Al patrulea si ultimul stadiu este imaginea gânditorului: anumiti filozofi, scriitori si oameni politici de anvergurã, ghizi spirituali de prestigiu ( ex: Gandhi, Einstein, Isus, etc. ).
Animus este deci imaginea complementarã masculinã, mediatoare fireascã între femeie si inconstientul sãu.
Este un ghid interior care transmite mesajele Sinelui.
Calitãtile sale sunt: ratiunea, ambitia, îndrãzneala, dinamismul, initiativa, decizia, curajul, spiritul de organizare, de sintezã, energia, obiectivitatea, onoarea, cinstea, sentimentul depãsirii de sine, spiritul competitional, etc.
Animus gresit integrat, face ca femeia sã exprime în mod negativ calitãtile precedente ( ipocrizie, intrigã, meschinãrie, calcul, sicane, etc. ) si o face sã fie prea intelectualã, rece si nemiloasã.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMier Apr 08, 2009 10:06 am

Eternul feminin
Am si eu ca toate femeile descrise atat de pitoresc la Coltul Misoginului o poseta imensa. Debordez de sinceritate si recunosc ca nu gasesc niciodata nimic de care am nevoie in ea; stau 10 minute in fata usii pana dibuiesc cheile si cartela de la interfon si o jumatate de ora daca vanzatoarea de la magazin ma roaga sa-i platesc cu maruntis pentru ca nu are rest.

Mai am si o mica pasiune pentru posete asa ca posed frumosul numar de 12 (care sunt intr-un anumit moment in "circuit" - adica fara sa le pun la socoteala pe cele pe care nu le mai port). Pe langa acestea mai am si curelele si incaltamintea asortata aferenta.
Cand ma duc la hipermarket cumpar toate prostiile care sunt la promotie si triplez lista initiala. Am la casa cel mai plin carucior desi plecasem sa cumpar doar o sticla de ulei - noroc ca am la mine tot salariul pentru ca nu am apucat sa schimb geanta si nici sa platesc intretinerea.

Ma uit la meciurile de fotbal si urmaresc evolutia jucatorilor cu cel mai mare interes - bunaoara zilele trecute i-am intrebat pe prietenii mei care urmareau un meci de ce nu joaca Piturca pentru ca eram foarte afectata de chestiunea asta. Au urmat cateva zambete si replici cum ca meciurile de fotbal se urmaresc in liniste, dar nu prea i-am bagat in seama. M-am suparat doar la sfarsit ca a fost scorul 0-0 - nu mai stiu exact cine cu cine juca - de fapt, cred ca nu am stiut nici atunci.

In fiecare zi ma hotarasc aprinzind o tigara ca de maine ma las de fumat si ma duc la sala de fitness cu o prietena, dar toate prietenele mele devin brusc foarte ocupate exact in ziua respectiva; iar daca se intampla ca una dintre ele sa fie libera eu sigur nu am timp si ... sa mergi la sala singura nu are niciun farmec.
Imi intreb partenerul de viata cum imi sta rochia cea noua. Daca spune ca-mi sta bine incep sa ma enervez. De ce nu recunoaste ca m-am ingrasat?! Daca spune ca nu-mi sta bine nu vorbesc cu el trei zile. Ba s-ar putea sa si plang si sa-l urmaresc cu foarte multa atentie in perioada imediat urmatoare. De exemplu daca este praf pe televizor ma gandesc:"Nemernicul! Nu poate sa puna mana sa faca si el ceva prin casa!". Daca ia pamatuful si incepe sa stearga praful atac direct:"Adica ce vrei sa-mi arati? Ca eu nu sunt gospodina?".

Nu am permis de conducere dar vreau sa-mi iau in curand si nu ma voi mai da jos din masina. Mi s-a spus cand am mers la masinute (acelea electrice care au o plasa sus si se tamponeaza) in Tineretului ca par foarte talentata si asta cred si eu. Abia astept sa fiu la volan si sa claxonez foarte mult ca sa-i scot din sarite pe toti barbatii din trafic.

La scoala ... am fost cam tocilara, dar n-as spune ca mi-a prins rau. Degeaba este preamarita sclipirea care te aduce in centrul atentiei pentru un moment. Sclipirea apare daca are de unde, asa ca inainte de a te astepta sa fii "sclipitoare" trebuie sa pui mana sa tocesti - asta este parerea mea! In ceea ce priveste spiritul critic - am din belsug, sunt ingrozitor de cicalitoare si am mereu la indemana o lista intreaga cu toate situatiile in care partenerul a calcat pe bec si pe care o scot uneori atunci cand trebuie sa imi impun si eu punctul de vedere - este ultima carte pe care o joc daca nu a mers cea cu lacrimile.
geek
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMier Apr 08, 2009 11:05 am

FOARTE INTERESANT! cheers
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeSam Apr 11, 2009 1:00 pm

fatitza
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeSam Apr 11, 2009 1:31 pm

m-a distrat autocritica (sau nu) . plina de umor si de adevaruri buzzzz
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeSam Apr 11, 2009 1:33 pm

foto
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeSam Apr 11, 2009 6:30 pm

Daca am vedea jumatatea plina a paharului si am invata sa pretuim mai mult ceea ce avem atunci cred ca viata noastra ar fi mult mai frumoasa. "Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce-ti place, ci sa-ti placa ceea ce faci". Deci, pana la urma, asa cum spunea cineva, fericirea nu este o destinatie ci un mod de a trai.
Reteta fericirii este alta la fiecare dintre noi. Sunt persoane fericite de averea pe care au acumulat-o in timp; altele considera ca a fi fericit inseamna a avea prieteni, a fi sanatos, a fi apreciat si stimat; altele sunt fericite stiindu-se iubite de cineva sau numai stiind ca persoana iubita exista acolo undeva si respira acelasi aer.
A fi fericit inseamna dupa unii, a iubi. Si intr-adevar, a iubi este prima dintre toate fericirile, a fi iubit vine abia dupa aceea. Putem asocia iubirea cu fericirea? Da, dar doar atunci cand cel care iubeste nu confunda dragostea cu posesia, care, aduce cu ea multe suferinte.
Dupa parerea mea nu dragostea te face sa suferi, ci instinctul de proprietate care este contrariul dragostei. Cunosc multi oameni care mi-au spus ca fericirea este o floare rara. Si intr-un fel asa si este. Dar nu pentru ca ea ar fi unica in lume, ci pentru ca depinde de fiecare din noi cum stie s-o culeaga.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 6:17 pm

SA VA VAD:

Va provoc pe toti sa fiti sinceri , si sa asterneti cate ceva din ceea ce v-ati fi dorit sa schimbati , sau daca ar fi sa o luati de la capat , ati face la fel ? ...
si incep eu ...


- sa fiu un pic mai egoista, pentru mine mai mult si pentru ceilalti mai putin
- sa fiu cateodata mai deschisa catre dialog
-sa nu ma fi maritat la 20 de ani sau daca da, sa fi fost mai maleabila
-sa ma iubesc mai mult pe mine ...
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeLun Apr 13, 2009 7:47 pm

Urmez si u...

-sa nu mai fiu atit de rautacioasa cu cei dragi
-sa nu mai fiu posesiva
-sa fiu mai indiferenta fata de tot ce ma inconjoara (exclus familia), sa nu mai pun atit suflet in orice nimic
-mi-as fi dorit sa ma casatoresc mai devreme sa mai pot face inca un copilas
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 8:40 am

mi-as dori sa nu mai fiu atat de suparacioasa si sa iert mai usor
mi-as dori sa nu mai pun atat suflet in tot ce fac,sa fiu mai indiferenta cu cei care nu merita atentia mea
mi-as dori sa fi avut mintea sa mai fac macar un copil...la timpul potrivit
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 8:52 am

-mi-as dori sa am puterea sa ofer mai multa libertate celor din jur
-mi-as dori sa fiu mai buna cu toata lumea
-mi-as dori sa fiu mai atenta la detalii, sa nu par atat de superficiala
-mi-as dori sa nu ma las afectata de rautatile altora
-




mah...daca mi-as dori si vreo doua perechi de pantofi...ar fi rau? scratch
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 9:21 am

palmuire palmuire palmuire palmuire
daca era vb de astfel de dorinte...iti imaginezi ca nu-mi ajungeau cateva pg scratch
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 9:25 am

n-am observat sa se fi specificat natura dorintelor...si=apoi, sa recunoastem...am fost ...nesimtit de modesta! king
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 9:28 am

nu as lua-o ca pe modestie scratch!(ca nu te caracterizeaza) ...ci ca pe simplul fapt...ca atat iti lipseste...si in concluzie...atat iti doresti salut curentat
ce bn e dom'le sa fii plin de bani si sa ai de toate palmuire
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 9:41 am

na poftim....si asta o spune o prietena pe care eu o iubesc!!!!


pffff...sa mai crezi in iubire... palma
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 4:45 pm

eu am o singura dorinţă: sa ajung dorinţă!
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 5:30 pm

uiote ca la asta nu m-am gindit...cine nu ar vrea ??? cheers
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 5:56 pm

e a mea, nu mai aveti voie! piua!!!!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 5:57 pm

recul a scris:
e a mea, nu mai aveti voie! piua!!!!

a cui dorinta?
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:02 pm

eu stiu? numai a unui arab barbos nu , in rest primesc orice!
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:04 pm

recul a scris:
e a mea, nu mai aveti voie! piua!!!!


Please ...vreau si eu...numai pe mine ma lasi...daaa?
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:07 pm

bine, fie! dar numai pe tine!
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:15 pm

fatitza


fetele ma vor birfi , or sa spuna ca am avut pile... fete
Sus In jos
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:26 pm

asta e ! dorinta cere sacrificii, nu stiai?
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 14, 2009 6:53 pm

Tocmai ca stiam si cred ca mi-am pus paie in cap...
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 8:54 am

ieteeee...dom'le...ati ajuns la un stadiu prea inalt, frate...dezmeticirea! palmuire
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMier Apr 15, 2009 9:25 am

gata ... e alta zi si am revenit cu picioarele pe pamint
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 21, 2009 5:02 pm

"O lume in care oamenii si-ar spune unul celuilalt, numai
adevaruri ar fi o lume a razboiului permanent, a dispretului si a razbunarii
nesfarsite. Ne-am incepe fiecare zi sub semnul urii, refuzad sa-i salutam pe cei
antipatici si raspunzand cu taceri scarbite la intrebarile colegilor nesuferiti
si am iesi pe toate usile cu suturi in fund.
" Buna dimineata, ce bine arati
astazi!" spunem zambind de 5 ori pe saptamana, sefului libidios. "Ma bucur
nespus sa va cunosc!" rostim cu dragalasenie in timp ce zgaltaim mana
transpirata a unei persoane careia i-am uitat instantaneu si numele si chipul.
"Va multumesc pentru amabilitate" susuram catre cei de care nu stim cum sa
scapam mai repede. Minciuna e drogul de care nu ne putem lasa. O onghitim in
fiecare zi ca pe unul dintre E-urile pe care le detestam, dar de care nu izbutim
sa ne ferim. Ocolim adevarul cu nesat, cu patima, cu disperare, cu obida. Nici
n-avem incotro..........
Pentru ca tin cu dintii de suprematia lor in
razboiul sexelor, barbatii mint mai mult decat femeile. Isi ingroasa la maximum
calitatile si-si subtiaza defectele pana ce acestea devin transparente, fine,
delicate, placute la gust si pipait. Cine sunt cei mai mari bucatari?"Nooi!"
raspund intr-un cor de voci groase, barbatii care n-au pus in viata lor mana pe
o coada de cratita, fara sa-si lase pe metalul incins buricele degetelor. Dar
cei mai priceputi soferi? " In nici un caz femeile!" striga cu voiosie sleahta
purtatorilor de palarie si de ochelari, care ne macina nervii pe sosele mai ceva
ca hartoapele lui basescu. Cei mai tari finatisti " Mandea" racneste batandu-se
cu pumnul in pieptu-i de arama, cate-un pauper tupeist. Cei mai profunzi
filosofi? "Cum cine, barbatii!" se repede sa raspunda cate-un individ care n-a
trecut cu intelegerea dincolo de panseurile lui Gaga. Dar cine lesina cand vede
un varf de seringa, cine se-nverzeste de frica nevestei, cine pupa mai cu foc
botinele sefilor autoritari, cine barfeste cu marlanie, cine se lauda cu
gagicile carora le-a pus-o, cine nu e in stare sa tina un secret daca e momit cu
un tap plin de bere?
Brabatii mint mai mult, pentru ca inseala mai mult.
Pentru ca disimuleaza adesea, incercand sa para altceva. De fapt, nu sunt decat
niste bieti oameni, "niste oameni, acolo, si ei." Ei se prefac ca spun adevarul,
noi ne prefacem ca ii credem. Minciunile au ajuns sa ne fie dragi si necesare ca
sarea-n bucate. Fara ele viata noastra ar fi searbada si imposibil de
ingurgitat."
Alice Nastase
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeDum Apr 26, 2009 8:13 pm

Esti unica, bucura-te de frumusetea ta
Se spune că “nu există femei urâte”, ci doar femei care nu s-au descoperit încă. Fiecare dintre noi are un farmec irepetabil.

Efervescenţa şi bucuria sufletului feminin vin din trăirea acestui farmec personal. Fie că străluceşte cu exuberanţă, fie că este discretă, frumuseţea reprezintă în esenţă un amestec de adevăr, bine şi armonie. Este o atracţie misterioasă faţă de perfecţiune, o chemare a sufletului către desăvârşire.

Frumuseţea şi sublimul pe care le purtăm în noi însene ne descoperă propria esenţă, cea pe care am negat-o sau am ignorat-o uneori. Ne conduc prompt către centrul interior, dacă ne deschidem inimile cu gingăşie şi acceptăm natura acestui mister feminin care ne însufleţeşte mai mult decât ar putea să o facă orice sau oricine altcineva.

Inhibiţiile psihice şi mentale, complexele de inferioritate, sugestiile negative ne ţin departe de ceea ce suntem cu adevărat. Dar în interior regăsim oricând iubirea, senzualitatea, gingăşia şi sensibilitatea. Fiecare dintre noi este o expresie individuală a Eternului Feminin care există dintotdeauna. De aici vin toate: farmecul, graţia, puritatea, spontaneitatea, dăruirea.

Descoperă în tine însăţi frumuseţea Eternului Feminin. Farmecul tău va deveni copleşitor
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeDum Apr 26, 2009 9:06 pm

femei urate nu exista, exista in schimb femei necajite, femei care se pun pe ultimul loc si intotdeauna sunt un fel de servitoare si atat. femei care muncesc la servici,vin acasa si spala ,calca,fac mancare,lectii cu copilasii, pun familiei masa ,strang dupa toti ,dupa toate acestea mai au timp decat de un dus si de un somn de cateva ore pana vor pleca la servici si vor incepe o alta zi si munca de sisif. au langa ele un barbat care sta ca un trantor si nu face nimic, fiindca este foarte obosit dupa berea cu baietii,care duhneste a bautura de mori langa el si mai vrea si una scurta ca altceva nu mai poate.

sunt femei care au fost frumoase,tandre, au iubit cu tot sufletul,dar sufletul lor s-a stins ca o lumanare care s-a consumat si acest lucru se vede pe chipul lor.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
recul
Silver
Silver
recul


masculin
Numarul mesajelor : 222
Varsta : 48
Data de inscriere : 18/02/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeLun Apr 27, 2009 11:46 am

Nicole a scris:
femei urate nu exista, exista in schimb femei necajite, femei care se pun pe ultimul loc si intotdeauna sunt un fel de servitoare si atat. femei care muncesc la servici,vin acasa si spala ,calca,fac mancare,lectii cu copilasii, pun familiei masa ,strang dupa toti ,dupa toate acestea mai au timp decat de un dus si de un somn de cateva ore pana vor pleca la servici si vor incepe o alta zi si munca de sisif. au langa ele un barbat care sta ca un trantor si nu face nimic, fiindca este foarte obosit dupa berea cu baietii,care duhneste a bautura de mori langa el si mai vrea si una scurta ca altceva nu mai poate.

sunt femei care au fost frumoase,tandre, au iubit cu tot sufletul,dar sufletul lor s-a stins ca o lumanare care s-a consumat si acest lucru se vede pe chipul lor.

aici eu cred ca e vorba de principii...daca ea a ales sa traiasca cu juba-juba omul pesterii, cel care pune alcoolismul la rang de virtute sau cel care considera ca una scurta e de ajuns pt el , atunci isi merita soarta.
dar eu raman la ideea ca o femeie isteatza poate face din orice barbat om de casa!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeLun Apr 27, 2009 3:50 pm

recul a scris:
Nicole a scris:
femei urate nu exista, exista in schimb femei necajite, femei care se pun pe ultimul loc si intotdeauna sunt un fel de servitoare si atat. femei care muncesc la servici,vin acasa si spala ,calca,fac mancare,lectii cu copilasii, pun familiei masa ,strang dupa toti ,dupa toate acestea mai au timp decat de un dus si de un somn de cateva ore pana vor pleca la servici si vor incepe o alta zi si munca de sisif. au langa ele un barbat care sta ca un trantor si nu face nimic, fiindca este foarte obosit dupa berea cu baietii,care duhneste a bautura de mori langa el si mai vrea si una scurta ca altceva nu mai poate.

sunt femei care au fost frumoase,tandre, au iubit cu tot sufletul,dar sufletul lor s-a stins ca o lumanare care s-a consumat si acest lucru se vede pe chipul lor.

aici eu cred ca e vorba de principii...daca ea a ales sa traiasca cu juba-juba omul pesterii, cel care pune alcoolismul la rang de virtute sau cel care considera ca una scurta e de ajuns pt el , atunci isi merita soarta.
dar eu raman la ideea ca o femeie isteatza poate face din orice barbat om de casa!

este vorba doar de faptul ca s-a maritat cu unul cu care a facut 2 sau 3 copiii .acum ce sa mai faca?sa bage divort si sa ramana fara nici un ajutor sa-i creasca? pe betiv cum sa-l aduci pe calea cea buna cand iese omu' de la strung si merge la bauta cu colegii ca asa se face intre prieteni. ea nu este decat victima , mai vine si acasa si o bate de-i suna apa in cap.iar daca nu sta "la una mica" ii da o scatoalca si o si violeaza.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeLun Apr 27, 2009 3:58 pm

BARELE DE LA PERDEA
Poveste adevarata ....

O femeie recent
divortata, isi petrecu prima zi impachetindu-si lucrurile in cutii si valize. A
doua zi a venit un camion si a incarcat totul, inclusiv mobila. A treia zi, s-a
asezat pe jos, in sufrageria goala, a pus muzica in surdina, a asezat doua
luminari, doua kile de creveti, o farfurie de icre si o sticla de vin alb pus la
gheata. Cind a terminat de mincat, a demontat toate barele de la perdelele din
fiecare camera, le-a scos capacele laterale, a indesat inauntru icrele si
crevetii care ii ramasesera, a pus capacele la loc si a asezat din nou barele la
geamuri.
Cind s-a intors, fostul sot s-a mutat cu amanta si cu noua lui
mobila. In primele zile totul fu perfect. Insa in curind, incet, incet ,casa a
inceput sa puta. Au incercat de toate: au facut curatenie, au aerisit ... au
revizat gurile de ventilatie pentru eventualitatea ca s-ar putea gasi soareci
morti inauntru, au spalat covoarele ... In fiecare coltisor de casa au pus
deodorante electrice, au golit zeci de butelii de spray. Au cheltui o gramada de
bani sa schimbe covoarele ... In zadar. Nimic nu functiona. Nimeni nu le mai
venea in vizita, angajatii refuzau sa lucreze si pina si fata care facea
curatenie in casa, i-a abandonat.
Disperati, fostul sot si amanta, au
hotarit sa se mute.
Dupa o luna inca nu gasisera pe nimeni dispus sa cumpere
casa. Cei de la agentiile imobiliare nici nu mai raspundeau la telefon.
In
final au cumparat o casa noua.
Intr-o zi, fosta sotie il suna ca sa
stabileasca detaliile divortului si din treacat il intreaba cum o mai duce. El
raspunde ca vinde casa, fara insa sa-i dea vreo explicatie.
Ea il asculta
calma, apoi ii zice ca o sa vorbeasca cu avocatul, sa vada cum ar putea face sa
cumpere ea casa. Banuind ca ea n-are nici o idee de adevaratul motiv pentru care
o vinde, ii propune a zecea parte din pretul real al locuintei, ca sa scape cit
mai repede. Femeia accepta si in citeva ore avocatul ii aduce actele la semnat.

O saptamina mai tirziu, barbatul si amanta se oprira la poarta casei,
observind surizatori cum muncitorii impachetau lucrurile si le urcau in camion.

Totul ... inclusiv barele de la perdele ...
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMier Apr 29, 2009 7:21 pm

Acum 15 zile am aflat ca tutunul ucide-nu am mai fumat,acum 10 zile am
aflat ca alcoolul ucide-nu am mai baut,acum 2 zile am aflat ca sexul
ucide-nu am mai citit!!!
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeMier Apr 29, 2009 8:52 pm

Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Apr 30, 2009 6:41 am

Nicole a scris:
Acum 15 zile am aflat ca tutunul ucide-nu am mai fumat,acum 10 zile am
aflat ca alcoolul ucide-nu am mai baut,acum 2 zile am aflat ca sexul
ucide-nu am mai citit!!!


ras ras ras


vaaaaaaiiiii.....tocmai cand m-au apucat pandaliile....si citesc tot ce-mi pica in mana.... palma
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Apr 30, 2009 9:34 am

Mai Albi dar matinala esti bre, la ce ora incepi serviciul ???
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Apr 30, 2009 9:43 am

mah, eu nu mai citesc nici eticheta de pe cutia de iaurt mustiuc
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Apr 30, 2009 9:45 am

Nicole a scris:
mah, eu nu mai citesc nici eticheta de pe cutia de iaurt mustiuc

nici eu, deja stiu ca toate sint...la fel
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Apr 30, 2009 9:46 am

mai...eu citesc continuu...nu ma tem de moarte... geek
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Apr 30, 2009 9:52 am

cassalbinutza a scris:
mai...eu citesc continuu...nu ma tem de moarte... geek

Foarte bine, esti curajoasa...
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Apr 30, 2009 9:56 am

Bibi a scris:
cassalbinutza a scris:
mai...eu citesc continuu...nu ma tem de moarte... geek

Foarte bine, esti curajoasa...


daaaaa, curajoasa micutza, eu nu ma risc Suspect mai bine...nu
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 01, 2009 12:33 pm

Ia o pasare si pune-o intr-o colivie de aur , impodobita cu diamante .Pune in colivie multa hrana si apa si , daca vrei , ofera-i aer
conditionat potrivit cu nevoile ei . Crezi ca va fi vreodata fericita ? Niciodata ! Este o pasare , nascuta sa zboare nestingherita . Este
adevarat ca are nevoie de apa si de hrana , dar ceea ce o face cu adevarat fericita este libertatea .

dupa ce ai citit schimba locul cu pasarea. ce simti?vrei sa zbori sau iti place colivia ca este aurita si are diamante?
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mai 02, 2009 11:50 am

sa schimb locul cu pasarea??? as manca tot, as lua diamantele de pe colivie si-as astepta sa mi se dea drumul... scratch
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mai 02, 2009 11:51 am

cassalbinutza a scris:
sa schimb locul cu pasarea??? as manca tot, as lua diamantele de pe colivie si-as astepta sa mi se dea drumul... scratch

astepti circa o viata?
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mai 02, 2009 11:53 am

cum "o viata"???
ma gandeam la o ora...maxim... king
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mai 02, 2009 11:55 am

cassalbinutza a scris:
cum "o viata"???
ma gandeam la o ora...maxim... king



daca ai fost prinsa si bagata in colivie, este cam ca printesa din turn...o sa astepti mult si bine
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mai 02, 2009 11:57 am

cat pesimism... palma dar nurii nostri irezistibili, crezi ca n-ar conta????
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mai 02, 2009 12:46 pm

cassalbinutza a scris:
cat pesimism... palma dar nurii nostri irezistibili, crezi ca n-ar conta????


ei nu...mai ales ai tai...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Eternul Feminin - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Eternul Feminin
Sus 
Pagina 5 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
blackvelvet :: CLUB FEMINA :: ETERNUL FEMININ-
Mergi direct la: