blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

blackvelvet

Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste.
 
AcasaAcasa  velvetvelvet  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» hai salut!
Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 26, 2024 12:52 pm Scris de Melodia

» Leii - discutii
Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:40 am Scris de 3lektra

» La multi Ani de 8 Martie
Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:34 am Scris de 3lektra

» URARI PT SARBATORITII NOSTRI DRAGI!
Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 12:06 pm Scris de 3lektra

» cum va place ?...cafeaua,ce altceva?
Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 6:42 pm Scris de 3lektra

» Pro si contra
Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 4:19 pm Scris de 3lektra

» melodii si clipuri dragi inimilor noastre...acceptam si dedicatii:p
Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 2:07 pm Scris de 3lektra

» cel mai mare roman
Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 8:23 pm Scris de 3lektra

» ploaie de cuvinte
Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeLun Noi 16, 2009 9:58 pm Scris de 3lektra

Top postatori
3lektra
Eternul Feminin - Pagina 7 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 7 Voting_barEternul Feminin - Pagina 7 Vote_rcap 
Bibi
Eternul Feminin - Pagina 7 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 7 Voting_barEternul Feminin - Pagina 7 Vote_rcap 
cassalbinutza
Eternul Feminin - Pagina 7 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 7 Voting_barEternul Feminin - Pagina 7 Vote_rcap 
hera
Eternul Feminin - Pagina 7 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 7 Voting_barEternul Feminin - Pagina 7 Vote_rcap 
recul
Eternul Feminin - Pagina 7 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 7 Voting_barEternul Feminin - Pagina 7 Vote_rcap 
Lumi
Eternul Feminin - Pagina 7 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 7 Voting_barEternul Feminin - Pagina 7 Vote_rcap 
alinutza
Eternul Feminin - Pagina 7 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 7 Voting_barEternul Feminin - Pagina 7 Vote_rcap 
LMO
Eternul Feminin - Pagina 7 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 7 Voting_barEternul Feminin - Pagina 7 Vote_rcap 
GEO_STUFF
Eternul Feminin - Pagina 7 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 7 Voting_barEternul Feminin - Pagina 7 Vote_rcap 
Mobyx
Eternul Feminin - Pagina 7 Vote_lcapEternul Feminin - Pagina 7 Voting_barEternul Feminin - Pagina 7 Vote_rcap 
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit
Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social
Ceas

I made this widget at MyFlashFetish.com.

Horoscop
HOROSCOP ZILNIC

astromax.eva.ro
Radio


 

 Eternul Feminin

In jos 
+4
cassalbinutza
Bibi
hera
3lektra
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorMesaj
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMar Mai 19, 2009 6:32 pm

Daca ar fi sa raspund la aceasta intrebare cred ca as avea mult de scris...refuz sa cred ca exista astfel de casnicii desi stiu ca sint.Mintea mea refuza sa accepte, DOAMNE FERESTE!
Nu pot sa spun...FUGI; FUGI; FUGI cit mai departe
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMier Mai 20, 2009 11:40 am

cumplit este ca intr-adevar exista astfel de familii scratch
femeia devine sclava unei casnicii nefericite,roaba unui sot tiran si fara scrupule...
iubirea lipseste din acest cuplu cu desavarsire...de fericire nu poate fi vb!
decat daca ai niste copilasi care sa-ti bucure sufletul
acest gen de relatie este un cosmar!
un astfel de om nu are sanse sa se schimbe...chiar daca promite...si uneori chiar incearca affraid
parerea mea e sa nu mai incerce sa-l schimbe...ci sa-l paraseasca!
nimic nu poate fi mai greu in viata decat sa-ti transformi sg viata intr-un iad!
sa-l paraseasca si sa-l stearga din viata ei definitiv...si daca se poate...sa stearga si urmele oricarei amintiri!
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMier Mai 20, 2009 4:33 pm

Daca as avea doua vieti poate as face un compromis , desi nu cred pentru copii. Insa tinind cont ca nu este decit una si asta pentru fiecare ...go!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMier Mai 20, 2009 7:25 pm

este cumplit,dar din pacate exista si chiar sunt foarte multe.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Mai 21, 2009 11:59 am

Bărbaţii au o viaţă de porc, de unde rezultă inevitabil că femeile au una de câine.


De fiecare dată când întâlneşte o femeie, bărbatul se transformă în Făt-Frumos. Nu numai că devine uman, dar e şi extrem de amabil şi de manierat. Aproape că te face să te simţi ca în poveşti. Cred că există o Cenuşăreasă în fiecare dintre noi, care de-abia aşteaptă să fie dusă la palat şi să aibă o viaţă de prinţesă. Aşa se explică faptul că picăm ca muştele la vrăjeala princiară, pentru că, nu ştiu cum se face, dar de fiecare dată uităm că el e un ex-porc şi suntem convinse că de data asta l-am adulmecat mai abitir şi că El nu e ca toţi ceilalţi.

Numai că, după faza de curtare, în care el e numai flori şi parfumuri şi cadouri scumpe şi te amăgeşte cu succes că va rămâne la
fel de amabil şi simpatic toată viaţa, se întâmpla catastrofa. Într-o bună zi, te trezeşi lângă duhoare care cândva a fost un munte de
slănină roz şi îţi dai seama că nu eşti nici o prinţesă şi că eşti sortită să rămâi Cenuşăreasă all your life, să-ţi aplici permanent un
cleşte pe nas şi să râneşti după respectivul .
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Mai 21, 2009 1:39 pm

VAIIII ...ce imagine sumbra scratch
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Mai 21, 2009 5:18 pm

eeeee sumbra, reala draga Rolling Eyes
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeSam Mai 23, 2009 8:59 am

Nicole a scris:
Bărbaţii au o viaţă de porc, de unde rezultă inevitabil că femeile au una de câine.


De fiecare dată când întâlneşte o femeie, bărbatul se transformă în Făt-Frumos. Nu numai că devine uman, dar e şi extrem de amabil şi de manierat. Aproape că te face să te simţi ca în poveşti. Cred că există o Cenuşăreasă în fiecare dintre noi, care de-abia aşteaptă să fie dusă la palat şi să aibă o viaţă de prinţesă. Aşa se explică faptul că picăm ca muştele la vrăjeala princiară, pentru că, nu ştiu cum se face, dar de fiecare dată uităm că el e un ex-porc şi suntem convinse că de data asta l-am adulmecat mai abitir şi că El nu e ca toţi ceilalţi.

Numai că, după faza de curtare, în care el e numai flori şi parfumuri şi cadouri scumpe şi te amăgeşte cu succes că va rămâne la
fel de amabil şi simpatic toată viaţa, se întâmpla catastrofa. Într-o bună zi, te trezeşi lângă duhoare care cândva a fost un munte de
slănină roz şi îţi dai seama că nu eşti nici o prinţesă şi că eşti sortită să rămâi Cenuşăreasă all your life, să-ţi aplici permanent un
cleşte pe nas şi să râneşti după respectivul .




nu mi se pare in regula sa generalizam...si nu sunt de acord!cred ca suntem in mare parte vinovate de transformarea barbatilor...daca ne-am analiza mai des comportamentul, poate am fi socate de cat de mari "scroafe" am devenit ...(am ajuns la cuv asta ...de la cel atribuit lor...'porc')


stiu ca mi-o iau de la voi, dar...suport! pt ca eu asa vad realitatea!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeSam Mai 23, 2009 12:50 pm

La ce se gandeste ea....


Când te uiţi in ochii unei tipe, te întrebi "Oare ce-o gandi ea cu adevărat?". Esti absolut convins că vrei să afli? Bietul de tine... Din
păcate, curiozitatea e întotdeauna mai puternică decît frica. Desi ar trebui să nu te las să comiti o astfel de greseală, o să îti fac pe
plac si o să îti spun ce gandeste. Desigur că fiecare dintre femei are propria manieră de a calcula lucrurile, dar bag mana în foc că
rationamentele mele sunt aproape identice cu ale oricarei femei. Dacă după lectura acestui text simti nevoia să apelezi la ajutor
specializat, stai linistit. Nu esti singurul.

Ce are de gând de fapt...în seara când v-ati cunoscut...
Eternul Feminin - Pagina 7 92102410
Chiar esti interesant sau am inventat eu asta doar ca să mai scap de
plictiseală ...si să nu mănanc toată prăjitura din fata mea?

Of, si în caz că vreau să ies cu tine o să trebuiască să fiu drăgută cu iubita amicului tău ?(care pare cam stupidă).




Ah, în sfarsit te uiti la mine. Mda, bărbia e OK, la fel si ochii, gura... Ia stai, nu cumva părul ăla e oarecum gay?




Eh, gata, te uiti în altă parte. Oricum nu-mi plăceai. Mă plictisesc, mai vreau niste prăjitură.




Wow, tocmai mi-ai zîmbit. Dacă n-ai fi făcut asta, n-as mai fi vorbit cu tine si ai fi crezut că nu te plac. Cand eu de fapt te plac,
doar că ar fi fost aiurea să fac eu primul pas. Asta e treaba ta.

Mă întreb dacă iubita amicului tău se va supăra dacă n-o vom invita la nunta noastră...


Ce are de gând de fapt...când ai venit să o iei prima oară in oraş


De ce nu ai ajuns încă?


Ce bine arată sanii mei. Dar ai face bine să nu te prind că te holbezi la ei, pentru că atunci voi crede că tu crezi despre mine că
sînt dispusă să mă culc cu tine imediat.

Viata mea e foarte tare.


Sunt foarte drăgută. Ai întîrziat 5 minute. Arăt ca o cocotă. Unde naiba esti? Ai întîrziat 10 minute. O să fiu o mamă singură.

Oh, în sfarsit ai venit. Ce nebună sunt. Esti foarte drăgut. Îmi place sacoul - un pic sifonat, curat, dar nu exagerat de aranjat.

Dacă vrei să mă îndrăgostesc de tine, musai să faci ceva cu părul ăla.

Eternul Feminin - Pagina 7 92273610
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeSam Mai 23, 2009 12:53 pm

Cînd dispar un pic să îmi iau haina, îmi dau jos si bikinii, ca să nu facă dungă pe sub fustă. Dar îi iau în posetă, dacă mă duci undeva unde se dansează sau bate vîntul foarte tare? Că doar n-ai fi în stare să mă duci într-un astfel de loc. Deja m-am enervat un pic.

Ce are de gând de fapt...la prima voastră intâlnire


E vina ta că pe drum am tinut acel monolog despre ciuperca la picior pe care o are cătelul bunicii. Dacă nu mă întrebi nimic în
următoarele 5 secunde, clar nu ne potrivim. Bine, 10. Hai, 15.

Ah, bun, în sfarsit. Dacă îmi place jobul meu. Cam rigidă întrebarea, dar măcar ai făcut un efort. Si esti foarte norocos că ai
scos totusi cateva cuvinte înainte să număr pană la 100.

Excelent restaurant ai ales - elegant, dar nu fitos.


Poftim? Chelnerita n-a operat rezervarea ta? Grozav. Acum o să tipi la ea si o să mi se ia complet cheful să te mai văd.


Ai spus doar "Nu-i nimic, putem bea ceva la bar pană rezolvati problema". Sunt excitată de felul matur în care ai tratat situatia.

Stai un pic. Stiu. Ti-a picat cu tronc chelnerita. Era întuneric cand ne-am cunoscut. Mă tineai minte - mai înaltă, mai blondă, mai
subtire? Ca si chelnerita asta, nu?


Mai tii minte cand spuneam că nu vreau să te uiti la sanii mei? Minteam. Acum vreau.
Eternul Feminin - Pagina 7 93743410
Nu te mai holba la lista aia de vinuri. N-auzi? Oricum nu-mi place de tine.


Trebuie să găsesc ceva incitant de spus, să văd cum îmi răspunzi.



Ce bine că nu am băut decat un singur pahar pînă acum, încă sunt suficient de lucidă cat să îmi dau seama că strategia "fără bikini" nu functionează prea bine. Mi-e frig.

Tocmai te-ai fîstîcit si ai spus că lista de vinuri e "apetisantă".Mă uit la tine perplexă. Tu, rosu ca racul, ai spus "Sunt doar foarte
nervos pentru că esti asa frumoasă".

Acum pari foarte jenant că ai recunoscut cele de mai sus.

Stai linistit, ai spus exact ce trebuie. Suntem un cuplu excelent.


N-am nici o problemă că iubita stupidă a amicului tău vrea să vină la nunta noastră. Doar că nu va fi domnisoară de onoare. Se poate ocupa de buchetele de flori de pe mese sau ceva de genul ăsta.

Ce are de gând de fapt...la primul vostru sărut
Eternul Feminin - Pagina 7 92097610
Îmi pun picioarele goale pe canapea lîngă ale tale. Deci dacă nu te prinzi rapid ce înseamnă asta, te trec rapid la capitolul "fosti". Îti
fac sarcina chiar foarte usoară. Degetele mele îti ating talpa.

Te-ai uitat la fundul meu cînd am plecat spre bucătărie, ai decis că e prea rotund si acum cauti o scuză să iesi pe usă, nu?


Grozav... acum ce-ar trebui să fac?


Hei, mana ta e pe genunchiul meu. Mă tragi spre tine. Mi-e frică să nu cumva să îti miroasă respiratia a altceva decat a mentă.

E bine, nici prea repede, nici prea încet. Vreau să simt că îsi doresti să faci sex cu mine, dar n-o s-o iei la fugă dacă te refuz.

Nu pot să cred cum caut eu mereu perfectiunea. O să stric singură totul.


Mă întreb dacă mamele singure mai pot agăta bărbati.


Faptul că mi-am închis un pic gura ca să te oblig s-o iei mai încet. A mers. E de bine.


Ar trebui să mai am măcar un gand inteligent înainte să încetez să

mai gandesc.


Da, gîndul e să nu cumva să îmi dau jos lenjeria intimă. Ups, lenjeria mea intimă e în posetă. Deci nu ai voie să pui mîna acolo unde
ar fi bikinii mei dacă i-as avea pe mine.


Ce are de gând de fapt...cand ati facut sex pentru prima dată


Eternul Feminin - Pagina 7 92104210


Ultima editare efectuata de catre Nicole in Sam Mai 23, 2009 12:57 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeSam Mai 23, 2009 12:55 pm

Să îmi pun picioarele în aer sau ar fi exagerat?



De ce fac sex cu tine? Păi... de ce nu?


Ha-ha, îmi aduc aminte vremurile cînd eram mai tînără si credeam că o să mă mărit virgină. Ce amuzant!


Mă bucur că nu am mîncat carbohidrati si dulciuri în ultimele 3 zile. Stomacul meu e atît de plat. Îmi place cum arată el cu tine
deasupra.




Ce ciudat e că par să mă gandesc non-stop la căsătorie.


Oare de cate ori trebuie să mai fac sex cu tine înainte să îti pot sugera că e cazul să îti cumperi cearsafuri mai bune?


Mi-ar plăcea să semăn cu tine. Nu pari să te gîndesti la multe acum...


Ce are de gând de fapt...cand a spus da


Sunt atat de îndrăgostită. Sunt atat de fericită că nu voi fi mamă singură.

Sper că am făcut alegerea corectă.


Acum stiu de ce femeile primesc un mare inel cînd se logodesc. Ca să aibă la ce se uita cand nu au motive să zîmbească.
Eternul Feminin - Pagina 7 92723710
Concluzie


1. Femeile sunt foarte atente la anturajul în care intră alături de tine. Trebuie să te dai peste cap să îi demonstrezi că poti face astfel încat toată lumea din jurul tău să se simtă bine.


2.Străduieste-te să arăti bine. Femeia are nevoie de doar 90 de secunde pentru a-si forma o primă impresie.


3.Femeile sunt foarte sensibile cînd vine vorba despre propria înfătisare. Se tem să nu fie respinse.


4.E mereu cu ochii pe tine. Hainele tale sunt o reprezentare a caracterului tău. Va trage rapid concluzii despre cum îti gestionezi
banii, dacă se poate baza pe tine si dacă esti bun în pat.


5.Femeile au un foarte dezvoltat simt dramatic, motiv pentru care tu trebuie să îti spui replicile rapid si inteligent.


6.Un alt compliment eficient: spune-i că e desteaptă. Femeile adoră asta. E nesigură pe calitătile ei, asa că o replică încurajatoare din partea ta e binevenită.



7.E bombardată mereu de imagini cu femei perfecte. Complimenteaz-o, laudă-i acele părti ale corpului pe care ea le consideră imperfecte.

Eternul Feminin - Pagina 7 92073410
8.Perfectionismul o face să se concentreze asupra propriilor defecte si
să se teamă că va rămîne singură. Acest pesimism e mai frecvent la femei decat la bărbati.


9.Gandurile despre căsătorie ar putea fi pentru ea o scuză a faptului că face sex cu tine, desi nu e pregătită. După noaptea de
dragoste, promite-i că o vei suna imediat. Tine-te de cuvant si se va linisti rapid.



10.După acest moment, asigur-o că o iubesti. Nu înceta să faci eforturi pentru ea doar pentru că i-ai făcut marea propunere.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeLun Mai 25, 2009 1:24 pm

.

Motto: "Omenirea este un amestec ciudat de sori si pietre de o varietate atat de infinita incat nu mai stim unde un om inceteaza sa mai fie piatra si devine soare. Nu stim nici macar daca sorii au fost creati pentru nevoia pietrelor de a fi incalzite sau pietrele pentru nevoia sorilor de a raspandi caldura. Stim numai ca, sori ori pietre, suntem cu totii fara rost in lume de indata ce ramanem unii fara ceilalti."
(Panait Istrati)



Exista o forma inalta de a vorbi despre prietenie si dragoste, de a vorbi despre lucrurile esentiale in viata, despre ceea ce ne defineste ca oameni: literatura. Oamenii de litere au stiut sa atinga profunzimi nebanuite ale sufletului, sa transmita mesaje de dragoste, cuvinte de dragoste, vorbim acum de dragoste in forma ei universala, nu neaparat de dragostea intre un barbat si o femeie. Mesaje de dragoste sub forma frumusetii lumii si a resurselor ei inepuizabile. Aici gasesti cateva dintre aceste mesaje de dragoste care ating ceva in suflet si la care nu putem sa ramanem indiferenti.



“Daca Dumnezeu ar uita pentru o clipa ca nu sunt decât o papusa de cârpa si mi- ar oferi în dar o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ce gândesc, desi în definitiv as putea sa gândesc tot ce spun. As da valoare lucrurilor marunte, dar nu pentru ce valoreaza ele, ci mai curând pentru ceea ce ele semnifica. As dormi mai putin si as încerca sa visez mai mult, de-abia acum înteleg ca pentru fiecare minut în care închidem ochii pierdem saizeci de secunde de lumina. As merge în timp ce altii ar sta pe loc, as ramâne treaz în timp ce toti ceilalti ar dormi. As asculta în timp ce altii ar vorbi si, doamne, cum m-as bucura de savoarea unei înghetate de ciocolata! Daca Dumnezeu m-ar omeni cu o farâma de viata, m-ar împinge de la spate în bataia soarelui, acoperindu-mi cu razele lui nu doar corpul, ci si sufletul. Doamne, daca eu as avea o inima, mi-as scrie ura pe un cub de gheata si as astepta ca soarele sa-l topeasca. As picta pe stele, cu un vis al lui Van Gogh, un poem de Benedetti si o serenada de Serrat pe care as oferi-o Lunii. As uda trandafirii cu lacrimile mele ca sa pot simti durerea spinilor si sarutul de culoarea carnii al petalelor proaspete. Doamne, daca as putea primi o farâma de viata... N-as lasa sa treaca nici macar o zi fara sa le spun oamenilor ce iubesc, ca îi iubesc. As convinge fiecare femeie si fiecare barbat ca la ei tin cel mai mult si as trai îndragostit de iubire. Barbatilor le-as dovedi cât de mult gresesc atunci când cred ca nu trebuie sa se mai îndragosteasca atunci când îmbatrânesc, fara sa stie ca ei îmbatrânesc tocmai pentru ca înceteaza a se mai îndragosti. Unui copil i-as face cadou o pereche de aripi, dar l-as lasa sa învete singur a zbura. Pe cei batrâni i-as învata ca moartea nu vine o data cu vârsta, ci o data cu uitarea. În fond, si eu am învatat de la oameni atâtea lucruri...

Am învatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe vârful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este felul în care urci pantele abrupte spre vârf. Am învatat ca ori de câte ori un nou nascut prinde cu pumnul lui mic, pentru prima oara, degetul mare al tatalui sau, îl tine strâns pentru totdeauna. Am învatat ca doar un om are dreptul sa se mire când vede un om cazut, dar de fapt ar trebui sa întinda mâna sa-l ajute sa se ridice. Sunt o multime de alte lucruri pe care as putea sa le învat de la voi, desi, realmente, multe nu îmi mai vor servi la nimic, fiindca atunci când ma vor pune la pastrare în acea cutie eu voi fi murit deja. ”
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeLun Mai 25, 2009 3:32 pm

cate am face daca am stii si cati de iarta-ma am spune. si cati de multumesc si de te iubesc. din pacate in cele 60 de specunde de lumina pierdute ,noi pierdem 120 de minute. pierdem esenta vietii si a bucuriei... daca am stii , ce multe lucruri frumoase s-ar intampla...
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeLun Mai 25, 2009 9:26 pm

"Moare cate putin cine se transforma in sclavul obisnuintei, urmand in fiecare zi aceleasi traiectorii; cine nu-si schimba existenta; cine nu risca sa construiasca ceva nou; cine nu vorbeste cu oamenii pe care nu-i cunoaste. Moare cate putin cine-si face din televiziune un guru. Moare cate putin cine evita pasiunea, cine prefera negrul pe alb si punctele pe "i" in locul unui vartej de emotii, acele emotii care invata ochii sa staluceasca, oftatul sa surada si care elibereaza sentimentele inimii.

Moare cate putin cine nu pleaca atunci cand este nefericit in lucrul sau; cine nu risca certul pentru incert pentru a-si indeplini un vis; cine nu-si permite macar o data in viata sa nu asculte sfaturile "responsabile". Moare cate putin cine nu calatoreste; cine nu citeste; cine nu asculta muzica; cine nu cauta harul din el insusi.

Moare cate putin cine-si distruge dragostea; cine nu se lasa ajutat. Moare cate putin cine-si petrece zilele plangandu-si de mila si detestand ploaia care nu mai inceteaza. Moare cate putin cine abandoneaza un proiect inainte de a-l fi inceput; cine nu intreaba de frica sa nu se faca de ras si cine nu raspunde chiar daca cunoaste intrebarea. Evitam moartea cate putin, amintindu-ne intotdeauna ca "a fi viu" cere un efort mult mai mare decat simplul fapt de a respira. Doar rabdarea cuminte ne va face sa cucerim o fericire splendida. Totul depinde de cum o traim...

Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul. Daca va fi sa plangi, plange de bucurie. Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale. Daca va fi sa furi, fura o sarutare. Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica. Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire. Daca va fi sa doresti sa fii fericit, doreste-ti in fiecare zi..."
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMar Mai 26, 2009 7:39 am

in fiecare zi murim cate putin....ne indreptam inevitabil spre acelasi drum toti,fara exceptie...
e trist sa te gandesti la asa ceva dar a muri face parte din viata...
traim apoi prin ce am lasat in urma...copiii nostri,nepotii,un pom sadit si ingrijit cu dragoste,o idee pe care altii o preiau si ii ajuta,si mai ales dupa noi ramane amintirea.....
toti trebuie sa ne gandim la acest aspect...si sa facem ca amintirea noastra sa aduca celorlalti zambetul pe buze....amintirea noastra sa fie prilej de bucurie si nu de incruntare,cuvintele pe care noi le-am rostit sa fie repetate cu drag.....iar cei ce raman in urma noastra sa le povesteasca celor din jur despre noi....astfel vom trai vesnic in inimile lor...si uitarea nu se va asterne.
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMier Mai 27, 2009 1:22 pm

"Dupa un anumit timp, omul invata sa perceapa diferenta subtila intre a sustine o mana si a inlantui un suflet, si invata ca amorul nu inseamna a te culca cu cineva si a avea pe cineva alaturi nu e sinonim cu starea de siguranta, si asa, omul incepe sa invete...ca sarutarile nu sunt contracte si cadourile nu sunt promisiuni, si asa omul incepe sa-si accepte caderile cu capul sus si ochii larg deschisi, si invata sa-si construiasca toate drumurile bazate in astazi si acum, pentru ca terenul lui "maine" este prea nesigur pentru a face planuri ... si viitorul are mai mereu o multime de variante care se opresc insa la jumatatea drumului.

Si dupa un timp, omul invata ca daca e prea mult, pana si caldura cea datatoare de viata a soarelui, arde si calcineaza. Asa ca incepe sa-si planteze propria gradina si-si impodobeste propriul suflet, in loc sa mai astepte ca altcineva sa-i aduca flori, si invata ca intr-adevar poate suporta, ca intr-adevar are forta, ca intr-adevar e valoros, si omul invata si invata ... si cu fiece zi invata.

Cu timpul inveti ca a sta alaturi de cineva pentru ca iti ofera un viitor bun, inseamna ca mai devreme sau mai tarziu vei vrea sa te intorci la trecut. Cu timpul intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti. Iti dai seama cu timpul ca daca esti alaturi de aceasta persoana doar pentru a-ti intovarasi singuratatea, in mod inexorabil vei ajunge sa nu mai vrei sa o vezi.
Ajungi cu timpul sa intelegi ca adevaratii prieteni sunt numarati, si ca cel care nu lupta pentru ei, mai devreme sau mai tarziu se va vedea inconjurat doar de false prietenii. Cu timpul inveti ca vorbele spuse intr-un moment de manie, pot continua tot restul vietii sa faca rau celui ranit. Cu timpul inveti ca a scuza e ceva ce poate face oricine, dar ca a ierta, asta doar sufletele cu adevarat mari o pot face. Cu timpul intelegi ca daca ai ranit grav un prieten, e foarte probabil ca niciodata prietenia nu va mai fi la aceeasi intensitate. Cu timpul iti dai seama ca desi poti fi fericit cu prietenii tai, intr-o buna zi vei plange dupa cei pe care i-ai lasat sa plece. Cu timpul iti dai seama ca fiecare experienta traita alaturi de fiecare fiinta, nu se va mai repeta niciodata.

Cu timpul iti dai seama ca cel care umileste sau dispretuieste o fiinta umana, mai devreme sau mai tarziu va suferi aceleasi umilinte si dispret. Cu timpul inveti ca grabind sau fortand lucrurile sa se petreaca, asta va determina ca in final, ele nu vor mai fi asa cum sperai. Cu timpul iti dai seama ca in realitate, cel mai bine nu era viitorul, ci momentul pe care-l traiai exact in acel moment. Cu timpul vei vedea ca desi te simti fericit cu cei care-ti sunt imprejur,iti vor lipsi teribil cei care mai ieri erau cu tine si acum s-au dus si nu mai sunt... Cu timpul vei invata ca incercand sa ierti sau sa ceri iertare, sa spui ca iubesti, sa spui ca ti-e dor, sa spui ca ai nevoie, sa spui ca vrei sa fii prieten, dinaintea unui mormant, nu mai are nici un sens.

Dar din pacate, se invata doar cu timpul..."
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Iun 18, 2009 1:25 pm

Obiceiuri si vinovati

Din punct de vedere relational, majoritatea inconstientilor purtatori de pantaloni pasesc pe un teren minat. In viata cotidiana ei deprind anumite obiceiuri care pot fi chiar ucigatoare sau destructive in cuplu. Nu par inofensive dar, cand barbatii isi mentin aceste
obiceiuri, determina o multitudine de discutii deloc placute cu partenerele lor.


Nepunctualitatea nu este neaparat o mare problema dar devine cand barbatii se incapataneaza sa intarzie de fiecare data. Toate asa-zisele situatiile de urgenta, toate intarzierile indica, pentru tine gratie feminina, o lipsa de angajament fata de planurile pe care le-ai facut pentru voi ,avand tendinta de a o interpreta ca lipsa de respect si intelegere .


Uneori , noi , barbatii credem ca “am uitat” poate fi o scuza destul de buna , mai ales ca de cele mai multe ori reflecta adevarul .
Doar ca ,voi ,gratiile feminine, nu sunteti de acord. Acesta e doar inca un obicei pe care nu-l suportati. Pierderile “mici” de memorie
sunt pardonabile doar in situatia in care rezultatele nu sunt cruciale. In general vorbind, toti ne pricepem sa ne amintim lucrurile importante pentru noi (spre exemplu, barbatii nu uita niciodata sa cumpere bere).
Dar cand vine vorba de favoruri facute partenerei , nu suntem chiar atat de incantati, si atunci memoria ne cam lasa. Voi traduceti asta astfel: toate lucrurile importante pentru voi sunt de fapt lipsite de importanta pentru noi .


Micile secrete ne salveaza uneori din incurcaturi, dar, in acelasi timp, ne pot si provoca o gramada de probleme. Noi credem ca daca nu va spunem diferite lucruri voi nu veti afla niciodata si veti fi mai fericite. Probabil ca ne inselam ... pentru ca in fiecare dintre voi
exista un mic politist care , manat de acel prim imbold , numit intuitie , va face demersuri spre a avea confirmari ca va ascundem ceva . Cel mai bun lucru pe care il pot face eu in situatia aceasta este recunoasterea . Partea ciudata in tot acest amalgam de cuvinte numit netlog , este ca desi va spun adevarul , multe dintre voi nu ma credeti . Pe cand oare investigatia ?


De multe ori barbatii se prezinta la aniversari sau petreceri nearanjati sau fara cadou. Ciudat , oare cum de homosexualii se imbraca
mai bine decat heterosexualii masculi ? E adevarat ca poate nu articolele vestimentare sunt importante. Dar entuziasmul partenerului
cu siguranta conteaza pentru voi.Am ajuns sa inteleg ca , daca tot am venit in blugi , macar sa te fac sa te simti centrul universului meu . De ce ? Doar pentru ca voi, cu siguranta, va straduiti . Si ati vrea ca si noi sa facem la fel.


Am invatat ca , in sfera sociabilului , femeile nu pot fi pacalite. Voi stiti cand partenerii vostri remarca o chelnerita sau o tipa de la
alta masa. Aveti sentimentul ca , atunci cand barbatii flirteaza cu alte femei, fac comentarii la fiecare decolteu sau fusta scurta si nu
sunt atenti la discutie fiind preocupati sa observe alte detalii importante pentru imaginativitatea lor . Percepti asta , de fapt, ca
lipsa de respect. Pentru ca atunci cand partenerul vostru complimenteaza fundul unei necunoscute, voi va imaginati ca ii place
corpul aceleia mai mult decat al vostru. Iar asta va face sa va simtiti din ce in ce mai putin atractive. Eu prefer sa te intreb :

Nota: preluat de pe net si scris de un barbat


Pe tine ce obiceiuri ale partenerului te deranjeaza?
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeVin Iun 19, 2009 3:05 pm

Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeSam Iun 20, 2009 9:11 am

nu exista barbatul perfect, exact cum nu exista nici femeia perfecta...deosebirea consta in faptul ca, noi, femeile, chiar ne straduim sa atingem un anumit nivel al perfectiunii...pe cand barbatii, din prea multa comoditate, prefera sa nu faca nici un efort...ei considera ca au dreptul sa fie acceptati in intregime cu bune si cu rele..pe considerentul ca "asa sunt ei"...insa, au asteptari destul de mari de la femei...partea buna este ca barbatii sunt niste copii mari, de multe ori uluindu-ne cu naivitatea lor, pe cand femeile sunt cele mai diplomate fapturi...noi stim sa toleram, chiar daca suntem deranjate de anumite aspecte, dar...ar fi bine ca ei sa fie mult mai vigilenti...noi, ca femei, nu facem nici un compromis...gratuit!asta e marea noastra calitate... sunny
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 7:16 am

albi ,feminista mea dragaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!
asa e...barbatii sunt niste copilasi mai mari...dar tocmai de aceea ne sunt asa dragi,fiindca, se stie,....noi avem spiritul matern foarte dezvoltat indragostiti indragostiti indragostiti salutaree
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 11:36 am

Eu zic ca sint niste copilasi mai mari numai atunci cind vor, desi ii credem mai inferiori de foarte multe ori ne-au dovedit contrariul scratch
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 11:52 am

Nu-i consideram inferiori, doar ca sunt mai copilarosi si cum depind de mama , asa depind si de sotie. Sotia daca nu este o femeie cu mana forte si nu stie sa tina casa si sa-i struneasca se duce totul de rapa. Barbatii sunt baietei pana la adanci batraneti. scratch
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMar Iun 23, 2009 2:07 pm

daaaaaaaaaaaa sir
Sus In jos
GEO_STUFF

GEO_STUFF


masculin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 36
Localizare : CRAIOVA
Data de inscriere : 26/05/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMar Iun 23, 2009 2:40 pm

interesante parerile voastre .. eu nu comentez in privinta barbatilor, iar in cazul femeilor ar fi destule de spus, cred ca exista tipuri si tipuri, iar ca un ansamblu general, o medie nu este o imagine asa buna..

femeia este intradevar o fiinta speciala.. care merita toata atentia...


Smile
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMar Iun 23, 2009 2:42 pm

GEO_STUFF a scris:
interesante parerile voastre .. eu nu comentez in privinta barbatilor, iar in cazul femeilor ar fi destule de spus, cred ca exista tipuri si tipuri, iar ca un ansamblu general, o medie nu este o imagine asa buna..

femeia este intradevar o fiinta speciala.. care merita toata atentia...


Smile


de ce sa nu comentezi? spune-ti parerea despre acest subiect si combate ...asta asteptam Rolling Eyes Wink
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
GEO_STUFF

GEO_STUFF


masculin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 36
Localizare : CRAIOVA
Data de inscriere : 26/05/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 7:32 am

In ceea ce ii priveste pe barbati aveti in cea mai mare parte dreptate, intr-o mare masura sunt asa cum ziceti voi, si cum ii descrieti, insa mai sunt si barbat care nu sunt asa de neputinciosi si stiu cum sa trateze o femeie si stiu cum sa conduca o familie, adica nu depind la orice de femeie. Femeia este jumatatea care tebuie sa completeze acele lucruri pe care barbatul nu le poate face, sau nu le face asa de bine.
In tendintele actuale exista o tendinta care predomina in jur, si de care s-au molipsit tot mai multi barbati, un fel de indiferenta, de lipsire de apreciere, lucruri facute in graba, o exprimare cam saraca si lipsita de efect, lucruri intalnite tot mai des in grupuri mari de barbati.
Eu nu am o parere prea buna despre barbati , asta per ansamblu, in ceea ce priveste relatia de cuplu, sau de prietenii, cu siguranta le lipseste ceva....
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 7:46 am

sa nu ne intelegi gresit geo!
noi nu avem o parere proasta despre barbati...dimpotriva...
ii apreciem pt ceea ce sunt,si ii vrem alaturi de noi.
suntem noi feministe dar nu pana intr-acolo incat a renunta la barbati Basketball
dar afirmam ca sunt niste baietei...tocmai fiindca ne sunt dragi si ne place sa-i rasfatam de mici salutaree
pana la urma si barbatii sunt crescuti tot de niste femei....
e si vina noastra ca ei raman niste copilasi pana la adanci batraneti batalie
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 9:11 am

nici eu nu duc feminismul la extrem, ba dimpotriva nu vad viata fara barbati . noi ne completam unii pe ceilalti, dar dezvoltarea fetelor este mai rapida decat a baietilor si se pare ca se si maturizeaza mai mult. baietii din cauza mamelor, care ii coplesesc cu atentie excesiva si nu-i pun sa faca nimic devin mai lenesi si asteapta mura-n gura si de la nevasta.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 9:12 am

Embarassed Embarassed Embarassed
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 9:14 am

Melodia a scris:
Embarassed Embarassed Embarassed


ti-am gasit cumva un punct sensibil? ras
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 9:20 am

nuuuuuuuuu! Doamne feri affraid affraid affraid
asa pare? ca mi l-ai fi gasit? lol! lol! lol!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 10:33 am

Melodia a scris:
nuuuuuuuuu! Doamne feri affraid affraid affraid
asa pare? ca mi l-ai fi gasit? lol! lol! lol!


aha, asa pare sexi sexi sexi sexi sexi
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMier Iun 24, 2009 12:33 pm

Shocked Shocked Shocked
cand ai fost cercetata asa amanuntit mell???? scratch
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeVin Iun 26, 2009 11:49 am

Deja am intrat la banuieli, chiar asa ? cit de amanuntit a fost ? Razz
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeVin Iun 26, 2009 2:01 pm

Orice relatie este de fapt un raport de forte. Unul domina, altul cedeaza, pana cand se ajunge la echilibru. Relatia “perfecta” este cea in care partenerii isi schimba succesiv rolurile. Azi conduci tu, maine el ....... si asa ajungeti la un armistitiu.

Cea mai puternica arma de seductie si dominare este INDIFERENTA. Reala sau simulata, indiferenta te ajuta fie sa cuceresti, fie sa-ti domini partenerul. Insa manipularea, pentru ca la asta se reduce totul, este o adevarata arta. Daca alegi sa te joci cu indiferenta, fii sigura ca esti pregatita, stii ce faci si, cel mai important, stii cand sa te
opresti.

Cand vrei sa il cuceresti, secretul este sa nu pari interesata. Asta ii raneste intotdeauna orgoliul. Se va chinui sa-ti arate cat de fascinant e el si te va considera o provocare. Odata ce ai cedat si ti-ai atins scopul, trebuie sa stii sa ii mentii interesul. Aici intervine cea mai dificila parte a relatiei. Daca ii faci toate poftele si cedezi prea des, sentimentul de provocare va disparea iar el se va purta ca si cum totul i se cuvine, ajungand sa neglijeze nevoile tale.

E timpul sa recurgi iar la arma secreta. Barbatii sunt obisnuiti cu aerul de independenta si pot fi foarte usor speriati daca le ataci aceasta iluzie. Asa ca nu te grabi sa “ridici pretentii” sau sa ii obligi sa-si asume responsabilitati. Fa-l sa se simta liber, incurajeaza-l sa iasa cu baietii in oras si ai grija sa se simta confortabil cand iesiti impreuna cu prietenii lui. Cand esti pe teritoriul barbatilor, abtine-te de la prea multe gesturi de afectiune. Asta ii distruge “virilitatea”.

“Indiferenta” inseamna sa pastrezi un spatiu de intimitate. Nu il agasa cu telefoanele, nu-l tine la interogatorii interminabile si nu-i da, in nici un caz, ultimatumuri. Lasa-i impresia ca nu depinzi de el. Ai grija sa nu renunti la prietenele tale si la iesirile intre fete si nu uita sa fii mereu cocheta, chiar daca ai obtinut deja ce ai vrut. Nu
uita ca cea mai grea provocare este sa mentii o relatie, nu sa o incepi.

Cum spuneam la inceput, indiferenta poate fi o arma fatala. Ea are insa doua taisuri. Poate sa te ajute sau poate sa-ti dea dureri de cap. Daca te joci prea mult s-ar putea sa-l pui cu botul pe labe si sa-l transformi in ceva ce nicio femeie nu-si doreste. Pentru ca nu vrei sa te alegi cu un “fanatic” care te haituieste si de care nu poti sa mai scapi, ai grija cum folosesti aceasta arma si mai ales ai grija sa nu faci excese!
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeSam Iun 27, 2009 8:29 am

"
Eternul Feminin - Pagina 7 I_icon_minipostSubiect: Re: Eternul Feminin Eternul Feminin - Pagina 7 EmptyIeri la 2:01 pm Eternul Feminin - Pagina 7 I_icon_quote Eternul Feminin - Pagina 7 I_icon_edit Eternul Feminin - Pagina 7 I_icon_delete Eternul Feminin - Pagina 7 I_icon_ip

“Indiferenta” inseamna sa pastrezi un spatiu de
intimitate. Nu il agasa cu telefoanele, nu-l tine la interogatorii
interminabile si nu-i da, in nici un caz, ultimatumuri. Lasa-i impresia
ca nu depinzi de el. Ai grija sa nu renunti la prietenele tale si la
iesirile intre fete si nu uita sa fii mereu cocheta, chiar daca ai
obtinut deja ce ai vrut. Nu
uita ca cea mai grea provocare este sa mentii o relatie, nu sa o incepi.


i-auzi...fara telefoane??? Shocked

mie nu-mi place sa dau impresia unei femei independente...dimpotriva, il las sa creada ca depind cu totul de un barbat, ca sunt neajutorata....si chiar imi place sa ma "pisicesc" destul de mult....altfel, barbatii s-ar putea simti inferiori femeii care pare prea puternica....insa, daca ar fi cazul...cred ca noi, femeile, putem demonstra si contrariul..dar , prefer sa ..n-o fac... sexi tropical
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeLun Iul 13, 2009 5:57 pm

ca o inimă
Colectia: Poezii de Dragoste
mi-am tatuat pe inimă buzele tale
mai roşii decît sîngele
inima mea pare o portocală rujată
cu zîmbetul tău.
treci printre oamenii şterşi
ca o culoare caldă
am ataşaţi de pupile receptaculi pentru
culorile calde
tu ştii asta şi te ondulezi
laşi să-ţi scape imagini
mă aplec după ele şi le încrustez în piele
pînă ce nu mă mai văd
pînă ce însumi devin imaginea ta.
azi ne vom juca cu inima mea
azi regulile tu le stabileşti.
vom curăţa coaja şi vom muşca cu poftă
portocala ce bate imaginile tale
ca o inimă.
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Iul 16, 2009 4:52 pm

CATEVA MOTIVE PENTRU CARE IUBIM FEMEILE de Mircea Cartarescu

Iubim femeile pentru ca au sani rotunzi, cu gurguie
care se ridica prin bluza cand le e frig, pentru ca au
fundul mare si grasut, pentru ca au fete cu trasaturi
dulci ca ale copiilor, pentru ca au buze pline, dinti
decenti si limbi de care nu ti-e sila. Pentru ca nu
miros a transpiratie sau a tutun prost si nu asuda pe
buza superioara. Pentru ca le zambesc tuturor copiilor
mici care trec pe langa ele. Pentru ca merg pe strada
drepte, cu capul sus, cu umerii trasi inapoi si nu
raspund privirii tale cand le fixezi ca un maniac.
Pentru ca trec cu un curaj neasteptat peste toate
servitutile anatomiei lor delicate. Pentru ca in pat
sunt indraznete si inventive nu din perversitate, ci
ca sa-ti arate ca te iubesc. Pentru ca fac toate
treburile sacaitoare si marunte din casa fara sa se
laude cu asta si fara sa ceara recunostinta. Pentru ca
nu citesc reviste porno si nu navigheaza pe site-uri
porno. Pentru ca poarta tot soiul de zdranganele pe
care si le asorteaza la imbracaminte dupa reguli
complicate si de neinteles. Pentru ca iti deseneaza
si-si picteaza fetele cu atentia concentrata a unui
artist inspirat. Pentru ca au obsesia pentru
subtirime-a lui Giacometti. Pentru ca se trag din
fetite. Pentru ca-si ojeaza unghiile de la picioare.
Pentru ca joaca sah, whist sau ping-pong fara sa le
intereseze cine castiga. Pentru ca sofeaza prudent in
masini lustruite ca niste bomboane, asteptand sa le
admiri cand sunt oprite la stop si treci pe zebra prin
fata lor. Pentru ca au un fel de-a rezolva probleme
care te scoate din minti. Pentru ca au un fel de-a
gandi care te scoate din minti. Pentru ca-ti spun „te
iubesc” exact atunci cand te iubesc mai putin, ca un
fel de compensa]ie. Pentru ca nu se masturbeaza.
Pentru ca au din cand in cand mici suferinte: o durere
reumatica, o constipatie, o batatura, si-atunci iti
dai seama deodata ca femeile sunt oameni, oameni ca si
tine. Pentru ca scriu fie extrem de delicat,
colectionand mici observatii si schitand subtile
nuante psihologice, fie brutal si scatologic ca nu
cumva sa fie suspectate de literatura feminina. Pentru
ca sunt extraordinare cititoare, pentru care se scriu
trei sferturi din poezia si proza lumii. Pentru ca le
innebuneste „Angie” al Rolling-ilor. Pentru ca le
termina Cohen. Pentru ca poarta un razboi total si
inexplicabil contra gandacilor de bucatarie. Pentru ca
pana si cea mai dura bussiness woman poarta chiloti cu
induiosatoare floricele si dantelute. Pentru ca e asa
de ciudat sa-ntinzi la uscat, pe balcon, chilotii
femeii tale, niste lucrusoare umede, negre, rosii si
albe, parte satinate, parte aspre, mirandu-te ce mici
suprafete au de acoperit. Pentru ca in filme nu fac
dus niciodata inainte de-a face dragoste, dar numai in
filme. Pentru ca niciodata n-ajungi cu ele la un acord
in privinta frumusetii altei femei sau a altui barbat.
Pentru ca iau viata in serios, pentru ca par sa creada
cu adevarat in realitate. Pentru ca le intereseaza cu
adevarat cine cu cine s-a mai cuplat intre vedetele de
televiziune. Pentru ca tin minte numele actritelor si
actorilor din filme, chiar ale celor mai obscuri.
Pentru ca daca nu e supus nici unei hormonizari
embrionul se dezvolta intotdeauna intr-o femeie.
Pentru ca nu se gandesc cum sa i-o traga tipului
dragut pe care-l vad in troleibuz. Pentru ca beau
porcarii ca Martini Orange, Gin Tonic sau Vanilla
Coke. Pentru ca nu-si pun mana pe fund decat in
reclame. Pentru ca nu le excita ideea de viol decat in
mintea barbatilor. Pentru ca sunt blonde, brune,
roscate, dulci, futese, calde, dragalase, pentru ca au
de fiecare data orgasm. Pentru ca daca n-au orgasm nu
il mimeaza. Pentru ca momentul cel mai frumos al zilei
e cafeaua de dimineata, cand timp de o ora rontaiti
biscuiti si puneti ziua la cale. Pentru ca sunt femei,
pentru ca nu sunt barbati, nici altceva. Pentru ca din
ele-am iesit si-n ele ne-intoarcem, si mintea noastra
se roteste ca o planeta greoaie, mereu si mereu, numai
in jurul lor.
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMier Iul 29, 2009 5:16 pm

Un imparat a prins un tanar supus care vana pe domeniul lui. L-a aruncat in temnita si i-a spus ca-l va elibera daca va raspunde la intrebarea:
Ce vrea de fapt femeia?

Tanarul si-a chemat si a intrebat mama, sora, verisoara, vecina, dar nici una n-a putut sa dea un raspuns corect. In fine a chemat si o vrajitoare batrana si urata. Aceasta i-a promis ca-i spune raspunsul corect cu conditia ca dupa ce va fi eliberat sa o ia de sotie. Neavand alta solutie tanarul a acceptat.

Raspunsul dezvaluit de vrajitoare a fost:

− Femeia, de fapt, doreste sa fie stapana propriei sale vieti!

Imparatul l-a eliberat imediat.

A urmat nunta si noaptea nuntii.Insa nu mica i-a fost mirarea cand in pat a gasit o fata tanara si deosebit de frumoasa care i-a spus:
− Pentru ca te-ai tinut de cuvant jumatate de zi voi fi batrana si urata iar calalata jumatate voi fi ca acum. Urmeaza ca tu sa alegi in care jumatate de zi sa fiu tanara si in care sa fiu batrana. Tanarul cazu pe ganduri: sa rada toti de el vazandu-l cu o batrana si urata iar noaptea sa petreaca cele mai placute clipe alaturi de o tanara fermecatoare sau sa se plimbe pe ziua cu cea mai frumoasa fata printre oameni iar noaptea... In cele din urma tanarul i-a spus sa aleaga ea
cum crede ca e mai bine.
Imediat a venit si raspunsul:

− Voi fi tot timpul tanara si frumoasa pentru ca am gasit barbatul care mi-a dat libertatea de a fi stapana pe propria viata.

Morala :

Nu conteaza daca o femeie e frumoasa sau urata, in fond, fiecare e o vrajitoare!
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Iul 30, 2009 10:01 am

ras ras ras

buuuuuna morala!!!!!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Iul 30, 2009 10:40 am

Da, mai ales ca suntem renumite ca cele mai malefice vraji mustiuc
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeMar Aug 18, 2009 12:42 pm

Hai hui printre vise si sperante


In lumea mea vreau ca toata lumea sa rada...sa se bucure....ochii sa sclipeasca de atata fericire.Vreau sa ne bucuram de fiecare zi,sa fim liberi si dezbracati de prejudecati.In lumea aceasta cat mai perfecta nu vreau sa intalnim la tot pasul ura,invidie,rautate.Oriunde am fi in aceasta lume vreu sa intalnim doar zambet flori si iubire,multa iubire.Dincolo de usa acestei lumi perfecte cu siguranta se gasesc monstrii,animale imense cu colti mari gata sa devoreze.Aici in tarmul de poveste , trebuie sa existe doar iubire...

Sa visam,dar ce ar mai fi de visat?Am nevoie de aer,trebuie sa deschid larg geamul si sa simt aerul rece cum imi loveste fara mila obrazul.Apoi ma retrag si in linistea camerei am sa citesc o carte,am sa beau o cafea.M-am saturat sa-mi fie dor ! Am pierdut multe lucruri,deja am pierdut prea mult.Am nevoie de aer,de spatiu,de timp,de mult timp.Am uneori nevoie sa-mi fie frig foarte frig,si poate asa am sa simt ceva nou.Pentru mine timpul trece ,trece asa de repede.Scriu aceste randuri cu teama ! Am citit undeva ca oamenii fericiti nu pot scrie despre sentimentele lor ...Eu , da , eu care sar de la o stare la alta cu usurinta unei pisici , pot si am sa scriu despre cat de tristi mi se par mie oamenii care nu pot si nu stiu sa-si exprime dragostea.poate ca ei nu iubesc cu adevarat.

Cei care pot intelege ce se petrece in sufletul lor au sentimente constructive si au logica.Eu una nu cred in iubirile fara logica. Dupa mine , aceste iubiri sunt devastatoare si lasa urme adanci in suflete.Oamenii care iubesc fara logica sunt cei prinsi intre doua lumi , sunt cei care se zbat intre iubire si ura. Astfel de iubiri sunt scurte si lasa sufletele ciuntite,oameni nauciti .Iubirile fara logica sunt iubiri fara sens, iar cel parasit va intelege pana la urma ca el iubea si daruia totul si nu primea nimic inapoi, doar iluzii.

Ce simpla ar fi viata noastra daca pe fiecare treapta a existentei noastre ar exista instructiuni si sageti indicatoare spre fericire si reusita.

Ce simpla ar fi viata noastra daca in fata momentelor de rascruce ar fi indicatoare care sa -ti indrume pasii uneori prea grabiti.

Ce simpla si usoara ar fi viata noastra daca noi toti am respecta regulile jocului.Dar nu ; noua ne place neprevazutul, finalul necunoscut .Si ne aruncam cu toata fiinta in viata haotica ,strabatand zile si saptamani stresante,isterice ,ne luptam sa mai trecem peste inca o zi victoriosi.

Stai linistit si dormi in pace draga omule....Intr-o zi vei vedea ca toate au sa intre pe un drum mai drept , mai bun. Atunci , vei putea privi inapoi si vei zambi amintindu-ti de toate acestea. Da , omule , vei afla cat de tare esti, si ce multe ai putut duce in lungul tau drum. Anotimpurile vietii noastre au coborat rand pe rand peste noi, trupurile au tresarit fericite de fiecare data la atingerea blanda a vietii. "Trenul a ajuns pufaind din greu in ultima statie a vietii, coborati din vagoane va rugam ." A , nu , nu mai vreau sa merg inca o statie doua,nu vreau sa cobor, abia m-am obisnuit.....


Nimeni nu mai crede in lupta dintre bine si rau si nimeni nu mai spera ca binele sa triumfe.Eu una m-am cam saturat. Nu-mi gasesc locul,cheful,mintea de pe urma...si caut si caut si nu gasesc.Ce naiba ma tot plang atata ? Parca nici nu mai sunt in stare sa gandesc.Uneori am strania impresie ca am alunecat printr-o gaura imensa a timpului intr-o alta lume,si ma gasesc intr-un loc si o perioada pe care nu le inteleg si nu le cunosc.Cu toate acestea odata ajunsa , incerc sa-mi vad de viata mea pana intr-o zi cand , satula caut sa evadez,caut sa deschid un portal spre lumea mea ,spre lumea din vis pe care o iubesc.


Eternul Feminin - Pagina 7 10586511
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 7:05 pm

Crying or Very sad
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 10:21 pm

cassalbinutza a scris:
Crying or Very sad




Sad salutaree
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Eternul Feminin - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Eternul Feminin   Eternul Feminin - Pagina 7 Icon_minitime

Sus In jos
 
Eternul Feminin
Sus 
Pagina 7 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
blackvelvet :: CLUB FEMINA :: ETERNUL FEMININ-
Mergi direct la: