blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

blackvelvet

Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste.
 
AcasaAcasa  velvetvelvet  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» hai salut!
Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 26, 2024 12:52 pm Scris de Melodia

» Leii - discutii
Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:40 am Scris de 3lektra

» La multi Ani de 8 Martie
Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:34 am Scris de 3lektra

» URARI PT SARBATORITII NOSTRI DRAGI!
Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 12:06 pm Scris de 3lektra

» cum va place ?...cafeaua,ce altceva?
Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 6:42 pm Scris de 3lektra

» Pro si contra
Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 4:19 pm Scris de 3lektra

» melodii si clipuri dragi inimilor noastre...acceptam si dedicatii:p
Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 2:07 pm Scris de 3lektra

» cel mai mare roman
Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 8:23 pm Scris de 3lektra

» ploaie de cuvinte
Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeLun Noi 16, 2009 9:58 pm Scris de 3lektra

Top postatori
3lektra
Eternul Feminin - Pagina 4 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 4 Voting_barEternul Feminin - Pagina 4 Vote_rcap 
Bibi
Eternul Feminin - Pagina 4 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 4 Voting_barEternul Feminin - Pagina 4 Vote_rcap 
cassalbinutza
Eternul Feminin - Pagina 4 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 4 Voting_barEternul Feminin - Pagina 4 Vote_rcap 
hera
Eternul Feminin - Pagina 4 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 4 Voting_barEternul Feminin - Pagina 4 Vote_rcap 
recul
Eternul Feminin - Pagina 4 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 4 Voting_barEternul Feminin - Pagina 4 Vote_rcap 
Lumi
Eternul Feminin - Pagina 4 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 4 Voting_barEternul Feminin - Pagina 4 Vote_rcap 
alinutza
Eternul Feminin - Pagina 4 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 4 Voting_barEternul Feminin - Pagina 4 Vote_rcap 
LMO
Eternul Feminin - Pagina 4 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 4 Voting_barEternul Feminin - Pagina 4 Vote_rcap 
GEO_STUFF
Eternul Feminin - Pagina 4 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 4 Voting_barEternul Feminin - Pagina 4 Vote_rcap 
Mobyx
Eternul Feminin - Pagina 4 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 4 Voting_barEternul Feminin - Pagina 4 Vote_rcap 
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social
Ceas

I made this widget at MyFlashFetish.com.

Horoscop
HOROSCOP ZILNIC

astromax.eva.ro
Radio


 

 Eternul Feminin

In jos 
+4
cassalbinutza
Bibi
hera
3lektra
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeVin Feb 27, 2009 3:09 pm

cassalbinutza a scris:
Deoarece prima dragoste, de regula, o intalnim la o varsta frageda, atunci cand suntem doar niste copii, ea este pura, sincera, puerila, platonica de multe ori si, tocmai de aceea este asa de frumoasa. La acasta varsta, a adolescentei, nu prea stim sa mintim, sa tradam. Nu stim ca uneori nu e bine sa-ti expui sentimentele. Facem ce simtim, doar iubim. Fara a gandi prea mult....

ce spuneti...prima iubire nu se uita niciodata?

depinde de intensitatea iubirii si ...cred eu de numarul baietilor/fetelor..pe care le iubesti in acelasi timp Embarassed
cand am inceput a creste si a simti fiorii iubirii....nu ma puteam abtine sa nu iubesc mai multi baieti in acelasi timp lol!
de unii imi amintesc si azi...cu placere...pe altii.... ma chinuiesc sa-mi amintesc cum se numeau.... king
cert este ca e minunata iubirea aia de la varsta frageda....fiorul..sacrifiiciile pe care le faceai pt a te intalni cu respectivul fac ca acea perioada sa fie una de neuitat...tocmai pt simplul fapt ca era un fruct oprit...o provocare care iti crestea nivelul adrenalinei...
dar cred ca...indiferent de varsta...sau de numarul iubirilor anterioare...dragostea curata nu se uita niciodata
cand iubesti cu adevarat faci loc in inima ta unei alte persoane ...si ea ramane vesnic acolo...ca un "obiect" care te "mobileaza"sufleteste...ca un decor fara de care inima ta ar fi saraca...
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeSam Feb 28, 2009 9:30 am

fiecare cred, are tendinta de a crede ca se indragosteste de mai multe persoane la acea varsta....insa, ramane UNA, pt care sentimentele sunt unice...si eu, la acea iubire ma refeream...la prima iubire....
si mai cred ca prima iubire nu se uita niciodata...
desigur, sentimentul ca am mai iubi acea persoana dispare, dar nu se poate uita...se pastreaza, asa cum a zis mel, intr-un coltisor al inimii, un coltisor tainic, in care nu indraznim sa intram prea des, sau nu vrem...nu cred ca e vorba de persoana in sine, ci de sentimentul pur pe care l-am trait candva , in urma caruia am intrat in valtoarea vietii....ne raman amintirile dragi si frumoase, care ne hranesc spiritul in momentele de cumpana , sau, de multe ori...seara, cand vrem sa visam frumos.. lol!


cupidon
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeSam Feb 28, 2009 12:55 pm

Iubirea vine pe neasteptate si pleaca la fel; prima este insa cu atat mai importanta cu cat e plina de bucurie, de speranta, de iluzie si o simtim mult mai profund, mai frumos, toate acele senzatii sunt mai intense si ne umplu viata de soare si fericire, tocmai pentru ca se intampla prima data.

Prima iubire nu este un vis, este o realitate atat de frumoasa. Cand o intalnesti, te schimba radical, te face mai bun, mai frumos, mai optimist, te face sa vezi totul in culori mai vii si sa realizezi ca viata este frumoasa tocmai pentru ca simti acest minunat sentiment, ce ne infrumuseteaza si ne aduce multa iubire si caldura.
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeSam Feb 28, 2009 12:57 pm

Se spune ca prima iubire ca nu se uita niciodata si o farama de adevar exista in aceasta afirmatie. Chiar si dupa zeci de ani, daca te va intreba cineva de prima iubire, iti vei aduce aminte ca si cand s-ar fi intamplat ieri
Acum depinde si peste ce dai in viata, eu la prima iubire ma gindesc acum cu...nu stiu, parca nu simt nimic, parca da...
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 02, 2009 11:59 am

tocmai indoiala arata ca n-ai uitat prima iubire....de ce nu putem spune clar si raspicat: am uitat!

nu , nu se uita...
dar tare mi-ar placea sa putem pastra din acuratetea sentimentului de atunci si pt mai tarziu...riscam sa murim cate putin la fiecare relatie, pt simplu motiv ca ne folosim , incet incet de restul sentimentelor...ura, minciuna, tradare, etc....
poate de asta nu uitam prima iubire...pt ca iubeam atat de curat, atat de sincer...
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 02, 2009 12:08 pm

prima iubire este de fapt puritatea sentimentelor, sunt neintinate de rautate si uratenia oamenilor. sunt doi copiii care se iubesc frumos si asta nu poti uita niciodata,sentimentul de fluturi in stomac,de cat de incet trecea timpul fara el/ea si cat de repede zburau clipele cand erau impreuna. puritatea acestor sentimente sunt ca ghioceii care rasar dupa o iarna geroasa...
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 03, 2009 12:23 pm

dar persoana careia i-ai oferit aceste sentimente...mai conteaza? mai face parte din peisaj? dintiii
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 03, 2009 12:35 pm

nu mai face..aici vorbim de prima iubire scratch care a cam trecut si au urmat altele cupidon , dar oricum nu-l uit si nu o sa uita perioada cu pricina sexi
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 03, 2009 12:54 pm

i-auzi....
vrem detalii!!!! batalie
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 03, 2009 3:12 pm

sir sir sir ce curioasa esti
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 03, 2009 7:43 pm

Recunosc , vreau si eu detalii
lol! lol! lol!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 03, 2009 8:02 pm

Bibi a scris:
Recunosc , vreau si eu detalii
lol! lol! lol!


detalii la o cafea in particular sexi
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMar Mar 03, 2009 8:11 pm

Eu am inteles, acum astept cafeaua nebunila
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 05, 2009 11:25 am

7 miracole la femei:

1. Pentru o femeie, este tot timpul importanta securitatea "materiala".

2. Desi este important a supravietui din punct de vedere material, ele tot timpul isi cumpara haine scumpe.

3. Desi ele tot timpul isi cumpara haine scumpe, niciodata nu au cu ce sa se imbrace.

4. Desi ele spun ca nu au niciodata cu ce sa se imbrace, tot timpul se imbraca frumos.

5. Desi tot timpul se imbraca frumos, haina pe care o pun pe ele este doar "carpa veche".

6. Desi ele zic ca este doar o "carpa veche", se asteapta de la tine sa le faci complimente.

7. Desi tu incerci sa le faci complimente, ele nu te cred niciodata..!
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 05, 2009 11:27 am

si daca am spus de femei sa spun si despre barbati ca asa este normal... scratch


7 miracole la barbati:

1. Toti barbatii sunt al dracului de ocupati.

2. Desi sunt ocupati, au vreme de femei.

3. Desi au vreme de femei, nu prea ii intereseaza de ele.

4. Desi nu prea ii intereseaza femeile, tot timpul au una langa ei.

5. Desi tot timpul au una langa ei, se mai dau si la alta sau altele.

6. Desi se mai dau la alta sau altele, se enerveaza daca femeia cu care sant ii paraseste.

7. Desi femeia cu care sant ii paraseste, tot nu invata din greselile pe carele fac (si tot se mai dau la altele).
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 09, 2009 1:04 pm

Pe langa un celebru bmw , o casa cu trei etaje, si un telefon de ultima generatie, o sa incercam sa aflam ce isi doresc barbatii de la o femeie. Desi femeile se considera mereu cele ranite in ceea ce priveste o relatie, ele nu stiu cu exactitate ce isi doreste un barbat. S-a descoperit in sfarsit si reteta succesului pentru a ajunge la inima unui barbat fara prea multe eforturi. Una din calitatile cele mai apreciate dupa parerea unui barbat, este inteligenta unei femeie. De multe ori atunci cand vedem o persoana cu calitati fizice dezvoltate, suntem atrasi, insa de multe ori dupa ce schimbam cateva pareri, nu prea mai vedem acele calitati. Personalitatea, este la fel de importanta ca si inteligenta. Barbatii admira femeia cu personalitate, ducand tot timpul o lupta de a cunoaste cat mai mult din gandirea acesteia. Nici independenta nu se lasa mai prejos, cand vine vorba de ce isi doresc barbati. Desi mai exista femei care inca mai cauta iubiti care sa le plateasca consumatiile, independenta nu se refera strict la aceste detalii. O femeie trebuie sa fie independenta in gandire, trebuind sa aiba capacitatea de a nu se lasa influentata si de a nu face pauze lungi de gandire. O calitate apreciata foarte mult la ambele sexe este simtul umorului, insa trebuie sa aveti grija sa fie de bun-gust, pentru a nu rani orgoliul masculin. O greseala frecventa facuta de femei, este acea teama de a isi arata sentimentele, insa barbatii apreciaza onestitatea sentimentala a unei femei. De aceea trebuie sa fiti cat mai sincere, din moment ce ati intalnit barbatul potrivit. Loialitatea este la fel de importanta, caci un barbat nu ar putea trece prea usor peste o infidelitate. Calitatile fizice sunt si ele importante, insa daca aveti vreun complex acesta nu trebuie accentuat in prezenta unui barbat, caci ei nu prea agreeaza femeiele complexate. Fiti cat mai naturale! Deci sa recapitulam. Sunteti inteligenta, aveti o personalitate puternica, femeie independenta, aveti simtul umorului dezvoltat, o fire sincera, si pe deasupra aratati si bine? Atunci va doresc sa gasiti barbatul cu celebrul bmw, vila, si telefonul de ultima generatie!
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 09, 2009 1:18 pm

asta ma duce cu gandul la...altceva....la niste discutii pe aceasta tema...concluzionate atunci, ...mai urat...
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 09, 2009 2:04 pm

si daca ai toate aceste calitati...ca femeie...dar nu l-ai gasit pe ala cu bmw, te poti multumi cu unul care are un opel vechi? lol!
astept sfaturi si sugestii!
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 09, 2009 3:07 pm

lol! lol! lol!


inseamna ca ceva -ceva tot am eu....
un opel vechi... lol!
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 09, 2009 3:16 pm

si tu tot opel albina? Shocked
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 09, 2009 3:27 pm

il mai am...da...
si nu-l vrea nimeni... Sad
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 09, 2009 3:29 pm

cassalbinutza a scris:
il mai am...da...
si nu-l vrea nimeni... Sad

rematul pentru fier vechi mustiuc
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mar 11, 2009 10:50 am

la cat au cazut preturile...nu mai merita...primim sub 100 lei pe ea... rautacios
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mar 11, 2009 9:14 pm

si eu tot opel dar mai nou putin...nu e inca de remat
sa nu va spun ca am fost si eu asa la o ora de condus cu al meu sot si am intrat deja intr-un gard, m-am ofticat rau de tot ca am sterpelit-o putin... plangator
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mar 11, 2009 9:19 pm

Eternul Feminin - Pagina 4 DSC00110
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 12, 2009 8:28 am

frumoasa masina Bibi si s-o stapaniti sanatosi

eee lasa , asa fac soferii incepatori sofer

multumesc Nicol
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 12, 2009 8:30 am

adriiiii....nu vrei sa cumperi opelul meu??? e numai buna de frecat gardurile!!! lol!

vezi? sa nu zici ca nu ma gandesc la tine! scratch
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 12, 2009 8:33 am

cassalbinutza a scris:
adriiiii....nu vrei sa cumperi opelul meu??? e numai buna de frecat gardurile!!! lol!

vezi? sa nu zici ca nu ma gandesc la tine! scratch

ras ras ras asa din prietenie
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 12, 2009 12:46 pm

ihi...prietenul la nevoie se cunoaste! salutaree
si las si din pret! dintiii
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 12, 2009 3:21 pm

eu sunt dispusa sa fac schimb mustiuc
deci adri...nu te costa nimic...schimb pe schimb...o iau si asa taraita nitel de garduri...nu-i bai! king
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeSam Mar 14, 2009 1:33 pm

sa inteleg ca-mi dati masinile voastre ?
daca da ...gratis fratilor nu dau nimic in schimb
merge pt a face cu ele scoala de soferi...gardurile le asteapta asa ca puteti sa le trimiteti la mine lol!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeSam Mar 14, 2009 1:44 pm

bibi merg masinutele ca unse pentru scoala ta de soferi...
oricum eu te felicit din toata inima ca faci scoala papa
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeSam Mar 14, 2009 1:57 pm

N o fac inca , am sa o fac la vara in tara
acum doar exersez si invat lol!
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mar 18, 2009 1:45 pm

Natura împerechează fiinţe cât mai apropiate ca vârstă.

Aşa-i trebuie ei pentru scopurile sale. La oamenii simpli, mai aproape de natură, împerecherile nepotrivite se datoresc unor cauze care nu au nimic comun cu dragostea mutuală. Omul civilizat s-a îndepărtat de natură şi în privinţa aceasta. Nu e deloc natural ca adolescenta ,,l'Occitanienne" să se înamoreze de sexagenarul Chateaubriand. Nu e deloc natural ca un bărbat să iubească femei mai în vârstă decât el, dar biografiile scriitorilor mari ne arată necontenit această abatere de la normal. Pricina stă, credem, în însemnătatea tot mai mare, pe care o capătă sufletul în ,,geneza" amorului la oamenii care, prin prea multă viaţă intelectuală, nu mai sunt naturali. Din punctul de vedere al naturii, fireşte că unui poet şi filozof de douăzeci şi cinci de ani îi convine, ca oricărui mascul, o fată de optsprezece ani. Dar din punct de vedere sufletesc -- al nevoii de un suflet cu care să se ,,înţeleagă" -- se poate să-i convină mai bine o femeie ,,fină" de treizeci de ani, căci natura, acum, nu mai vorbeşte singură.
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mar 18, 2009 1:53 pm

a pe aproape...30...30 si ceva.... palma
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mar 18, 2009 1:54 pm

dap!
si neaparat fina...si daca se poate si inteligenta king
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mar 18, 2009 1:59 pm

fatitza cada
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mar 18, 2009 5:07 pm

pisi
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 19, 2009 9:31 am

cum ne mai ...pisicim noi...si cat ne place.... king
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Mar 19, 2009 5:25 pm

Un logodnic este o virtualitate. Un amant este o realitate teribilă. Incomparabil mai îngrozitoare decât un soţ. În căsătorie, semnificaţia socială o maschează pe cealaltă. O femeie se poate mărita pentru zece motive, din care să lipsească acela pentru care se dă unui amant: selecţia pasionată!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mar 20, 2009 9:35 am

cata dreptate in aceste cuvinte , este cuprinsa esenta vietii Wink
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeSam Mar 21, 2009 12:09 pm

fata rosie oare asa sa fie? scratch
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeLun Mar 23, 2009 6:53 pm

Întotdeauna dibuieşti ca un orb. Gravă e pasiunea, ori adoraţia pierdută. Dar femeile nu devin pasionate decât după ce se întâmplă ceea ce trebuie să se întâmple pentru ca un bărbat şi o femeie să-şi spună ,,tu". Pănă atunci ele sunt în defensivă, au spiritul mai liber decât oricând, cochetează, în deosebire de bărbat, care e pasionat şi idiot întotdeauna înainte de acel eveniment capital şi ridicol, dar care după aceea îşi recapătă libertatea de spirit, pentru că, în stricta economie a speciei, şi-a îndeplinit tot rolul
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMier Mar 25, 2009 10:54 am

adevarat grait-ai.... lol!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Apr 02, 2009 6:50 pm

Mi-a trebuie ceva timp ,dar intr-o zi,am inteles.
De prima suferinta trecusem mai usor pentru ca o acceptasem. Iubirea traia in inima mea vie ca totdeauna, dar eu ma detasasem de suferinta. Ea se topise-n iubire.
A doua suferinta inca nu o acceptasem. Orgoliul meu nu inghitea unele lucruri, se opunea cu indirjire. Ma bloca.
Din momentul aceste intelegeri, am inceput sa accept si aceasta suferinta, sa o privesc cu detasare, sa ma rup de ea.
Din acel moment am fost libera, dragostea se pastra in inima mea, puteam oricind sa ma raportez la ea, era mai vie ca oricind. Am putut din nou sa vad cum creste iarba, am simtit din nou calmul unei zile...

....cand inima este plina de manie, resentimente, frica, dubii, insecuritate, ea este inchisa. Ea nu poate radia dragostea din Univers.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeSam Apr 04, 2009 8:49 am

suferintele, de orice natura ar fi ele, nu fac altceva decat sa ne cimenteze caracterul, sa ne faca mai intelepti, mai atenti fata de ce-i in jurul nostru, si poate mai precauti...nu le putem evita, ele fac parte din viata noastra...mai mari sau mai mici, insa exista si vor exista intotdeauna pentru fiecare...dar, nici nu putem fugi de ele, indiferent de ce mijloace am folosi...poate, cel mai bine ar fi sa le acceptam si sa invatam cum sa le depasim...daca le blocam undeva in sufletul nostru, ele raman acolo, mereu vii , mereu gata sa se declanseze, si poate, consecintele ar fi impietrirea sufletului...
orgoliul face parte si el din caracterul nostru, insa cred ca ar trebui, la un moment dat sa-l stim utiliza cu masura, sa-l minimalizam atunci cand e cazul...
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeSam Apr 04, 2009 10:29 am

Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeLun Apr 06, 2009 5:20 pm

Femeile imature isi pastreaza agenda complet goala si asteapta sa le sune un barbat. Femeile mature isi fac propriile planuri si ii spun cu gratie barbatului pe care il apreciaza ca este binevenit in acele activitati la care doreste sa participe.

Femeile imature vor sa-l controleze pe barbatul din viata lor.. Femeile mature stiu ca, daca barbatul este cu adevarat al lor, controlatul este absolut inutil.

Femeile imature il verifica pe barbatul care nu le-a sunat. Femeile mature sunt prea ocupate ca sa observe ca el nu a sunat.

Femeile imature incearca sa inlantuiasca un barbat utilizand sexul. Femeile mature stiu ca numai sex-appealul de tip mental poate determina un barbat sa vrea sa te inlantuiasca el pe tine.

Femeile imature falsifica manifestarile placerii sexuale, ori asteapta cuminti sa termine barbatul ceea ce face el acolo in mod egoist ori prostesc.
Femeile mature, in aceeasi situatie, spun Opreste-te! se ridica, se imbraca si pleaca.

<>Femeilor imature le este frica de perioadele in care sunt pe cont propriu. Femeile mature apreciaza aceste perioade si le utilizeaza ca timp pretios, in care poti realiza mari progrese personale.

Femeile imature ignora baietii buni. Femeile mature ignora baietii rai.

Femeile imature il pot aduce pe un barbat la orgasm, femeile mature il pot aduce pe barbat acasa.

Femeile imature sunt permanent ingrijorate ca nu sunt suficient de frumoase sau bune pentru un anume barbat. Femeile mature stiu ca sunt suficient de frumoase sau suficient de bune pentru oricare barbat.

Femeile imature incearca sa monopolizeze tot timpul barbatului lor. Femeia matura realizeaza ca ii poate oferi linistita spatiul de care are nevoie unui barbat - asta va face timpul petrecut apoi in cuplu chiar mai placut si special - si pleaca sa se distreze cu proprii prieteni.

Femeile imature gandesc ca un barbat care plange este un barbat slab. Femeile mature ii ofera acestuia un umar pe care sa planga si o batista.

Femeile imature vor sa fie rasfatate si ii spun asta in mod raspicat barbatului lor.

Femeile mature ii arata barbatului ce inseamna rasfatul si il fac sa se simta suficient de confortabil ca sa poata raspunde cu reciprocitate fara teama ca-si va pierde barbatia.

Femeile imature sunt ranite de un barbat si-i fac pe toti ceilalti barbati sa plateasca pacatele aceluia. Femeile mature stiu ca ala a fost doar un barbat.

Femeile imature se indragostesc si vaneaza obiectul afectiunii lor pana in panzele albe, ignorand toate semnalele pe care le primesc si toate realitatile care nu se potrivesc cu iluziile lor dragi. Femeile mature stiu ca, uneori, cel pe care il iubesti nu te poate iubi pe tine si isi vad de viata lor mai departe, fara amaraciune si furie.

Femeile imature vor citi aceste randuri si isi vor schimba atitudinea. Femeile mature vor citi si transmite mesajul mai departe, altor femei mature.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMar Apr 07, 2009 8:39 am

multumesc Lui Dumnezeu...sunt o femeie matura king
mai putin partea cu rasfatul...prefer sa fiu eu cea rasfatata...si nu sa rasfat pe cineva salut curentat ...dar promit sa imi schimb atitudinea...asa...pe la 70 de ani galosi sexi
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitimeMar Apr 07, 2009 9:41 am

Melodia a scris:
multumesc Lui Dumnezeu...sunt o femeie matura king
mai putin partea cu rasfatul...prefer sa fiu eu cea rasfatata...si nu sa rasfat pe cineva salut curentat ...dar promit sa imi schimb atitudinea...asa...pe la 70 de ani galosi sexi


ras ras ras
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Eternul Feminin - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Eternul Feminin
Sus 
Pagina 4 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
blackvelvet :: CLUB FEMINA :: ETERNUL FEMININ-
Mergi direct la: