blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Bine ati venit pe forumul Blackvelvet!
Pentru a avea acces la toate categoriile forumului , va rugam sa va intregistrati.

Administratia
blackvelvet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

blackvelvet

Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste.
 
AcasaAcasa  velvetvelvet  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» hai salut!
Cu sau fara perdea Icon_minitimeVin Ian 26, 2024 12:52 pm Scris de Melodia

» Leii - discutii
Cu sau fara perdea Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:40 am Scris de 3lektra

» La multi Ani de 8 Martie
Cu sau fara perdea Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 9:34 am Scris de 3lektra

» URARI PT SARBATORITII NOSTRI DRAGI!
Cu sau fara perdea Icon_minitimeMier Feb 08, 2012 12:06 pm Scris de 3lektra

» cum va place ?...cafeaua,ce altceva?
Cu sau fara perdea Icon_minitimeMier Sept 14, 2011 6:42 pm Scris de 3lektra

» Pro si contra
Cu sau fara perdea Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 4:19 pm Scris de 3lektra

» melodii si clipuri dragi inimilor noastre...acceptam si dedicatii:p
Cu sau fara perdea Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 2:07 pm Scris de 3lektra

» cel mai mare roman
Cu sau fara perdea Icon_minitimeVin Mar 19, 2010 8:23 pm Scris de 3lektra

» ploaie de cuvinte
Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Noi 16, 2009 9:58 pm Scris de 3lektra

Top postatori
3lektra
Cu sau fara perdea Vote_lcapCu sau fara perdea Voting_barCu sau fara perdea Vote_rcap 
Bibi
Cu sau fara perdea Vote_lcapCu sau fara perdea Voting_barCu sau fara perdea Vote_rcap 
cassalbinutza
Cu sau fara perdea Vote_lcapCu sau fara perdea Voting_barCu sau fara perdea Vote_rcap 
hera
Cu sau fara perdea Vote_lcapCu sau fara perdea Voting_barCu sau fara perdea Vote_rcap 
recul
Cu sau fara perdea Vote_lcapCu sau fara perdea Voting_barCu sau fara perdea Vote_rcap 
Lumi
Cu sau fara perdea Vote_lcapCu sau fara perdea Voting_barCu sau fara perdea Vote_rcap 
alinutza
Cu sau fara perdea Vote_lcapCu sau fara perdea Voting_barCu sau fara perdea Vote_rcap 
LMO
Cu sau fara perdea Vote_lcapCu sau fara perdea Voting_barCu sau fara perdea Vote_rcap 
GEO_STUFF
Cu sau fara perdea Vote_lcapCu sau fara perdea Voting_barCu sau fara perdea Vote_rcap 
Mobyx
Cu sau fara perdea Vote_lcapCu sau fara perdea Voting_barCu sau fara perdea Vote_rcap 
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit
Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa blackvelvet pe site-ul dvs. de bookmarking social
Ceas

I made this widget at MyFlashFetish.com.

Horoscop
HOROSCOP ZILNIC

astromax.eva.ro
Radio


 

 Cu sau fara perdea

In jos 
+3
cassalbinutza
hera
3lektra
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:01 pm

Deschis la bancuri !!!!!!!!


Nuditatea:
O mama se plimba cu masina impreuna cu cei trei copii mici intr-o dupa-amiaza torida de vara, cand o femeie dintr-o decapotabila s-a ridicat din scaun si a inceput sa le faca cu mana. Femeia era total goala. In timp ce mama isi revenea din soc si se gandea sa le spuna repede copiilor sa nu se uite, fetita de cinci ani i-a spus inocent:
"Mami. Femeia aia nu poarta centura de siguranta!"


Un baietel s-a pierdut pe culoarele unei sali de gimnastica si a nimerit la cabinele femeilor. Acestea au inceput sa tipe, sa insface prosoape sa se acopere si sa fuga in toate partile ca sa se ascunda. Baietelul le-a privit uimit dupa care a intrebat senin: "Ce s-a intamplat? N-ati mai vazut un baietel in viata voastra?"


Un baietel deschide biblia familiei. Era fascinat de desenele din carte si dadea pe rand fiecare pagina. Deodata ceva cazu din biblie. Era o frunza presata intre pagini. "Mama uite ce am gasit" striga fericit baietelul. "Ce ai gasit?" intreba mama. Fascinat baietelul raspunse "Cred ca sunt chilotii lui Adam!"
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:03 pm

lol! lol! lol!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:04 pm

De ce se uita un barbat pe certificatul de casatorie?
- Sa vada cand expira.


In timp ce Alinuta mergea pe strada mestecand ingandurata se intalneste cu o prietena care ii spune: -Ce mesteci? -O lama. -Orbit cumva? -Nu,Gillette

Alinuta vede la plaja un baietel in pielea goala.Ii zice mamei:
-Mama, ce-i atarna baietelului intre picioare?
-E, ce sa-i atarne... un fluier.
Dupa o jumatate de ora Alinuta incepe sa planga.
-De ce plangi?
-M-ai pacalit mama.Degeaba am suflat ca nu fluiera.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:06 pm

• Un doctor de la spitalul de nebuni face rondul de seara. Intr-unul dintre saloane un pacient sta pe podea cu o bucata mare de lemn in brate. Nimic deosebit. Numai ca in camera mai era un individ atarnat de tavan cu capul in jos.
– Ce se petrece aici? intreaba doctorul.
– Dar tu nu vezi? pufneste cel de pe podea. Incerc sa sparg bucata asta de lemn exact pe jumatate.
– Dar ce-i cu ala atarnat de tavan?
– Aaa, e cel mai bun prieten al meu, dar stiti, e cam tacanit, se crede bec.
– Si daca e cel mai bun prieten al tau, nu crezi ca ar trebui sa-i spui sa se dea jos? S-ar putea accidenta foarte tare!
– Si eu ce fac? Lucrez pe intuneric?!



Noul tata intra in camera unde tocmai nascuse nevasta-sa: Copilul din patut era negru ca tuciu'... S-a uitat urat la nevasta-sa,... si aceasta a explicat:
- Dragul meu, stiu de ce copilul nostru este negru. Stii, cand eram fetita, tatal meu lucra in Coasta de Fildes si mama a ales sa ma alapteze o negresa. Genele negre din laptele ei au trecut direct in sangele meu si de aceea copilul nostru este negru...
Barbatul mirat.. "A da?"
Atunci barbatul a sunat-o pe maica-sa s-o anunte ca a devenit tatic.
- O, dragul meu sunt asa de fericita... dar ia spune, seamana cu tine???
- Mama sunt cel mai fericit tatic din lume, sau aproape fericit..., bine e..., e negru.... Dar am o explicatie!... Uite: nora ta, cand era mica, taica-su lucra in Coasta de Fildes, si maica-sa a ales s-o alapteze pe fi-sa o negresa. Genele din laptele negresei au trecut in sangele ei si uite asa copilul nostru este negru.
- Aha! acum am inteles.. Este exact cazul tau cand ai fost mic, te-am alaptat cu lapte de vaca, si genele ei au trecut in sangele tau, de-aia esti un mare bou..


Un cuplu apare la un curs de biologie si pentru ca erau certati, femeia se aseaza in primul rand, iar barbatul in ultimul rand. La un moment dat, profesorul zice:
- Un taur sanatos trebuie sa aiba pana la 12 cuplari pe zi...
Femeia din primul rand:
- Ma scuzati, domnule profesor, cate?
- Pana la 12.
- Repetati, va rog, pentru ultimul rand!
Barbatul din ultimul rand:
- Spuneti-mi, profesore, este vorba de cuplarile cu o singura vaca sau cu 12?
- Desigur, cu 12.
- Multumesc, repetati, va rog si pentru primul rand...

Sotia se pregateste sa prajeasca un ou , cind tocmai se intoarce sotul acasa si incepe sa tipe: -"ATENTIE!!! ATENTIE!!! MAI MULT ULEI !!! AVEM NEVOIE DE MAI MULT ULEI !!! O SA SE ARDA!!! ATENTIE!!! INTOARCE-L, INTOARCE-L, INTOARCE-L!!! HAI!!! ATENTIE!!! AI INNEBUNIT? ULEIUL O SA SE TERMINE!!! O, DOAMNE DUMNEZEULE, SAREA!!! NU UITA SAREA!!!" Sotia, deja enervata la culme de tipetele sotului, il intreaba: -"De ce tipi asa? Crezi ca nu sint in stare sa prajesc un ou???" Barbatul raspunde foarte calm: -"Asta ca sa-ti faci o idee de cum ma simt eu cind conduc masina si tu stai linga mine...."
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:07 pm

foarte tare lol! lol! lol!
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:09 pm

ANUNT IMPORTANT:


Din cauza crizei financiare, femeile vor fi nevoite sa se marite din dragoste...
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:12 pm

daaaaaaaaaaaaaa din dragoste de bani


:twisted:
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:12 pm

In timpurile de mult apuse, exista un imparat pe nume X. Avea tot ce-si putea dorii un om, aur, terenuri, vile )..absolut tot...din pacate ii lipsea un singur lucru, ii lipsea fericirea. A auzit insa, ca peste mari si tari exista un vraci care ii putea oferii fericirea. A calatorit mult si a ajuns la poarta castelului vraciului. Acesta la primit, i-a ascultat povestea si i-a spus urmatoarele : Iti dau o lingura plina cu apa, ai la dispozitie 3 ore sa te plimbi prin castelul meu, la intoarcere trebuie sa nu fi varsat nici o picatura. Pleaca imparatul, urca treptele, trece dintr-o camera in alta, merge cu ff mare atentie sa nu cumva sa verse vreo picatura. Dupa cele 3 ore apare in fata vraciului cu lingurita aproape plina....

Vraciul il intreaba daca i-au placut tablourile lui, daca i-a placut argintaria, daca a observat candelabrul din sala de mese....nu l-a intrebat insa nimic despre lingurita cu apa...imparatul X, nedumerit ii spune ca nu a observat nimic, fiind atent la apa din lingurita.

VEZI, DE ASTA NU ESTI FERICIT, viata e precum castelul meu, e plina de lucruri frumoase si interesante..cum poti tu sa fi vreodata fericit daca esti atent la detaliile minore si pierzi esentialul...
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:14 pm

La facerea lumii, Dumnezeu, pentru a-i ajuta pe oameni sã prospere, a hotãrât sã dea printr-o "Lege Divina" fiecãrei natii câte douã virtuti. Astfel, El i-a facut :
- pe elvetieni - ordonati si respectuosi fatã de legi;
- pe englezi - perseverenti si studiosi;
- pe japonezi - muncitori si rãbdãtori;
- pe francezi - culti si rafinati;
- pe spanioli - veseli si ospitalieri etc.
Când a ajuns la români, I-a spus îngerului consilier care si nota:
- românii vor fi inteligenti, cinstiti si buni politicieni;

Dupã ce a publicat-o în "Monitorul Celest", îngerul a remarcat:
- Doamne, ai dat tuturor popoarelor câte douã virtuti, iar românilor trei. Oare în acest fel, nu cumva ei îi vor depãsi si exploata pe toti ceilalti?
- Aoleu, asa e! Ai dreptate! Atunci sã revenim cu o "Ordonantã". Pentru cã virtutile Dumnezeiesti, o datã acordate, nu se mai pot lua înapoi, precizez cã nimeni nu va putea avea mai mult de douã virtuti, din cele trei, în acelasi timp !

Si astfel, se explicã de ce românii care:
- sunt inteligenti si cinstiti, în nici un caz nu fac politicã;
- sunt cinstiti si fac politicã, categoric nu sunt inteligenti;
- fac politicã si sunt inteligenti, fãrã nici un fel de dubiu, nu sunt deloc cinstiti.
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:14 pm

Sotul: - Draga, suntem casatoriti de peste 10 ani si am observat ca am inceput sa facem dragoste numai cand ai tu nevoie de bani...
Sotia: - Si ce, dupa tine acest lucru nu se intampla suficient de des?
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:16 pm

Un poliţai opreşte o Dacie şi îl da jos pe şofer: - Bună ziua! Plutonier major X-ulescu. Vă felicit! Sunteţi singurul conducator auto pe care l-am găsit purtând centura de siguranţă! Ca să încurajăm şi noi cumva obiceiul acesta atât de bun totuşi, Ministerul de Interne vă oferă un premiu de 50 milioane lei. Dar, auziţi, ca de la om la om, ce faceţi cu banii? - Pai... cred ca am să fac şi eu şcoala de şoferi... Mama şoferului: - Dom' poliţai! Nu-l luaţi în seamă, e beat mort, vorbeşte prostii! Tatăl şoferului, de pe bancheta din spate: - Băi, ne faci numai probleme, ţi-am spus de atâtea ori să nu mai furi maşini care bat la ochi!

DE CE NU POATE FI MOS CRACIUN BARBAT
- Barbatii nu pot impacheta cadourile.
- Barbatii mai degraba ar muri decat sa se imbrace in catifea rosie.
- Barbatii ar simti ca masculinitatea lor este amenintata...daca ar trebui sa fie vazuti impreuna cu toti acei spiridusi.
- Barbatii nu raspund la scrisori.
- Barbatii ar refuza sa permita ca fizicul lor sa fie descris, chiar si in gluma, ca ceva asemanator cu "un bol plin cu jeleuri".
- Barbatii nu sunt interesati de ciorapi decat daca ii poarta cineva.
- Daca ar trebui sa zica Ho Ho Ho, le-or diminua serios abilitatea lor de a agata.
- In final, sa fie responsabili cu Craciunul, ar insemna sa isi ia un angajament.

-Pot crede ca alte personaje de sarbatoare legendare sunt barbati:
Mos Nicolae apare odata pe an nebarbierit si cu un aspect sters. In mod clar barbat.
Cupidon zboara intr-o parte si in alta carand arme.
Unchiul Sam este un politician caruia ii place sa arate cu degetul.
Oricare din acesti indivizi ar putea trece testul testosteronului.

Dar nu si Mos Craciun!!!
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:17 pm

la asta chiar nu ma gandisem
dar Mos Craciun e special mai!
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:18 pm

Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:19 pm

Laughing Laughing Laughing tare bibi
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
alinutza
Moderator
Moderator
alinutza


feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 42
Data de inscriere : 29/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:19 pm

Laughing Laughing Laughing mare nenorocire!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:19 pm

iti invidiez timpul liber adri...

dar, oricum meriti un premiu...poate iti aduce mos Craciun ceva...
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:20 pm

daaaaaaaaaa, este o fericita si asa si noi ne mai inveselim si avem ce citii
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Lumi
Moderator
Moderator
Lumi


feminin
Numarul mesajelor : 124
Varsta : 46
Data de inscriere : 29/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:21 pm

Se naste un neuron in capul unui barbat!
Se uita in jur - singur cuc!
La un moment dat apare un alt neuron.
Ultimul sosit ii spune celuilalt:
Bah ce cautzi aici? suntem totzi jos !
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:22 pm

habar n-aveam unde stau neuronii la barbati!!! eram eu confuza, dar acum m-am dumirit!Cu sau fara perdea 2ntbtbn
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:24 pm

Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:25 pm

cassalbinutza a scris:
habar n-aveam unde stau neuronii la barbati!!! eram eu confuza, dar acum m-am dumirit!Cu sau fara perdea 2ntbtbn

meyyyyyyyyy la care dintre capete ai tras tu cu ochiul de te-ai dumirit?
Cu sau fara perdea 06
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:25 pm

la ala la care s-a referit nicole..
dar poate ai vrea sa stii ...al cui era?Cu sau fara perdea 64
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:26 pm

daac nu e chiar asa mare secretul...astept cu nerabdare sa aflu cine si ce poarta....in cap
Cu sau fara perdea Bea96c3f4d7fac6c775cc14f0e9f6d7d
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:26 pm

pai n-auzi? adineaori ti-am soptit la ureche...ooooffffCu sau fara perdea 16lb49v
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:28 pm

mai albina esti geniala,mah ma faci in fiecare zi sa rad NOTA 10 CU FELICITARI
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:29 pm

CEA MAI TARE DEMISIE A UNUI IT-IST
Draga domnule B., ca un biet angajat al unei institutii de prestigiu, am
cateva asteptari perfect normale. Prima dintre ele e ca superiorul meu sa
dea dovada macar de o inteligenta infima, care sa o depaseasca putin pe a
veveritei din parcul de vis-a-vis. Dupa ce m-ai hartuit constant si deosebit
de enervant pe tot parcursul sarcinilor de serviciu, pot sa afirm cu tarie
ca esti unul din putinele deseuri genetice ale vremurilor noastre. Daca este
sa ma intrebi, ca administrator de retea, trebuie sa-ti spun ca am fost
angajat pentru ca stiu Unix si Linux si tot restul, dar se pare ca m-ai luat
pe post de papagal public, de cand toti colegii se distreaza copios cand
incerc sa iti explic cum se face un "cut and paste".
Pentru a suta oara!
Mi-este clar ca nu poti intelege computerele mileniul asta. Un sistem binar
te face sa te zapacesti. Sunt prea multe optiuni, nu? La fel, nu vei
intelege niciodata de ce te uraste toata echipa, dar am sa incerc sa iti
explic, chiar daca sunt sigur ca va avea acelasi efect ca atunci cand ti-as
explica ce este un IP. In fine, noul tau MacBook are mai multa personalitate
decat poti avea tu trei vieti de-acum inainte. Te fatai prin cladire toata
ziua, cautand in zadar sa-i prinzi cu fofarlica pe ceilalti. In lumea asta a
evolutiei managementului, tu esti alga aia verde-albastruie sau parameciul
pe care il inghite toata lumea si de care rade toata lumea. Daca am vazut ca
nu e cale ca situatia sa se schimbe, ma simt fortat sa-mi prezint demisia,
dar trebuie sa-mi afirm cateva puncte de vedere: 1. Cand cineva iti cere o
recomandare pentru a se angaja, este impotriva firii sa dai una negativa.
Cel mai usturator pentru mine ar fi fost sa scrii "Prefer sa nu comentez".
2. Detin toate parolele ale oricarui cont din sistem si stiu orice paroluta
pe care ai avut-o in ultimii 5 ani. Daca te hotarasti sa faci pe dragutul, o
sa public imediat lista ta de "favourites". Sunt sigur ca un cuvant ca
"Lolita" nu este vazut prea bine de partenerii tai de afaceri. 3. Ultima
data cand ti-am imprumutat camera foto "sa faci poze la ziua mamei", ai
uitat sa mentionezi ca aveai de gand sa te pozezi singur, nud in fata
oglinzii. Apoi, ups, ai uitat sa stergi cardul, ca un repetent al tehnicii
ce esti. Sa nu mai zic ca nu am vazut in viata mea asemenea gesturi facute
cu sticla de ketchup in pielea goala, dar te asigur ca ele au fost copiate
si pastrate la loc sigur, pana obtin scrisoarea aia de recomandare (si
incearca sa folosesti spell-check, m-am saturat sa-ti tot corectez
gramatica). Multumesc pentru timpul acordat si ma astept sa am scrisoarea de
recomandare pe birou pana la 8 dimineata, niciun minut mai tarziu! Daca
sufli o vorbulita despre ce ti-am scris, fii gata sa iti raspandesc toate
obsesiile nesimtite in lumea larga. Nu te pune cu administratorii de sistem,
pentru ca ei stiu absolut tot ceea ce faci in timpul liber.
Cu drag,
T.B. Nota: scrisoarea este cat se poate de reala, adaptata de redactorii
BusinessTime. Autorul este Ted Brewer, care chiar a trimis sefului sau o
asemenea demisie. Funny!
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Lumi
Moderator
Moderator
Lumi


feminin
Numarul mesajelor : 124
Varsta : 46
Data de inscriere : 29/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:32 pm

Anunt la matrimoniale: "Caut sotie". Mii de raspunsuri: "Alege-o pe-a mea


Erau 3 femei, o englezoaica, o spanioloaica si Maria (de-a noastra), si se duc ele la magazin sa-si cumpere chiloti.
Se duce englezoaica si cere 7 perechi de chiloti. Vanzatorul o intreaba nedumerit: "Pai de ce 7 doamna?"; englezoaica raspunde: "Pai....luni, marti, miercuri, joi, vineri, sambata si duminica." Se duce si spaniolaica si cere 6 perechi, vanzatorul o intreaba si pe ea de ce 6 ...si ea raspunde: "Pai ..... luni, marti, miercuri, joi, vineri si sambata, ca duminica vine barbatul meu din delegatie si nu am nevoie de chiloti". Se duce si Maria...si cere 3 perechi de chiloti. Vanzatorul o intreaba si pe ea...si Maria raspunde.... : "Pai.....decembrie, ianuarie si februarie...ca dupa aceea da caldura."

Tu,Marie,esti virgina?
-Apai` mai Ioane,inca nu


Doi politisti patruleaza noaptea si deodata unul dintre ei cade intr-o gura de canal...
P1: - Ba, scoate-ma de aici ...
- Cel de-al doilea politist arunca cureaua de la pantaloni, iar celalalt se apuca de curea...
P1: - Ba, acum trage...
- Politistul scoate pistolul si trage.
Un ofiter facea dragoste cu nevasta in momentul in care in camera apare fiul lor, care intreaba curios:
- Ce faci tati?
- Pompez ulei, raspunse acesta.
Dupa ceva vreme ofiterul trebuia sa plece in misiune in Irak si il roaga pe fiul sau sa o supravegheze pe mama sa in acest timp. La intoarcere il cheama pe fiu sa afle daca sotia a fost infidela in lipsa lui.
- Tata in lipsa ta a venit de mai multe ori un nene si cred ca avea pompa defecta ca mama sufla mereu in ea.

Aflandu-se intr-o excursie in afara orasului, sotul si sotia ajung intr-un loc mai izolat, care le trezeste amintiri...
-Ia te uita, draga, spune sotia, gardul langa care am facut noi doi dragoste prima data...
-Au trecut atatia ani, dar ce-ar fi s-o facem din nou aici? propune sotul.
A urmat o partida de sex salbatic, in care sotia l-a suprins foarte placut pe sot cu miscarile ei pasionale, cu tipetele si muscaturile...iar in final, sotia a lesinat.
Dupa circa 30 de minute, cand si-a revenit, sotul i-a spus:
-Ai fost perfecta astazi, nici cand eram noi tineri nu am facut dragoste atat de bine...
-Da, draga... dar nici gardul nu era electrificat cand eram noi tineri!!!

Doua femei fac nudism pe iarba. Apare un taur. O iau la fuga si deodata una se opreste si spune: ''Mai bine fac un vitel decat un infarct!

Un tip ramane fara bani si-i vine o idee geniala sa faca bani ! Scrie pe usa locuintei sale cu litere mair : In pat : 100$ Pe canapea 50$ Pe podea 25$ . O batranica, trece prin fata locuintei, citeste anuntul , se cauta de bani si intra. Tanarul incepe sa numere: fix 100$ ! Si Intreaba usor jenat: In pat , nu i asa ? Batranica raspunde : Nu fi naiv : De 4 ori pe podea !
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:33 pm

Je m'appelle Vasile Mure
Je veni de la padure
Je gasi nevasta-n pat
Se randez vous cu-n alt barbat
Quand je preparai ciomagu'
Mon amie sarise gardu'
Il tombeau dans la urzici
Sur son cur numai basici!

O banana, un castravete si o sula stateau la sueta si isi pangeau de mila, la ce tratament este supus fiecare.
Banana, se plange:
- Pe mine ma taie felii...!
Castravetele, zice:
- Sa vedeti mie ce-mi face, ma taie felii subtiri si mai pune si sare pe mine...!
Sula, le replica:
- Asta nu e nimic pe langa ce patesc eu:
- Pe mine ma baga intr-o camera, imi stinge lumina, ca sa ma dau cu capul de toti peretii, si nu ma lasa ies de acolo, pana nu vomit...!

Un roman avea un vecin arab.
Intr-o dimineata plangea romanul de mama focului. Arabul il intreaba:
- De tze blangi, mei ?
- Mi-a murit capraaaaa...
- Laza, mei, uite dau la tine bani, iei alda gapra.
Zis si facut. A doua zi plangea romanul si mai tare.
- Aguma de tze mai balngi ?
- Pai, daca nu-mi murea mie capra, acuma nu avea doua
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:41 pm

Doua calugarite au iesit de la manastire ca sa vanda prajituri.
Una era sora Matematica (M), si cealalta sora Logica (L).
M : Se apropie noaptea si suntem inca departe de manastire.
L: Sora, ti-ai dat seama ca ne urmareste un barbat de peste o jumatate de ora?
M : Da, ce o vrea de la noi?
L: Este logic. Vrea sa ne violeze.
M: Oh Doamne! Calculez ca daca continuam sa mergem in acest ritm, ne va ajunge in 15 minute. Ce putem face?
L: Unicul lucru logic pe care il putem face este sa mergem mai repede !!!
M : Nu cred sa functioneze asta !!!
L: Bineinteles ca nu, pentru ca si el a facut ultimul lucru logic pe care-l putea face, a inceput si el sa mearga mai repede !!!
M : Si acum, ce vom face? O sa ne ajunga intr-un minut.
L : Unicul lucru logic pe care il putem face este sa ne separam, d-voastra o luati pe acolo si eu pe aici; nu va putea sa ne urmareasca pe amandoua!
Atunci, barbatul s-a decis s-o urmareasca pe sora Logica. Sora Matematica a ajuns la manastire preocupata de ceea ce i s-o fi intamplat sorei Logica, dar dupa un timp a sosit si sora Logica.
M : Sora Logica!!. Multumesc lui D-zeu ca ati ajuns cu bine. Povestiti-mi ce s-a intamplat?.
L : S-a intamplat ceea ce era logic. Barbatul nu putea sa ne urmareasca pe amandoua, asa ca a optat pentru mine.
M : Si, ce s-a intamplat dupa aceea?
L : Ceea ce era logic. Am inceput sa fug cat mai repede, si el dupa mine, la fel.
M : Si?
L : Din nou ceea ce era logic. M-a ajuns.
M : Dumnezeule, si d-voastra ce ati facut?
L: Am facut ceea ce era logic, mi-am ridicat fusta.
M : Dumnezeule, si omul ce a facut?
L : Si el a facut ceea ce era logic, si-a dat jos pantalonii
M : Oh, nu!. Ce s-a intamplat dupa aceea?
L : Pai nu este logic sora? O calugarita cu fusta ridicata fuge mult mai repede decat un barbat cu pantalonii in vine !


PERSOANELE CARE AU AVUT GANDURI MURDARE PRIMESC CA "PEDEAPSA" 20 AVE MARIA SI 10 TATAL NOSTRU
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:42 pm

In iad
Un individ ajunge in iad,iar un drac il conduce pina la capatul coridorului,in celula sa. La un moment dat, dintr-o celula se aude un urlet ingrozitor. --Ce-a fost asta ?intreaba individul. --Un fierar care isi primeste pedeapsa,ii raspunse dracul.I se bat copite in talpa. La scurt timp dupa aceasta,se aude un alt urlet. --Dar asta, ce-a fost ?? --Un timplar care-si primeste pedeapsa. I se taie degetul cu fierastraul. Individul incepe sa rida,iar dracul se rasteste la el ; --De ce rizi,idiotule ?? --Mie n-aveti ce-mi face ,eu am fost cofetar. --Cum sa nu,nenorocitule ! Tie iti facem ouale sufleu....
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:42 pm

lol! lol! lol! lol! lol!
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:43 pm

Un meserias repara o chi
Un meserias repara o chiveta la o familie.
Acasa, numai doamna si ala micu de patru ani.
- Ce-i aia nenea, din mana ta ?
- Surubelnitza!
- Daa? Are si tata. O trusa intreaga !
- Si-atunci de ce nu repara tac-tu robinetul ?
- Tata e inginer. Tzine surubelnitza in masina. Da` ala de jos ce mai e?
- Patentul.
- Are si tata. Tot in masina.
Instalatorul isi termina lucrarea, inchide usa la baie si se pisa.
Ala micu crapa nitzel usa, se uita si-ntreaba : da` aia din mana ta ce mai este?
- Putza, bai pustiule !
- Are si tata. Doua. Una mica, asa ca matale cu care face pipi si una mai mare in dormitor cu care o spala pe mami pe dintzi


Un mos merge la doctor. Acesta il intreaba:
- Cum stai cu inima, cu plaminii?
- Foarte bine.
- Dar e ceva care te supara?
- Da, am o problema: cind fac sex, aud fluieraturi in urechi.
- Ce virsta ai mata?
- 83 de ani.
- Pai la 83 de ani ce ar trebui vrea sa auzi, aplauze
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:45 pm

Doua blonde intr-o masina, semaforul rosu, se opresc:
- Mamaaa ... vezi ce rosu frumos?!
- Da... wow...
- Da... uite ce galben fain...
- Aha...
- Da... uite ce verde frumos...
- Da, asta chiar e super...
- Aaa... iar rosul ala... l-am mai vazut, hai sa mergem!!


Doi ardeleni la oras, cazati intr-un hotel, la etajul 20. Liftul
nu functioneaza. Se apuca ei sa urce pe scari. Pe la etajul 5, Ion
catre Gheorghe:
- Gheo, am sa iti zic ceva...
- Lasa-ma in amaraciunea mea, imi zici cand ajungem sus.
Dupa inca vreo 7 etaje, Ion:
- Gheo, trebe sa-ti zic ceva...
- Lasa-ma, Ioane, imi zici cand ajungem. Acu' lasa-ma in pace!
In fata usii, Gheorghe catre Ion:
- Ia zi acum ce voiai sa-mi zici.
- Am uitat cheia la receptie!
Se apuca ei sa coboare. Dupa vreo 5 etaje, Ion vrea sa zica ceva.
- Lasa-ma in pace. Imi zici jos!
Dupa alte 7 etaje, Ion vrea sa spuna ceva, Gheorghe enervat il
opreste. Ajung sleiti la receptie, Ion:
- Mai, Gheo, tu chiar nu stii de gluma???!!


Doctore, nu mai inteleg nimic, de cate ori imi beau ceasca de cafea, incepe sa ma doara ochiul drept !
- Nu e nimic grav. Nu trebuie decat sa scoateti lingurita.

- Cum poti transforma o gaina intr-un pitbull?
- O iei de nevasta!

asta e cu dedicatie...


- Ce este un celibatar?
- Un barbat care a pierdut ocazia de a face nefericita o femeie.


La tribunal, un homosexual este intrebat de judecator:
- Inculpat, de ce ai violat-o pe biata calugarita? Doar tie nu-ti plac femeile!
- Pai, domnule judecator, de la spate semana cu Zorro.
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:46 pm

hihihi Laughing Laughing Laughing cheers
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Lumi
Moderator
Moderator
Lumi


feminin
Numarul mesajelor : 124
Varsta : 46
Data de inscriere : 29/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:48 pm

Postasul era in ultima zi de serviciu, dupa 35 de ani
de adus posta in acelasi cartier.
La prima casa a fost intampinat de membrii intreagii
familii, care l-au felicitat si i-au daruit un cadou.
La a doua casa a fel.
La a treia la fel. Si asa mai departe...
La ultima casa i-a deschis o femeie superba goala
pusca. L-a dus in dormitor, unde i-a oferit cea mai tare partida de
sex. S-au dus in bucatarie, unde ea ii pregatise un mic dejun imens.
In timp ce manca, el observa o bancnota de un dolar pusa pe masa.
- Pentru ce-i dolarul ?
- Pai, spuse ea, ieri i-am spus sotului ca azi te
pensionezi si ca ar trebui sa facem ceva frumos pentru tine si el a zis:
"Fuck him, give him a dollar". Micul dejun a fost ideea mea..

Concurs: un neamt, un rus si un roman. Cine reuseste sa calce o camasa, sa manance o paine si sa rezolve o femeie in 7 minute. Neamtul incepe sa calce camasa, la dunga, meticulos dar... suna cronometrul. Rusul mananca piinea, se apuca de femeie dar... suna cronometrul. Romanul pune femeia sa calce camasa, in timp ce el se ocupa de femeie si mananca din paine - se incadreaza in timp. Explicatiile fiecaruia: Neamtul: la noi responsabilitatea muncii e pe primul plan, apoi celelalte. Rusul: la noi mancarea, distractia si apoi munca. Romanul: la noi daca nu -l futi pe ala care munceste, nu mananci o paine.


Pe vremea lui Ceausescu, burlacii trebuiau sa plateasca tribut pana la 25 de ani. Un tip era foarte sucarit deoarece era impotent si s-a hotarat sa ii trimita scrisoare lui Ceausescu: "Ma numesc Ion Caciula, om al muncii fara scula. De ce trebuie sa platesc tribut, daca eu nu pot sa f*t??" Dupa cateva zile primeste raspuns la scrisoare: "Domnule Ion Caciula, om al muncii fara scula, cat ai DEGETE si LIMBA... LEGEA tarii nu se schimba!!!"


Un barbat se intoarce seara tarziu de la o bauta cu pretenii. Intra in casa nervos, bate cu pumnu' in masa si striga la nevasta-sa: - Femeie, cine e sefu' in casa asta? Femeia, scurt, ii scapa un dos de palma peste gura. Barbatul resemnat: - Da' ce? Nici macar sa intreb n-am voie ???


Intr-o buna zi vine Moartea la o babuta batrana rau ca sa o avertizeze ca ar trebui sa se cam pregateasca. Biata babuta s-a speriat teribil. Moartea ii spusese ca in trei zile vine sa o...ia! S-a gandit saracuta de ea si i-a venit o idee: s-a imbracat in soim al patriei si s-a ...ascuns la Gradinita!
Era ora mesei de pranz astfel ca Moartea a gasit-o la masa si a intrebat-o:
- Ce faci???

O doamna a dat plapuma la reparat si, vazind ca se apropie sezonul rece si lucrarea nu este gata, a trimis urmatoarea scrisoare: "Stimate Domnule Plapumar, va rog sa executati lucrarea asa cum ne-a fost intelegerea. Eu pun la dispozitia dvs. fata si dosul si, pe deasupra lina mea, pe care va rog sa o scarmanati bine si sa o bagati toata, pentru ca imi place sa fie cit mai groasa si cit se poate de lunga, cind intind picioarele, sa nu iasa afara. Daca faceti lucrarea ca lumea, v-o recomand si pe soacra-mea. Dinsei ii este rusine sa vina, ca nu stie ce sa faca cu dosul pina spala fata, care-i mult mai uzata. Va rog sa-i desfaceti toate incretiturile, ca sa nu se lase la lucru. A ei poate sa fie si mai scurta, dar sa fie groasa, ca baba e batrina , si se incalzeste greu...
Sus In jos
Lumi
Moderator
Moderator
Lumi


feminin
Numarul mesajelor : 124
Varsta : 46
Data de inscriere : 29/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:49 pm

Perle la BAC

1. Latina clasica este o limba moarta, care nu se poate vorbi decit in scris. Dupa caderea Imperiului roman, o parte din latina clasica defuncta a devenit bulgara. Limba romana are la baza latina bulgara, amestecata cu elemente de daca si o groaza de cuvinte slabe. In secolul al XV-lea, limba vorbita de popor era considerata vulgara si n-o vorbea nimeni.

2. Poema "Miorita" circula pe baza orala, adica nu a fost scrisa, din motive tehnice. In balada "Miorita" este vorba de trei ciobani care comploteaza impreuna sa-l omoare pe unul dintre ei. Ciobanul "Mioritei" a spus ca la cap sa-i puie diverse categorii de fluiere.

3. Haiducii din doine, balade si idile erau liberi si fericiti ca pasarile, animalele si pestii care zburda prin codri. De cum venea primavara, haiducii cei harnici plecau in padure. Acolo ei cintau suflind din frunza si lasindu-i pe boieri cu buza umflata.

4. Multimile de boieri exploatatori isi tineau banii numerar in pungi. Haiducii ii atacau si ii usurau de bani in toate baladele.

5. Balada e o specie a liricii populare inventata de Ciprian Porumbescu.

6. Scoala Ardeleana nu a avut propriu-zis sediu, din lipsa de fonduri austro-ungare.

7. Alexandru Lapusneanu s-a tinut de cuvint atunci cind a spus:
de ma voi scula, pre multi am sa popesc si eu! Dovada ca azi cel mai intilnit nume este Popescu.

8. Poezia "Sburatorul" de Ion Has Radulescu este un omagiu adus aviatorilor romani.

9. Mircea cel Batrin a fost inmormintat la Cozia impreuna cu umbra sa.

10. In "Sobieschi si romanii" autorul descrie cum o mina de plaiesi au rezistat asediului perfid al puternicei armate din Iasi. In final, plaiesii, se predau in mod eroic, lasind cetatea neamtului.

11. Desi s-a ocupat mai mult cu turismul, Calistrat Hogas vorbea latina la perfectie.

12. Dintre cele cinci scrisori trimise de Eminescu, prima este considerata a treia. In "Scrisoarea a treia" se desfasoara batalia de la Rovinari.

13. Conversatia dintre Baiazid si Mircea este descrisa cuvint cu cuvint, cu toate ca autorul n-a prea fost cine stie ce de fata.

14. Mircea cel Mare, care prima data a fost batrin, sta la un discurs cu Baiazid. Acesta il primeste politicos, dar cu obraznicie, si-l face in tot felul, ca pe o albie de porci. Cind Baiazid il intreaba arogant "Tu esti Mircea?", domnitorul roman nu se pierde cu firea si ii raspunde la fix: "Da-mparate!"

15. Pina la urma Mircea cel Mare, desi batrin il va ingenunchia pe trufasul otoman cu citeva proverbe si zicatori bine plasate.

16. Imparati cu care lumea nu putea sa se mai impace au venit si la noi in Romania si au cerut pamint si de baut, dar cum venira s-a lamurit cu cine are de-a face si s-a dus de-a berbeleacul cu pleava pulberata, c-au ramas doar citeva de bucati de eniceri si spahii fugind, dintre care este amintita "inspre Dunare, o mina."



17. Creierul este un organ oarecum indispensabil capului.

18. Calin tine de mîna mireasa care are parul lung de fericire.
Ea lupta sa puna mîna pe dragostea flacaului.

19. Poetul îsi asteapta iubita ca împreuna sa cutremure o barca.

20. Ion Creanga s-a nascut între anii 1887-1889.

21. Este vorba de peripetiile lui Robinson Crusoe dupa ce pleaca din Troia.

22. Arhimede a fost grec de neam si a murit asa de barbari de fascisti hitleristi. Asta cînd el studia în palatul sau din Grecia. Si cum el studia a intrat un soldat si a zis "damio". Si a zîs Arhimede ca nu es. Asa a zîs hitleristu nu esi si a bagat baioneta în el. Dar multe principi de fizica a ramas de la Arhimede printre care principiul lui Arhimede.

23. Nechifor Lipan a avut fericita ocazie de a nu se mai întoarce acasa fiind jefuit de niste oameni invidiosi.

24. În romanul "Rascoala" personajul principal este poporul si marea masa a taranilor.

25. Dimitrie Cantemir a avut un rol însemnat în viata sa.

26. Ion sufera ca nu are pamînt dar o lipsa e ca macar în carte Rebreanu îl putea împroprietari.

27. Capitala SUA este Casa Alba.

28. În China traieste foarte multa lume care manînca o abundenta de orez, se încheie la gît si-a inventat guma de la capatul creionului.

29. Sahara se afla asezata pe un nisip uscat, lipsa apei avînd în zona o prezenta statornica.

30. În padurile Amazoniei traieste o jungla fioroasa.

31. Capitala Olandei este jumatate la Haga, jumatate la Amsterdam.

32. Toate rascoalele au cerut pamînt care era tinut sub talpa de boieri.

33. Optica se ocupa cu studiul ochelarilor.

34. Romanii i-au batut crunt pe cartilaginezii din Cartagina. (hahaha)

35. Lebada moare de cîte ori cînta.

36. Animalele salbatice traiesc în padurea zoologica.

37. În dogmatism, gîndirea devine rigida, casanta.

38. Punctul este o linie redusa la minimum.

39. În caz de accident nu trebuie sa fugi de la locul faptei fiindca victima, daca nu e lovita fatal, poate retine numarul masinii.

40. Al. Vlahuta a cules de pe drumuri multe peisaje pe care le-a descris cu un penel meserias.

41. Cosbuc ne spune liric ca boierii sa nu mai loveasca în cei dezbracati si goi, mai bine sa le dea pamînt arabil.

42. În multe poezii O. Goga a scos în evidenta natura si treieratul pe caldura.

43. Calinescu ne-a lasat o carte foarte groasa, în care arata cum s-a înfiintat literatura româna si ce scriitori au lucrat la origini.

44. Lucian Blaga povesteste în versuri ca pe vremea sa era atît de liniste ca daca mergeai pe apa nu te scufundai iar în pomi se auzea cum cresteau sicrie.

45. Marin Preda a avut viata ca o prada, de aceea a compus "Delirul". Scriitorii care se consuma mult, mor.

46. Antarctica este un continent alb din cauza zapezilor care nu se mai topesc odata.

47. Creierul este un organ oarecum indispensabil capului.

48. Rascoala de la Bobîlna a început pe un deal si s-a terminat în 1438.

49. Razboiul de 100 de ani a durat putin mai mult.

50. Zaharia Stancu a scris un roman descult. A fost si sef de birou la scriitori.

51. Ion Barbu a scris si o poezie din încrengatura molustelor: "Dupa melci".

52. Ghita o omoara pe Ana cu propria lui mîna, bagîndu-i ghiara pîna-n gît.

53. În capitolul romanului "Mortii poruncesc celor vii" ce spun mortii aia trebuie sa faci, ca de nu...

54. Si Stroe Orheianu cînd îl vazu pe Tudor Soimaru zise în gînd: Pe unde o scot, vere?!

55. Cînd armata începu sa traga cu tunul în tarani, acestia se privira unii pe altii si zisera: E pericol, domnule! asta parca e din Caragiale...

56. Rascoala începu spre seara si taranii îsi aprinsera lanternele ca sa vada drumul spre ciocoi.

57. Cu cît ne apropiem de izbucnirea rascoalei, cu atît taranii stau mai mult în cîrciuma, ca sa faca în ciuda boierului.

58. Si cînd Petre Petre o vazu pe Nadina dezbracata îl gîdila în talpi.

59. Faptul ca gaina babei Ioana îsi gasi obstescul sfîrsit sub rotile masinii boierului, declansa rascoala.

60. Taranii loveau în boier cu ce aveau ei: cu una, cu alta...

61. Lui Ion, Florica nu-i apartinea în întregime, fiindca ceva din ea era si a lui George Buluc.

62. Sublocotenentul Rosu avea un singur ficat si ala gaurit în trei parti de un singur glonte. ricosheul, deh...

63. Sergentul Ionescu era un om bun dar avea pingelele de la cizme rupte de intrau gloantele prin ele!

64. Descoperirea Americii s-a produs într-un moment de neatentie a pazei de coasta.

65. Nilul este un fluviu ramas de pe vremea faraonilor.

66. Unul numit Don Quijote, a inventat o instalatie eoliana care producea vînt.

67. La sesizarea lui Hamlet, un control inopinat a constatat ca e ceva putred în Danemarca.

68. Sîngele soldatilor curgea dar el punea degetul pe gaura unde intrase glontul si sîngele nu mai curgea.

69. Soldatul Ionescu avea o misiune importanta: belea ochii la avioane.

70. Înclestarea era mare. Aviatia germana facea des atacuri infanteristice.

71. La Otopeni erau numai gropi si avioanele le ocoleau si tunarii trageau dupa ele în zig-zag.

72. Si tunarul ochi bine si lovi avionul cu teava tunului.

73. Dupa ce lupta mult timp, soldatului îi cazura creierii într-o gamela.

74. Contemporanii lui Eminescu l-au urmarit ca sa-i ghiceasca filozofia si ca sa-i caute nod în papura.

75. Din lumea satului tîsnesc figuri memorabile ca: pupaza, ciresul si altele care au completat actiunea operei.

76. Liviu Rebreanu are un mare talent de scriitor de la 300 de pagini în sus.

77. Si bietul Eminescu, scîrbit de bisnita societatii sale si ca Veronica Micle îi facea fite, intra într-o etapa noua pe care mi-e rusine s-o spun.

78. Tudor Soimarul era apt de lupta, cu vizita medicala facuta.

79. Dragu-mi era satul meu si pomul unde lega mama porcul!!! - citat din "Amintirile" lui Creanga.

80. Caragiale a scris nuvela "În vreme de razboi" fara a depune un mare efort fizic.

81. Eminescu este un mare clasic, pentru ca se studiaza între peretii claselor.

82. În versurile: "Ce-ti pasa tie chip de lut / Dac-oi fi eu sau altul?" poetul ne vorbeste despre aspectul fiintei cu care Luceafarul este în gagicareala si ea îi spune ca nu stie daca va fi al ei sau va fi altul.

83. Romanul "Rascoala" este conceput de Liviu Rebreanu sferic, pentru ca începe si se termina cu imaginea burtii lui Rogojinaru, care seamana cu o sfera.

84. La Humulesti Ozana curgea limpede fara prea mari framîntari sociale si politice.

85. Mos Danila îsi facu rugaciunea catre Dumnezeu dupa ce muri.

86. Stefan cel Mare a avut o sotie cuminte care sta în palat si îl astepta sa vina de la lupte ca sa puna masa.

87. În acest text se analizeaza trasaturile vitelor de la plug, caci aceste obiecte - boul si vaca - sînt cele mai valoroase ale taranului.

88. Ion pleca spre casaAnei Baciu cu gîndul la figuri mari ce se fac numai noaptea.

89. Nichita Stanescu a stiut el de ce a pus virgulele si punctele acelea în poezie si nu ma bag eu în ce a facut el. ...io ii dadeam 10 astuia...

90. Pe lînga aceasta poezie Nichita Stanescu a mai scris si un ou si o sfera.

91. Legile nescrise ale satului sînt respectate cu strictete de Vitoria, Gheorghita si cîinele lor.

92. Metoda folosita de Ion pentru a pune mîna pe pamîntul Anei este însarcinarea.

93. Versul "de la strabunii mei pîna la tine" explica distanta în km, care exista între poet si rudele sale ce traiau undeva la tara.

94. Danila Prepeleac era tovaras de copilarie cu Ion Creanga si cu el pleca iarna la sanius.

95. Eminescu a publicat frumoasa poezie "Pe lînga plopii Slavitesti".

96. La începutul fiecarei poezii eminesciene sta plantat cîte un tei mai gros sau mai subtire în functie de cîte strofe are poezia.

97. Si eroul, ca sa nu fie gasit, se ascunse într-o pititoare.

98. Cînd eroul muri împuscat de nemti pe cîmp, simti miros de marar si de patrunjel.

99. El mergea pe bicicleta cu picioarele goale, bagate în portbagaj.

100. Ioana îi zise eroului sa-i bage aparatul în priza.

101. Cînd veni fata, baiatul îi mîngîie pisoiul.

102. Soldatii îi urmareau pe nemti si, cum îi vedeau ca se urca în avioane, sareau calare pe tunuri si îi urmareau pe tot aeroportul.

103. Patima s-a pus pe capul oamenilor ca curca pe curcan.

104. Personajele principale din povestirea "O ora din august" sînt: ofiterul Rosu si avioanele nemtesti.

105. Pe aeroportul Otopeni se luptau nemtii cu americanii, iar românii trageau, cu succes, cînd în unii, cînd în altii.

106. Gala Galaction se mai numea si Grigore Pisulescu!!!

107. Agripina nu avea decît doi copii, pentru ca al treilea, Paunas, nu mai conteaza, pentru ca tot îl manînca vulturii.

108. Pe Tudor Soimaru, dorul pentru Magda Orheianu îl tragea jos de pe cal, mai-mai sa pice!

109. Orheianu sta drept pe cal, de parca avea un bat înfipt undeva.

110. Magda îl iubea pe Tudor Soimaru fara sa stie ca acesta nu stia limbi straine.

111. În "Amintiri" apare copilaria fericita a puiului de taran Crenguta Ionel.

112. Privind atent plugul vede ca e de fier si privind si mai atent taranul, Arghezi, ca un poet bun ce este, vede ca e de bronz.

113. Liviu Rebreanu are placerea de a ne aduce la cunostinta, în operele sale, iubirea de pamînt a taranului.

114. Semnele de punctuatie explica ca limba româna de aceea a aparut, ca sa aiba virgule si puncte.

115. Tu nu stii sa înoti, pentru ca nu ai vrut sa înveti carte.

116. Creanga a scris povesti ca: "Cocosul babei", "Gaina lenesa", "Punguta cu bani marunti", "Lupul si capra".

117. Vlaicu-Voda era un functionar model care avea un randament deosebit ca domn.

118. Sinonimul cuvîntului "pace" este "hai la razboi"!

119. În drama "Apus de soare" Stefan cel Mare era asa de batrîn, încît picioarele nu-l mai tineau, dar el mergea înainte cu inima.

120. Ceahlaul este situat sus pe munte.


121. Mos Danila sta pe vine sa prinda vulturii de pene.
Sus In jos
hera
Co-admin
Co-admin



feminin
Numarul mesajelor : 906
Varsta : 55
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:49 pm

Într-un tufiş, în parc:
- Te iubesc.
- Şi eu.
- Te doresc.
- Şi eu.
- Mă cheamă Vasile.
- Şi pe mine.


- Salut, bine că te-am întîlnit! Poţi să-mi împrumuţi 100.000 de lei?
- Îmi pare rău, dar n-am bani la mine!
- Dar acasă?
- Acasă toţi sînt bine, sănătoşi, mulţumesc!


Soţul ajunge în zori acasă. Nevasta îl întreabă, cu ton de ceartă:
- Unde ai fost toată noaptea?
- Închipuie-ţi, dragă, chiar cînd să plec acasă, secretara cea nouă mi-a adus o cafea şi mi-a zîmbit provocator. Cînd a pus cafeaua pe masă, i s-a deschis bluza şi nu m-am putut abţine să o sărut pe gît, la care ea a devenit sălbatică şi ne-am pierdut amîndoi capul. În final, am ajuns la ea acasă şi am făcut dragoste nebună toată noaptea.
- Minţi! Pun pariu că iar ai încercat să-ţi instalezi rahatul ăla de Windows.

Unul se născuse cu trei c***e. Se duce la doctor şi îi explică. Doctorul:
- Nici o problemă, o să aveţi super-copii, dacp o să fie fată, o să fie o Cindy Crawford, o Pamela Anderson, dacă o să fie băiat, o să fie un Stalone, un Van Damme.
Ăsta, bucuros, iese afară, nu mai putea de bucurie, pînă la urmă se duce la un moş:
- Noi împreună avem 5 c***e.
Se gîndeşte moşul un pic:
- Adică tu n-ai nici unul?
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:50 pm

din pacate...asta e adevarul...asta e cultura multor tineri care sunt viitorul tarii...
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:51 pm

cassalbinutza a scris:
din pacate...asta e adevarul...asta e cultura multor tineri care sunt viitorul tarii...


cu alte cuvinte intrezarim un viitor luminos :twisted:
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:51 pm

daa....dupa ce ies din gaura neagra :twisted:
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:52 pm

Laughing Laughing Laughing lol! lol! lol!
Sus In jos
Bibi
Moderator
Moderator
Bibi


feminin
Numarul mesajelor : 1753
Varsta : 54
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:53 pm

O pereche pleaca in vacantza pe un lac unde se putea pescui. Lui ii placea sa pescuiasca in zori , ea adora lectura. Intr-o dimineatza el se intoarse dupa cateva ore de pescuit shi hotari sa traga un pui de somn. Deshi lacul nu-i era familiar ea se hotari sa iasa cu barca. Vasli putzin,apoi relua lectura. Dupa putzin apare paznicul in barca lui:
-Buna ziua, ce facetzi aici?
-Citesc, raspunse ea deshi gindea ca e evident.
-Sintetzi intr-o zona unde pescuitul este interzis!
-Dar nu pescuiesc, nu se vede ?
-Da, dar avetzi tot ce va trebuie . Trebuie sa ma urmatzi shi va trebui sa va amendez .
-Daca o facetzi va denuntz pentru viol.
-Dar nici macar nu v-am atins !
-Dar avetzi cu dvs. tot ce va trebuie !
Morala: NU contrazicetzi niciodata o femeie care shtie sa citeasca



Ce ar fi lumea fără bărbaţi? Plină de femei libere, fericite şi... grase.


Viaţa maritală e foarte frustrantă.
În primul an de căsătorie, bărbatul vorbeşte şi femeia ascultă.
În al doilea an, femeia vorbeşte şi bărbatul e cel care ascultă.
Începînd cu al treilea an, vorbesc amîndoi şi vecinii ascultă.


Două babe discută despre soţii lor:
- Mario, Gheorghe al meu e impotent 100%!
- Leano, Ion al meu e impotent 300%!
- Cum aşa?
- A căzut prostul pe scări şi şi-a rupt şi degetul şi limba!

Un moşulică se-nsoară cu o puştoaică. Ea, după noaptea nunţii:
- A fost minunat! Se face des treaba asta?
- Da, copila mea. Unii depravaţi o fac chiar şi de două ori pe an.

Doi golani pătrund noaptea în dormitorul călugăriţelor de la un schit. Din întuneric se aude vocea uneia dintre ele:
- Iartă-i, Doamne, că nu ştiu ce fac!
- Taci din gură, zise cea de lîngă ea, al meu ştie...

- Dom' doctor, cred că am probleme cu ochii.
- De ce credeţi asta, domnule?
- Păi, de cînd m-am căsătorit nu mai văd un ban prin casă...
Sus In jos
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:54 pm

De ce toarna o blonda apa pe tastatura?

-Sa navigheze pe internet.



Directorul catre adjunct:
- Esti venit abia de un an si ai reusit sa parcurgi toate treptele ierarhice de la simplu muncitor, pana mi-ai devenit adjunct. Felicitari!
- Multumesc tata!


Ion vine si il bate pe Pisti pana il lasa lat.
- Ce ai, ma? Ce ti-am facut?
- Voi l-ati omorat pe Mihai Viteazul.
- Da, ma, dar asta s-a intamplat acum 5oo de ani.
- Ei bine, eu astazi am aflat.


Uite ce rochita fun mi-am luat.
- Si de ce nu ai cumparat-o pe toata?
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:54 pm

Simti ca traiesti in romania fiindca.....
1. Tastezi numarul PIN, fara sa vrei, la cuptorul cu microunde.
2. De ani de zile nu ai mai jucat solitaire cu carti reale
3. Ai o lista cu 15 numere de telefon ca sa iti suni familia formata din 3 persoane
4. Trimiti un mail colegului care sta linga tine
5. Ai pierdut contactul cu prietenii fiindca nu ai adresele lor de e-mail
6. Te intorci dupa o zi lunga de lucru acasa si raspunzi la telefon cu numele firmei
7. Formezi 0 la telefon ca sa primesti informatii
8. Esti de 4 ani la locul tau de munca, dar pentru 3 firme diferite
10. Toate reclamele de la TV arata si o adresa de web
11. Intri in panica cind simti ca ai plecat de acasa fara mobil si te intorci din drum ca sa-l iei
12. Te trezesti de dimineata si deschizi outlook-ul inainte sa bei cafeaua
13. Inclini capul, ca sa zimbesti
14. Citesti textul asta si rinjesti
15. Mai rau, stii deja ca vei trimite mailul acesta mai departe
16. Esti prea ocupat ca sa iti dai seama ca din lista lipseste punctul 9
17. Te mai uiti o data pe lista, ca sa vezi daca intr-adevar punctul 9 lipseste
.. ... si acum rizi....
Hai, trimite mai departe .... : -) asa e, nu?
Apropo:
Un om de stiinta sud-american a descoperit, dupa cercetari indelungate si complicate, ca persoanele care nu sint sexual active isi citesc e-mail-urile cu mina pe mouse.
Acum nu mai are sens sa iei mina de pe mouse, e prea tirziu......
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Lumi
Moderator
Moderator
Lumi


feminin
Numarul mesajelor : 124
Varsta : 46
Data de inscriere : 29/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:55 pm

O firma vindea tantari care satisfaceau femeile . O tipa cumpara un astfel de tantar, se duce acasa nerabdatoare, face intai un dus fiebinte , isi da cu crema, se parfumeaza si isi pune un halat pe ea.
In dormitor intr-o cutiuta, tantarul- bzzzzzzzz , sarea cutia cu el. Tipa se duce in dormitor, isi da halatul jos (nu inainte sa dea drumu tantarului) tintarul face cateva ture prin camera si se aseaza pe perete, tipa se intinde pe pat si incepe cu texte:
- Hai tantarule vino sa ma satisfaci, ia-ma sunt a ta!
Tantarul.....nimic!
- Hai tantarule vino sa simtim placerea impreuna, ciupeste-ma, musca-ma hai ia-ma!! Tantarul ....nimic!
- Hai tantarule te doresc din toata fiinta mea, vino sa ma satisfaci!!!
Tantarul... nu se misca de pe perete! Tipa se enerveaza, se raceste de tot, se duce si da telefon la firma:
- Bine domne' ce tantar mi-ati vandut, e impotent ca nu m-a satisfacut deloc!?
Tipu de la capatul firului zice:
- Doamna ne pare rau si ne cerem scuze totodata, dar se poate rezolva problema aceasta, iata vom trimite un angajat al firmei noastre care va sta de vorba cu tantarul si va rezolva problema.
Peste putin timp vine unu' de la firma, tipa il invita in casa si se duc in dormitor unde era tantarul. Tipu' zice :
- Doamna dezbracati-va si intindeti-va pe pat.
Femeia face dupa cum i se spune. Tipu' se dezbraca si el, se uita la tantar si zice :
- Ba.. fii atent aici.. iti arat pentru ultima oara!
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:57 pm

O femeie tanara si extrem de atragatoare ia avionul spre casa din Elvetia. In avion, alaturi de ea ia loc un preot caruia i se adreseaza imediat:
- Ma scuzati, Parinte, mi-ati face un mare serviciu?
- Desigur, Copila mea, cu ce te-as putea ajuta?
- Mi-am cumparat un depilator electric deosebit. Am platit foarte mult pentru el. Depaseste cu mult limita de valoare a scutirii de vama si ma tem ca mi-l confisca. Iar dumneavoastra, Parinte, ati putea sa-l treceti la vama ascunzandu-l sub sutana.
- Adevarat, as putea sa-l trec, dar te previn ca inca niciodata n-am fost in stare sa mint.
- Dar dumneavoastra aveti o fata atat de cinstita incat nici asa nu vor intreba nimic - spuse tanara si dadu depilatorul preotului descumpanit.
Dupa aterizare, la vama:
- Parinte, aveti ceva de declarat? intreaba ofiterul vamal.
- Din crestet pana la brau n-am nimic de declarat, fiule.
Acest raspuns bizar trezeste suspiciunea vamesului care intreaba mai departe:
- Si de la brau in jos?
- Pai am ceva magnific facut pentru a servi femeilor, dar nu a fost folosit inca niciodata.
Vamesul rade cu lacrimi:
In regula, treceti mai departe! Urmatorul!


Un tip intra intr-o farmacie. Multa lume, inghesuiala.
- Nu va suparati, va rog sa ma lasati sa intru in fata ca am pe cineva la pat.
Oamenii cumsecade ii fac loc si ajunge la ghiseu. Tipul se apleaca la ghiseu si spune:
- 3 prezervative va rog


Intra pe http://www.paginiaurii.ro/ si la "Ce cautati?" scrie "pe cineva muncind" apoi apasa "cauta" si citeste rezultatul .
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Lumi
Moderator
Moderator
Lumi


feminin
Numarul mesajelor : 124
Varsta : 46
Data de inscriere : 29/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 9:58 pm

sa lesinati de ras

Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeLun Feb 02, 2009 10:00 pm

Discutie intre doi bebeluisi nenascuti


Erau o data in uterul unei femei 2 feti gemeni, care stand acolo, au inceput sa vorbeasca intre ei, despre una dintre problemele filosofice care ii framantau.

- Tu crezi in viata de dupa nastere?
- Desigur! Dupa nastere trebuie sa urmeze ceva... Probabil, ca ne aflam aici tocmai pt a ne pregati pentru ceea ce urmeaza.
- Ce prostie! Dupa nastere nu urmeaza nimic. Si de altfel, cum ar putea sa arate viata de dupa nastere?
- Nu stiu exact, dar desigur ca va fi mai multa lumina decat aici. Poate ca vom umbla pe proprile picioare si vom manca cu propria gura...
- Ce ciudat! Nu se poate sa umbli. Iar ca sa mananaci cu gura, chiar ca ar fi de ras! Doar noi mancam prin cordonul ombilical!!! Si sa-ti mai spun ceva : putem exclude viata de dupa nastere, pentru ca deja simt ca e prea scurt cordonul ombilical.
- Ba da, ba da, cu siguranta va fi ceva. Insa, probabil, mai altfel decat ne-am obisnuit noi aici.
- Pai, de acolo , nu sa intors nimeni. Odata cu nasterea viata se termina, pur si simplu. De altfel, viata nu este altceva decat o permanenta inghesuiala , intr-un intuneric profund.
- Eu nu stiu exact cum va fi dupa ce ne vom naste, dar desigur o vom gasi pe MAMA, iar ea va avea grija de noi.
- Pe mama? Tu crezi in mama? Si dupa tine, unde ar putea ea sa fie?
- Pai, oriunde, in jurul nostru. Doar traim in ea si prin ea . Fara ea, nu am fi deloc.
- Eu nu cred asta! Eu un am vazut-o pe mama, asa ca este evident ca nu exista!
- Dar, uneori, cand suntem in liniste, o auzim cum canta, simtim cum mangaie lumea din jurul nostru. Stii , eu cred ca viata adevarata ne astapta abia dupa nastere!



Un politist vine dimineata pe la ora 5 la serviciu, in pielea goala. Superiorul il intreaba: - Ba, ce-i cu tine? Ai innebunit, ce vii in halul asta la serviciu? Politistul super excitat: - Sefuuuu' ..am fost cu nevasta-mea la o petrecere si pe la 3 noaptea au inceput jocurile de societate. S-au stins luminile si o voce a strigat: - 'Sa se dezbrace doamnele!'. Dupa cateva minute, din nou: - 'Si domnii sa se dezbrace!' Imediat aceeasi voce a strigat: -'Si acum ... la lucru!' - Si ???!!! - Si eu intr-un sfert de ora am ajuns...!!!



Regulile casatoriei


Eu si sotia mea cunoastem secretul pentru a mentine o casatorie
solida:

1. De doua ori pe saptamana mergem intr-un restaurant dragut
-companie placuta, mancare buna, bem vin...Ea merge marti si joi, eu
miercuri si vineri.

2. Dormim in paturi separate, eu la Bucuresti, ea la Cluj.

3. O duc peste tot, dar ea reuseste mereu sa gaseasca drumul
inapoi.

4. Am intrebat-o unde vrea sa mearga pentru aniversarea casatoriei
si mi-a raspuns:"intr-un loc unde nu am mai fost demult".I-am sugerat
bucataria.

5. Ne tinem de mana mereu. Daca nu o fac, incepe sa cheltuiasca.

6. Are un robot de bucatarie electric, un storcator electric, un
prajitor electric si zice ca sunt prea multe in casa, nu are loc de ele
unde sa stea. Asa ca i-am cumparat un scaun electric.

7. Mi-a spus ca masina nu merge, ca are apa in carburator. Am
intrebat unde e masina si mi-a raspuns: "In lac".

8. A facut o masca de argila. Pentru doua zile a fost frumoasa foc.

Apoi si-a spalat masca de pe fata.

9. A fugit dupa camionul de gunoi, urland: "Sunt in intirziere pt.
gunoi?" Soferul i-a raspuns: "Nu, salta inauntru!"

10. Aminteste-ti mereu, casatoria e prima cauza a divortului.

11. Nu i-am vorbit sotiei timp de 11 luni. Nu indrazneam sa o
intrerup.

12. Ultima cearta ! a fost din cauza mea. A intrebat "Ce e pe
televizor?", iar eu i-am raspuns: "Praf".

13. La inceput, Dumnezeu a creat pamantul si s-a odihnit. Apoi a
creat barbatul si s-a odihnit. Apoi a creat femeia. Si nici omul, nici
Dumnezeu nu s-au mai odihnit niciodata.


Dupa o ploaie zdravana, un ardelean sta pe un trotuar din Bucuresti, in asteptarea unui autobuz. La un moment dat, o masina trece in tromba printr-o balta de la marginea trotuarului, stropindu-l din cap pina-n picioare; in mod evident, fara a se opri...
Fara a se enerva, ardeleanul comenteaza cu voce tare:
- No, asa ceva la noi -la Cluj- nu se poate intampla!
La care, unul de langa el il intreaba:
- Da ce, ba` ardelene, la voi, la Cluj nu sunt balti?!
- Ba sunt!... Da` daca te stropeste cu masina, soferul opreste, se da jos si-si cere iertare, te urca in masina, te duce acasa la el, iti da un rind de haine uscate, te pune sa faci un dus, iti da o masa pe cinste si-un sfert de palinca, te tzine sa te culci acolo si dimineata, la plecare, iti da si o suta de euro.
- Ha, ha! Te-ai tampit, omule, zau asa! Ti s-a intamplat tie una ca asta?!
- Mie, nu! Da` lu` nevasta-mea, da!
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
cassalbinutza
Platinium
Platinium
cassalbinutza


feminin
Numarul mesajelor : 1471
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeMar Feb 03, 2009 1:06 pm

breeeeeee...ultima a fost cu dedicatie... cheers

da' nu-i bai....daca suntem...gazdele perfecte.... tongue
Sus In jos
3lektra
Admin
3lektra


feminin
Numarul mesajelor : 2570
Varsta : 51
Data de inscriere : 28/01/2009

Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitimeMar Feb 03, 2009 10:22 pm

cassalbinutza a scris:
breeeeeee...ultima a fost cu dedicatie... cheers

da' nu-i bai....daca suntem...gazdele perfecte.... tongue

pot sa vin si eu in vizita la tine :twisted:
Sus In jos
https://blackvelvet.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Cu sau fara perdea Empty
MesajSubiect: Re: Cu sau fara perdea   Cu sau fara perdea Icon_minitime

Sus In jos
 
Cu sau fara perdea
Sus 
Pagina 1 din 9Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
blackvelvet :: DE LA LUME ADUNATE :: GURA LUMII-
Mergi direct la: